Jsme tu stejní anarchisti jak zbytek Lemmy?
Jsem tu na Lemmy už nějakou dobu, ale potřebuju zjistit nějaké děsivé informace i o Česku a nejen o zahraničí. Tak mě zajímá jestli tu jsme stejní levičáci, anarchisti a anti fašisti jak zbytek Lemmy?
Jsem tu na Lemmy už nějakou dobu, ale potřebuju zjistit nějaké děsivé informace i o Česku a nejen o zahraničí. Tak mě zajímá jestli tu jsme stejní levičáci, anarchisti a anti fašisti jak zbytek Lemmy?
Obzvlášť hovädzie mäso zo zvierat je hrozné pre klímu, lebo kravy veľa grgajú a tým uvoľňujú metán, ktorý je výrazne silnejší skleníkový plyn než oxid uhličitý.
Veľa ľudí proste prestalo mäso jesť, aby pomohlo zachrániť klímu. Ale pre milovníkov mäsa tu dlho nebolo použiteľné riešenie. V posledných rokoch sa rastlinné náhrady mäsa veľmi rozšírili a začali ich dokonca vyrábať chutne. A teraz postupne prichádza skutočné mäso vypestované zo skutočných zvierat, ale oveľa čistejšie. Gratulujem!
https://www.greenqueen.com.hk/cultivated-lab-grown-meat-environmental-impact-bene-meat-lca/Open linkView original on lemmy.worldPrávě teď žijeme ve světě, kde téměř každý měsíc začínají nové války a ty staré stále přetrvávají. Hodiny soudného dne (symbolizující globální katastrofu způsobenou člověkem, např. atomovou válku) ukazují pouhých 85 sekund do půlnoci, což je stav na pokraji katastrofy. V této situaci je obzvláště důležité udělat něco pro posílení míru.
Mír však nepřijde sám od sebe; je třeba jej dlouhodobě budovat. K tomuto účelu je užitečné vědět, co mír vlastně je (obecně je málo známo, že mír má nejméně 3 podoby!), jak funguje a jak jej konkrétně budovat (nejen na mezivládní úrovni, ale i ve městech, rodinách a dokonce i u sebe samého).
Zvu vás, abyste se to naučili na akreditovaném kurzu, který jsem před rokem absolvoval i já. Dnes je poslední den pro přihlášení 👇
Dnes v 17:00 se ve více městech po Zemi, včetně Prahy, uskuteční manifestace na podporu většího výzkumu na podporu zdravé dlouhověkosti. Stárnutí je zodpovědné za více než 7 úmrtí z deseti, přičemž nejprve lidi týrá během desetiletí. V laboratořích už dokážeme prodloužit zdravý život zvířatům, nyní je na řadě výhrou podobnou léčbu i pro lidi.
Více informací, včetně jednotlivých míst 👇
https://fundlongevity.org/
Zúčastnit se můžete také virtuálně 👇
https://luma.com/b7b2d2n2
KOMENTÁŘ / Premiér Andrej Babiš, vůdce hnutí ANO, používá zvláštní „komunikační kartu“. Jak se to projevuje? Doma v Česku mluví před novináři a v…
...že mě to nepřekvapuje. Na všechny má číslo. :-)
https://www.forum24.cz/nemam-rad-valku-vy-mate-rada-valku-babis-se-v-nemecku-ztrapnil-a-dostal-statnickou-lekciOpen linkView original on piefed.socialcross-posted from: https://mander.xyz/post/44880168
Beer is for GIRLS
cross-posted from: https://mander.xyz/post/44195614
o Christmas tree
Viz odkaz, kde jsem se snažil lidem na Lemmy říct opak. Babišův program do voleb 2025 mi přijde dost levicový...
https://lemmings.world/post/35655884Open linkView original on lemmy.worldNedělám si iluze, že by to ohrozilo jeho vítězství, ale bude zajímavé vidět jak se z toho po volbách vykroutí.
Škoda, že u případu otravy Bečvy asi nic podobného nemůžeme čekat.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/babis-a-nagyova-nemohou-byt-zprosteni-viny-dokazovani-neumoznuje-jiny-zaver-pise_2506241130_kmaOpen linkView original on lemmy.worldreposted from: https://feddit.org/post/13721439
See also this open letter by the Free Software Foundation Europe that everyone can sign.
Bitcoin žere moc elektrické energie!
...ano vážení, BTC opravdu žere elektrickou energii, ale rozhodně bych neřekl, že ji spotřebovává nějak enormně hodně. Dnes se podíváme na to, proč spotřeba elektrické energie v BTC síti není bug, ale feature!
Bitcoin žere moc energie! No... ale kolik je vlastně moc? Jak se to dá změřit? Mohu to s něčím srovnat? Díky fyzice opravdu mohu.
Celosvětový provoz BTC sítě? 114 TWh ročně, Bankovní instituce? 260TWh ročně. Tak kdo je vlastně ten zřout? (https://cointelegraph.com/news/banking-system-consumes-two-times-more-energy-than-bitcoin-research)
...no ale když to teda porovnáme s bankovní institucí, kde je třeba kromě hlídání peněz ještě třeba řešit vytápění pro lidi v zimě. Představte si, kolik by se dalo ušetřit na úplně triviálních věcech! Představte si, že jste bankovní úředník a pracujete v -6°C, protože v Chicagu jsou prostě zrovna ony povětrnostní podmínky. BTC síť nepotřebuje žádné vytápění. Pokud proudí dráty elektrická energie, mužeme svištět, což znamená, že v jistých ohledech by se dal BTC použít pro zápis bankovních transakcí, kdy optimalizujeme hlavně funkci systému, což je počítat peníze!
BTC nepotřebuje zahřívat, BTC nepotřebuje pravidelné meetingy o tom, jaké služby bude banka nabízet navíc, BTC nepotřebuje dovolenou a hledat záskok, BTC nepotřebuje doplň cokoliv v případě selhání zaviněné lidským faktorem. Tohle nám umožňuje vytvořit velice stabilní a ekonomicky/ekologický model, kdy osekáme všechny blbosti na minimum a budeme nejvíce ctít funkci a úsporu = což je pro ekologii dobré ne? No někteří bankovní úřednící mohou přijít o místa, ale hodně míst se může otevřít právě v závislosti s novým odvětvím, které navíc bude posouvat inovace vpřed takovým způsobem, které by maximalizovaly utilizaci elektrické energie s co nejmenšími ztrátami, aby se nemusely zbytečně platit.
Nikdo nemá rád vyhazování peněz oknem a zbytečné vyhazování kupních prostedků je pošetilé... ... proč se tak děje s "flair gasem"? Znáte takové ty ropné plošiny, které mají plápolající ohýnek? Tam se pálí zemní plyn a přebytky, které putují ze Zemského tělesa při těžbě ropy na povrch. Pokud bychom tento plyn nepálili, způsobil by značně větší škody a tak se pouze s "menšími škodami" pozmění v teplo + CO2 a trochu sazí (není to vždy spálené pořádně). No a co jinýho s tím dělat??! Když na to přece dám generátor a poslal bych tuto elektrickou energii třeba z Pacifiku do Evropy, tak v Evropě z této el. energie nic nezbude vlivem ztrát v kabelu.
Co takhle na tyto flair gasy napojit generátor + BTC miner? Nyní se elektrická energie utilizuje a dává tímto způsobem možnost životu bankovního systému + neznečišťuje tolik ovzduší, protože práce/energie ukrytá v materiálu se musela přeměnit na el. energii, která posloužila pro zabezpečení výpočtů! Vždy ale zbyde trošku tepla. Můžeme si to představit jako starého veterána s obrovsým motorem, který však není tak výkonný, jako malý moderní motor, který snadno strčí do kapsy zastaralou technologii. Stejně se to dá udělat i s BTC minerama (viz Moorův zákon).
Takhle můžeme utilizovat více energetických zdrojů, které nám naše planeta poskytuje, ale jsou dnes opomíjeny kvůli konvenčním/konzervativním pohledům na distribuci eletrické energie. Je to škoda, když zrovna BTC nám dává možnost pracovat s elektrickou energii jako s tokenizovaným assetem! Studujte BTC!