KP o 11.11.2011 r.: "...Antify, która nawet nie zbliżyła się do którejkolwiek z dwóch manifestacji..."
PS To prawda. xD
Polecam cały tekst reklamowany jako "reportaż" hihi
https://krytykapolityczna.pl/kraj/black-bloc-antifa-kolorowa-niepodlegla-2011/Open linkView original on szmer.info
Bardzo ładne określenie na słupa do legalizacji akcji. Nie wiedziałem, że przez lata pełniąc tą rolę faktycznie jestem liderem strony postępowej...
Co tu się? Bieg fotografa z rogu Wilczej i Marszałkowskiej na róg Świętokrzyskiej i Nowego jeszcze przełknąłem, ale tu już siada mapa mocno. Niemiecka ekipa próbowała iść Nowym Światem od Świętokrzyskiej.
Jakiś prawacki rekonstruktor był neonazistą, który udrzył kolbą osobę z grupy. Był później identyfikowany na bazie zdjęć ze szpitala (którego rzekomo potrzebował po dwóch ciosach), nawiasem mówiąc emigrant do UK.
Jeśli drugą ma być Kolorowa Niepogła to autor chyba przegapił czarnoblokowe kordony z obu stron akcji na Marszałkowskiej? Te które odbiły parę grupek zbłąkanych narodowców i były gotowe bronić akcji przed frontalną szarżą kiboli kiedy wyglądało na to, że policje linie mogą nie wytrzymać?
Kilka? Raczej kilkadziesiąt z których niektóre to wielotysięczne milicje.
O ile większym rezultatem nie jest paruset z tych bojówkarzy atakujących Strajk Kobiet w bodajże październiku
20192020, ze starciami między innymi pod Empikiem, przy Smyku, pod Rotundą i na Bankowym. To pierwsze to pełnoprawna bitwa, gdzie ochrona demonstracji odepchnęła atak wymierzony w blok związkowy.Eh.. To już minimum kilkanaście lat wcześniej polskie naziolstwo podłapało z zachodu.
A to akurat absolutna prawda. Szczytowym komicznym punktem tego była próba podporządkowania Antify... KODowi, ze strony Blumsztajna, wtedy bodajże naczelnego Wyborczej. Dawno nie słyszałem tak wielu ludzi tak szczerze rżących ze śmiechu.
No więc ogólnie poza paroma mocno krindżowymi momentami i paroma nieścisłościami chyba rozumiem intencję i w jej kontekście nie jest to zły tekst. Jako historyczna czy jakakolwiek merytoryczna analiza bojowego antyfaszyzmu wypada słabo. Ale jako wprowadzenie dla niezorientowanych i umiejscowienie w kontekście polityk Trumpa i idących za tym kalek populistycznej prawicy w Europie nawet się sprawdza jak dla mnie.
Jedna korekta: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-30/strajk-kobiet-w-polsce-zandarmeria-wojskowa-na-ulicach-i-mobilizacja-srodowisk-narodowych/
Strajk Kobiet to 2019.
Tak, to był 2019 a nie 2019, poprawiłem na 2020 ;P
Also lepsze źródło: https://oko.press/to-gang-kiboli-legii-uderzyl-w-protestujace-kobiety-policja-spozniona-atak-odparli-antyfaszysci/
Przecież KP piszę, że nie było takiej sytuacji hehe
PS Autor artykułu w oko.press ❤️
"Co zrobić w tej pieprzonej sytuacji?" lol
Nie wiem, jak od strony anegdotycznej, ale analiza na przyszłość jest całkiem trzeźwa i robi sens.