Spyke

r/serbia otišao dark

Pozdrav, napravio sam ovaj community kao backup dok traje reddit blackout, a nadam se i za posle toga. Svakako svi koji su deo tamosnjeg community-a su dobrodosli ukljucujuci (nadam se, mozda…) i modovi sa sub-a koje cu rado dodati i ovde, kao i naravno novi clanovi ukoliko ih ima.

Pozdrav i sve najbolje!

View original on lemmy.world
lemmy.world

Tako je. Lemmy ima mnogo servera, ali su federativni, znaci mozes sa lemmy.ml da obilazis lemmy.world, beehaw.org itd. Postoje odredjeni serveri koji server na kom se nalazis blokira, njih mozes videti na /instances (npr. lemmy.world/instances)

Jedino sto se ne deli izmedju servera su korisnici, tj. posto si se registrovao na lemmy.world, ne mozes sa tim nalogom da se ulogujes na lemmy.me, ali mozes normalno da komentarises tamo, s tim sto ce ti username npr. biti @[email protected] (sa dodatkom @lemmy.world)

4
lemmy.world

Nisam siguran, i ja istrazujem lemmy i dalje. Procitao sam u jednom dokumentu da jeste nekad potrebno malo vremena da se sinhronizuju serveri nekad, tako da si verovatno u pravu.

2
lemmy.world

Poslao sam papasu privatnu poruku, pa se nadam da ce svratiti, hvala na info!

3

Da ne duzim, dodao bih te odmah kao mod-a, ako hoces da ovde predjemo, ili bi radije da ostanemo tamo? Jedini problem je sada sto imamo 2 community-a sa istim imenom, pa korisnici koji su na c/serbia u lemmy.ml nece videti ovaj community i obrnuto

edit: UI je malo neintuitivan, pa je potrajalo, dodao sam

4

You reached the end

r/serbia otišao dark | Spyke