Zmiany w prawie - demonstracje w urzędach
Wrzucam bo chyba przeszło bez większego echa - od 29 stycznia cichaczem zmienia się kodeks postępowania w sprawach o wykroczenie. Na mocy tej zmiany wszystkie osoby dopuszczające się wykroczenia zakłócania porządku w siedzibie organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego będą sądzone w trybie przyspieszonym (art. 51 § 2a KW)
Zmiana jest istotna o tyle, że tryb przyspieszony utrudnia znacząco zapewnienie dobrej pomocy prawnej w trybie nagłym.
Jeśli planujecie więc spontaniczną demonstrację w urzędach w jakichkolwiek sprawach to warto wziąć to pod uwagę
(nie znalazłem społeczności typowo prawno-przepisowej, wrzucam więc w ACK)