Spyke
ack·Anarchistyczny Czarny KrzyżbyStrayCat

Zmiany w prawie - demonstracje w urzędach

Wrzucam bo chyba przeszło bez większego echa - od 29 stycznia cichaczem zmienia się kodeks postępowania w sprawach o wykroczenie. Na mocy tej zmiany wszystkie osoby dopuszczające się wykroczenia zakłócania porządku w siedzibie organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego będą sądzone w trybie przyspieszonym (art. 51 § 2a KW)

Zmiana jest istotna o tyle, że tryb przyspieszony utrudnia znacząco zapewnienie dobrej pomocy prawnej w trybie nagłym.

Jeśli planujecie więc spontaniczną demonstrację w urzędach w jakichkolwiek sprawach to warto wziąć to pod uwagę

(nie znalazłem społeczności typowo prawno-przepisowej, wrzucam więc w ACK)

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-postepowania-w-sprawach-o-wykroczenia-16911555/art-90Open linkView original on szmer.info
No comments on the original post yet.
Zmiany w prawie - demonstracje w urzędach | Spyke