Spyke

Eh, tak nějak pochybuju, že to má vůbec šanci na úspěch. Kolik lidí z těch ~9 milionů dospělých to zajímá? Dle nějakých statistik je tady asi 210 000 lidí pracujících v IT sektoru, což bude hlavní cílovka. Z nich valnou většinu nějaký open source vůbec nezajímá, kdybych měl extrapolovat nějaký odhad, tak by to z nich zajímalo tak 5 %, tj. nějakých 10-11 tisíc.

Z nich dejme tomu 30 % politika, vláda a podobné věci absolutně nezajímají, zbývá nějakých 7 500 lidí, kteří jsou cílovka. A z nich to pořád minimálně půlka neudělá, protože nemá zájem, nechce se jim, zapomenou, vůbec nezjistí, že to existuje, nebo (jako já) si spočítají, že to nemá smysl.

2

Nedivil bych se, že i kdyby to prošlo tak firmy co dostaly zakázky budou protestovat a bránit se tomu. Ten kód je beztak pod standardní a nepublikovatelný (aneb malá domů za co nejmenší náklady).

Já to podepsal, i když šance, že to projde je velice malá, něco něco člověk může snít:)

2

You reached the end

Czech Republic: Petition to make software used by public administrations open-source (gov.cz) | Spyke