Abolicja dla obywateli polskich walczących w Ukrainie?
Niestety, nie tak szybko. Wprawdzie ustawa przegłosowana przez sejm ma obejmować czyny popełnione od 24 lutego 2022 r. do 31 grudnia 2026 r. jednak abolicją zostaną objęte tylko te osoby, które niezwłocznie po powrocie do kraju wyspowiadają się przed MON - m.in. z terminu, miejsca przyjęcia i zakończenia służby.
To już moje gdybanie ale prawdopodobnie wystawienie współtowarzyszy broni z którymi odbywało się służbę nie będzie dla nich zbyt przyjemne. Prawdopodobnie umożliwi to również zmapowanie dróg którymi dochodzi do rekrutacji a tutaj dalsze konsekwencje są trudne do przewidzenia - ale potencjalnie "po łbie" może dostać bardzo dużo osób której takiej spowiedzi przed MON nie złożą.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wojsko-chce-wiedzy-weteranow-Abolicja-dla-ochotnikow-pod-warunkiem-spowiedzi-w-MON-9083306.htmlOpen linkView original on szmer.info


