Spyke
cywilreply
szmer.info

Ja się dowiedziałem przed chwilą przez przypadek. To wygląda jakby zero debaty nad tym było w Polsce vs. dorobek Palantiru choćby w USA czy w Gazie.

4
cywilreply
szmer.info

True, może przesadziłem, ale chodziło mi o wpuszczenie go oficjalnie szeroko do zasobów MON.

2
rysiekreply
szmer.info

nie, nie przesadziłeś. totalnie nie było debaty publicznej w ogóle. a powinna być, stojący za Palantirem Thiel jest technofaszystą

4

To już nie to stulecie, kiedy struktury państwowe mogły (jakby chciały) być przeciwwagą dla corporate governance. Wraz z faszyzmem już oficjalnie dochodzącym do władzy, i mutującym w 100% kult śmierci (Klein&Taylor 2025) struktury państwowe stały się pacynką na środkowym palcu kapitalizmu. ONZ "broni się jeszcze z garstką rycerzy", ale tylko dlatego, że jej sprawczość jest lekceważona i niewarta podboju.

Jak to mi już 13 lat temu podczas pożegnalnej popijawy powiedział nasz wspólny znajomy, ludzkość została podzielona na właścicieli, strażników i resztę. Państwa i klasa polityczna en masse należą do tej drugiej kategorii.

2

You reached the end

Partnerstwo MON z Palantir podpisane | Spyke