Comment on
Polski gigant przejmuje spółkę z Ukrainy. Potężna transakcja
Myślę, że gdy wojna zostanie zakończona, to "Zachód" zacznie masowo przejmować ukraińskie firmy i biznesy.
Comment on
Polski gigant przejmuje spółkę z Ukrainy. Potężna transakcja
Myślę, że gdy wojna zostanie zakończona, to "Zachód" zacznie masowo przejmować ukraińskie firmy i biznesy.
Comment on
Trzy tygodnie zamiast dwóch lat. Posłanka KO weszła do szpitala na badanie poza kolejką
Wczoraj @Tadeusz wrzucił
Comment on
Neoliberalne zachodnie kraje i ich stosunek do destruktywnych aspektów AI, kontra Chiny - autorytarny zbrodniczy reżim i ich podejście do tego samego problemu
@pajonk dasz rade napisac o co chodzi?
Nie rozumiem po imperialistycznemu xD
Comment on
Trump wydał na wojnę z Iranem około 30 miliardów dolarów. Zapłaci mu w odszkodowaniach 300 miliardów dolarów
Reply in thread
[Dla władzy] wojna = hazard = rozrywka
Comment on
Kojarzycie ten wizg smalców alfa, że kobiety obierają im dzieci? ~10% składa takie wnioski, ~90% z nich wygrywa
To jest popularny mit. Dzięki za tę wrzutę.
Comment on
Kojarzycie ten wizg smalców alfa, że kobiety obierają im dzieci? ~10% składa takie wnioski, ~90% z nich wygrywa
Reply in thread
Wydaje mi się, że za szybko odpisałeś.
Comment on
Kojarzycie ten wizg smalców alfa, że kobiety obierają im dzieci? ~10% składa takie wnioski, ~90% z nich wygrywa
Reply in thread
Comment on
Zbliża się koniec rządowych dopłat do paliwa. Czy irański kryzys czegoś nas nauczy?
Paliwo, podobnie jak alkohol, z dekady na dekadę w sposob znaczny tanieją w Polsce.
Comment on
co tu się
Nacjonaliści kibicujący policji? Stare, nie znałem.
Comment on
Trump wydał na wojnę z Iranem około 30 miliardów dolarów. Zapłaci mu w odszkodowaniach 300 miliardów dolarów
Nic nie rozumiem.
Comment on
Ku chwale minimalnej krajowej w pracy najemnej
Reply in thread
Widziałem już trochę dziwnych zachowań różnych ludzi na budowach. Nie zdziwiłbym się, gdyby to była samowolka.
Dla przykładu (ale to tylko jeden z przykładów, niestety): pracowałem kiedyś jako dekarz z drugim pracownikiem. Mieliśmy płacone od godziny i na obiekcie, na którym robiliśmy, byliśmy sami. Mieliśmy do zrobienia wymianę ale kominiarskich z drewnianych (demontaż i zniesienie) na stalowe (wniesienie i montaż). Mieliśmy liny, szelki i wszystko co potrzebne, by założyć stanowisko wysokościowe i wykonać te prace w miarę bezpiecznie.
Ja tam pracowałem kilka dni, współpracownik był dużo bardziej doświadczony. Po śniadaniu mówię coś w stylu:
I faktycznie: stanowiska nie zrobił i chodził bez żadnego zabezpieczenia po tym stromym dachu. Znosił mi stare ławy do włazu, potem odbierał nowe, nosił je po dachu i montowal.
Pamietam, Ze jak szedłem na dwor po kolejne ławy, to kobieta robiła zdjęcia/film, bo nie mogła uwierzyć. Może gdzieś w internety to trafiło.
Mój kompan miał wtedy dziewczynę, która była w ciąży z nim. W tym czasie, mając płacone od godziny, chodził bez zabezpieczenia po dachu kilkupietrowego bloku, bo szkoda czasu na robienie stanowiska.
Jak to wytłumaczysz? Ja nie potrafię.
Comment on
Zatrzymano dwóch funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej podejrzanych o handel ludźmi i wykorzystywanie cudzoziemców do pracy przymusowej
Comment on
Kierowca ciężarówki to nudna i monotonna praca, dlatego oglądają filmy czy sekskamerki
Tiry na tory.
Kierowca tira zarabia więcej niż maszynista pociągu towarowego. Chory kraj.
Comment on
Grzegorz Braun traci immunitet poselski
Każdy p*lityk powinien stracić immunitet. To jest chory wymysł.
Comment on
Obywatele Zimbabwe przejmują Lublin. „Zalew Zemborzycki piękniejszy od Bałtyku!”
Przejmują? To co kurwa, są tam milionerami, kupują mieszkania, które wynajmują, budują hotele, restauracje, dyskoteki i instalują swoich ludzi w ratuszu oraz w policji?
"Tylko przez ostatnie dwa tygodnie Zimbabweńczyków i Zimbabwejki spotykałem na LSM-ie i na Czechowie, na Abramowicach i na Felinie, na Węglinie i na Tatarach, w Śródmieściu i na Starym Mieście, w Eat&Go na Racławickich i w kościele na KUL-u, na Orlikach i w modnych knajpach na Krakowskim Przedmieściu, w Stokrotce, w Biedronce i w Lidlu, na Uberze i w Bolcie, z plecakami Glovo i Pyszne, wokół Lubelskiej Akademii WSEI i Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola, wreszcie w Cinema City." - ciekawe skąd autor wie kto z mijanych osób na ulicy jest z Zimbabwe.
Ogólnie dziwny artykuł. Nie polecam, ale ja mam inne podejście, niż dziesiątki osób ze szmeru, więc być może moja antyreklama może być reklamą dla innych.
Comment on
Bluesky blokuje konta na żądanie tureckiego rządu. Potwierdzono już blokadę 3 kont
Dobre to, trzeba to nagłaśniać!
Comment on
Berlin-Brandenburgia fabryka Tesli zaatakowana rzutnikiem
Dobra akcja.
Comment on
Discord zacznie wkrótce wymagać skanu dokumentu tożsamości, żeby uzyskać dostęp do części komunikatora przeznaczonej dla dorosłych
No i dobrze. Może to przyspieszy prace ludzi nad innymi komunikatorami :)
Comment on
Murem za polskim mundurem. No chyba że pilnują porządku na granicy, to wtedy już nie
Policyjna pała bije każdego. Im szybciej to zrozumiemy tym lepiej.
Comment on
heheheh
Mam na kompie z symbolem anarchizmu, zamiast z sierpem i młotem.