Posts
Ukręcanie sprawy granatnika w KGP (artykuł, za paywallem)
bądź naczelnikiem poważnego wydziału w CBŚP
dowiedz się jak działa policja
trochę śmiechłem, trochę smutłem.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wstrzasajace-wyznanie-bylego-naczelnika-cbsp-chcieli-zebym-zatuszowal-sprawe/9t9br83Open linkView original on szmer.infoPartnerstwo MON z Palantir podpisane
To jest złe na tak wielu poziomach...
Jak ktoś nie wiem, czym jest Palantir, to zapraszam do komentowania.
Agenda Konwencji PiS "Myśląc Polska" - pod refleksję
No niby beka z paneli typu "Konserwatywny feminizm" czy z udziałem Hofmana, ale jednak rozmach to oni mają (przynajmniej na papierze),
Płk Pietrzak nowym rzecznikiem SG WP [screen relewantny]
Dla fanów działań wojska na granicy.
KP o 11.11.2011 r.: "...Antify, która nawet nie zbliżyła się do którejkolwiek z dwóch manifestacji..."
PS To prawda. xD
Polecam cały tekst reklamowany jako "reportaż" hihi
https://krytykapolityczna.pl/kraj/black-bloc-antifa-kolorowa-niepodlegla-2011/Open linkView original on szmer.infoLewica w PL doszła do śmierci mózgowej (moja opinia)
Lewica nie ma myśli - jest ciało, tylko tyle.
Wpadłem sobie ostatnio na kilka stron prawicy i skrajnej prawicy. Mają szereg debat o choćby nowej konstytucji czy szerokich zmianach systemowych. Nie wiem, jak ruch wolnościowy, ale lewica chyba straciła zdolność do rozmowy/debaty/myślenia o czymś większym niż wycinki świata. Jesteśmy zakopani w małych bitwach, podczas gdy prawica rozpisuje całe kampanie i wojny.
W okolicach lewicy czymś więcej zajmuje się chyba tylko Magazyn Gromady. Może się mylę, poprawcie mnie, jeśli tak jest.
Tworzenie wolnościowej grupy obrony cywilnej w Warszawie - teraz jest czas!
Siemka, gadamy po ludziach od dłuższego czasu, ale to jest ten czas, żeby tworzyć wolnościową grupę obrony cywilnej w Warszawie.
Za chwilę miasto rusza z programem współpracy publiczno-społecznej w tym zakresie.
Czy są tu osoby zainteresowane spotkaniem w Warszawie i rozmową nakierowaną na efekty?
Centkiewicz 🫶 Matysiak
Jak to szło? Kurica to nie ptica, Razem nie lewica xD
Jeden z najbogatszych Polaków założy nową partię? xD
Sponosor FORu i Fundacji Wolności Gospodarczej ma chęć na nową liberalną partię w Polsce xD
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,32074671,jeden-z-najbogatszych-polakow-zalozy-nowa-partie-w-tle-rosnaca.htmlOpen linkView original on szmer.infoDlaczego Gaza przykuła Twoją uwagę?
Ciekawy jestem na serio, dlaczego Gaza jest tym konfliktem, który przykuł Twoją uwagę?
Bez żandych założeń, z góry dziękuję.
Posiedzenie KRS. Żukowska połączyła się z wanny
tak się bawi, tak się bawi, nowa lewica!
cross-postowane z: https://szmer.info/post/7461340
Podczas posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa doszło do szokującej sytuacji. Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska połączyła się zdalnie na posiedzenie z łazienki. A dokładniej z wanny.
https://wiadomosci.wp.pl/posiedzenie-krs-zukowska-polaczyla-sie-z-lazienki-7157344278375136aOpen linkView original on szmer.info[mój tejk] polska armia jest w lesie w przygotowaniach do obrony
w sumie nie ma dużo do pisania, to co smuci szczególnie to:
-nie ma nasycenia ewentualnego pola walki bezzałogowcami
-nie ma nadal masowej produkcji amunicji 155
-szkolenie większości armii to kpina, a dyscyplina to joke
to tak na szybko w 3. rocznicę pełnoskalowej.
nieciekawe perspektywy.
PS gdzie postanowienia prezydenta rp o uprawnieniach policyjnych/granicznych wojskowych na granicy?
![KRYPOL: Reportaż o dobrowolnej służbie wojskowej [warto]](https://lemmy.world/pictrs/image/78d8f6d2-997d-4460-bfe5-47e56cc97618.jpeg)