Eh, tak nějak pochybuju, že to má vůbec šanci na úspěch. Kolik lidí z těch ~9 milionů dospělých to zajímá? Dle nějakých statistik je tady asi 210 000 lidí pracujících v IT sektoru, což bude hlavní cílovka. Z nich valnou většinu nějaký open source vůbec nezajímá, kdybych měl extrapolovat nějaký odhad, tak by to z nich zajímalo tak 5 %, tj. nějakých 10-11 tisíc.
Z nich dejme tomu 30 % politika, vláda a podobné věci absolutně nezajímají, zbývá nějakých 7 500 lidí, kteří jsou cílovka. A z nich to pořád minimálně půlka neudělá, protože nemá zájem, nechce se jim, zapomenou, vůbec nezjistí, že to existuje, nebo (jako já) si spočítají, že to nemá smysl.
Nedivil bych se, že i kdyby to prošlo tak firmy co dostaly zakázky budou protestovat a bránit se tomu. Ten kód je beztak pod standardní a nepublikovatelný (aneb malá domů za co nejmenší náklady).
Já to podepsal, i když šance, že to projde je velice malá, něco něco člověk může snít:)
2
Czech Republic: Petition to make software used by public administrations open-source (gov.cz) | Spyke
Eh, tak nějak pochybuju, že to má vůbec šanci na úspěch. Kolik lidí z těch ~9 milionů dospělých to zajímá? Dle nějakých statistik je tady asi 210 000 lidí pracujících v IT sektoru, což bude hlavní cílovka. Z nich valnou většinu nějaký open source vůbec nezajímá, kdybych měl extrapolovat nějaký odhad, tak by to z nich zajímalo tak 5 %, tj. nějakých 10-11 tisíc.
Z nich dejme tomu 30 % politika, vláda a podobné věci absolutně nezajímají, zbývá nějakých 7 500 lidí, kteří jsou cílovka. A z nich to pořád minimálně půlka neudělá, protože nemá zájem, nechce se jim, zapomenou, vůbec nezjistí, že to existuje, nebo (jako já) si spočítají, že to nemá smysl.
Nedivil bych se, že i kdyby to prošlo tak firmy co dostaly zakázky budou protestovat a bránit se tomu. Ten kód je beztak pod standardní a nepublikovatelný (aneb malá domů za co nejmenší náklady).
Já to podepsal, i když šance, že to projde je velice malá, něco něco člověk může snít:)