Spyke

Replies

Comment on

This happened quickly…Lemmy is now the second biggest platform next to mastodon!?!

Usualy being a very late adopter (buy stuff last, accept trends last, switch to norms late), I'm very happy I shutdown and deleted everything from my reddit account among the first, when spez bullcrap started, and went elsewhere, I joined squabbles, kbin and lemmy. But I'm here, I like the community, adoption and migration, and seeing the numbers tells me I'm not alone. Which is good.

gaming

Comment on

Gaming mega-publisher Embracer to close studios, cancel games after $2B deal crumbles

Reply in thread

Copied from Polygon article:

Embracer Group owns the rights to both Tomb Raider and Lord of the Rings; it acquired Tomb Raider when it purchased Eidos, Crystal Dynamics, and Square Enix Montreal from Square Enix in 2022. That year, Embracer Group bought the licensing rights to The Lord of the Rings and The Hobbit by buying rights holder Middle-earth Enterprises. Early this year, Embracer announced that it has five mystery Lord of the Rings games in development by external partners.

serbia

Comment on

Srpski gejmeri na Lemmyiju

Reply in thread

Ma slažem se, AAA je u banani odavno. Retko šta kupujem, ali sam svejedno baš pravi patient gamer. Deep sale -80%, pa neki i bundle, i da me bog vidi. Za ostalo, izbacim Jolly Rogera na vrh jarbola, arrr...

Outer Wilds mi stoji kao neki skriveni dragulj, na vrhu liste, ne znam ništa sem da su sve recenzije vrhunske, ali ga uvek nekako zaboravim. Od ostalog sam samo za Hollow Knight i čuo iskreno.

serbia

Comment on

*Permanently Deleted*

Reply in thread

Čisto neki komentar iz mog ugla.

Vi ste svi verujem iz većih krugova ljudi, ali evo perspektive iz mog, jedne male varošice. Družim se aktivno sa 30ak ljudi. Imam oko 100 kolega, s kojima sam "blizak" sa recimo 20. Kroz priču vremenom sam uvideo iz tog totala da Reddit koristi... Osmoro. Ej, samo osam.

Od tih osam, jedan negoduje zbog API izmena, jer sam ga ja navukao na Infinity pre godinu dana. Sedam zabole uvo, jer koriste oduvek zvaničnu aplikaciju na fonu, ili sajt.

Tog jednog možda uvedem u Lemmy vremenom, ali mrka kapa, jer je maltene tehnofob... Sve u svemu, moj generalan postotak kod mene je sramotan.

serbia

Comment on

Srpski gejmeri na Lemmyiju

Reply in thread

Cepao sam Viki3 pre možda dva meseca, dobra jako, ali neka je još u rerni godinu dana, kad je ispeglaju. Dvojku sam igrao kad je bila sveža, ali me posle HoI4 i CK3 ne privlači ponovo, grafika ipak radi svoje.

U beklogu mi stoje i 2033 i Last Light, ali verujem u preporuku.