Comment on
KEZCYMORP EZRÓG W KEBOŁŻ
Reply in thread
Of course, it's YRESRUN SRIATSPU YARNUS ELTTIL
Comment on
KEZCYMORP EZRÓG W KEBOŁŻ
Reply in thread
Of course, it's YRESRUN SRIATSPU YARNUS ELTTIL
Comment on
CEO Proton (mail, VPN) popiera Trumpa
Reply in thread
Proton miał nadzieję, że znajdzie w transakcyjnym trumpizmie sojusznika przeciw Big Techowi. Ale gafamowi łatwo było przelicytować Protona, więc te starania #nikogo
Comment on
Jakie są największe bolączki lemmiego, które powstrzymują go od wzrostów? Co jest najbardziej denerwujące, przeszkadzające, konfundujące itd?
Kilkoro użytkowników tutejszego Mastodona postanowiło stworzyć własną grupę na Lemmym, ale na Szmerze im się to nie udało. Jedna z osób myślała nawet, że jest to płatne. (sic!)
Ostatecznie utworzyli „mastodonową” grupkę na gupiku, co z punktu widzenia ergonomii chyba będzie porażką.
Zaprosiłbym ich tutaj na Fedita.
Comment on
Czy coś właśnie uderzyło w Saturna? Profesjonaliści proszą o wsparcie astronomów-amatorów
Reply in thread
Edycja: Nie jechał przypadkiem Teslą?
Comment on
Battle of Grünberg - Jan Matejko (1878)
Stanisław Wyspiański has made a parody of this painting in 1904
Comment on
Co się stało z pol.social? Strona nie działa
Reply in thread
No cóż, na mastodon.com.pl administrację serwisem traktujemy chyba poważniej...
(moderuję tam)
Comment on
Oh no!
Frog blast the vent core!
Comment on
Czy działa wam mobilizon.pl?
Już powinien działać
Comment on
Papuga "wsypała" gang narkotykowy. 15 osób za kratkami
Trzeba mieć ograniczone zaufanie do adwokatów...
Comment on
Czy na lemmim są jakieś rosyjskojęzyczne społeczności? (W końcu to projekt rozwijany przez Rosjan)
Reply in thread
Spotkałem się z pojęciem dźwiga lub czołgisty
Comment on
Czy na lemmim są jakieś rosyjskojęzyczne społeczności? (W końcu to projekt rozwijany przez Rosjan)
Reply in thread
Comment on
Jakie są największe bolączki lemmiego, które powstrzymują go od wzrostów? Co jest najbardziej denerwujące, przeszkadzające, konfundujące itd?
Reply in thread
Rynek dla milszej alternatywy dla Wykopu zajęło Hejto, które też z Reddita zgapiło społeczności.
Comment on
Grawitacja (a raczej jej brak) zmienia położenie mózgu. Nowe badania ostrzeżeniem przed misją na Marsa | iMagazine
Reply in thread
Ano, chyba się trochę słania
Astronauci po powrocie nie tracą funkcji poznawczych, nie zapominają jak się mówi ani nie tracą IQ. Doświadczają jednak problemów z koordynacją i błędnikiem, co w żargonie nazywa się „chorobą kosmiczną”.
Comment on
Druga największa instancja Lemmiego (lemm.ee) zamyka się z końcem czerwca
Reply in thread
Jakie dramy dzieją się w tej sieci możemy zobaczyć np. na ![email protected] i ![email protected]
Nie wiem, czy automatyzacja moderacji nie skończyłaby się na powieleniu patoreddita zagranicznego. Za to według jednego z komentarzy Reddit zaczął rozprawiać się ze swoją patologią.
Społeczność uczyniła Lemm.ee instancją domyślną. Zwolennicy Lemmiego na Reddicie, jak też klienty i apki kierowały ostatnio przede wszystkim na Estonię, podbijając jej liczbę użytkowników powyżej sh.itjust.works i „oficjalny” lemmy.ml. Bo nie ma niecenzuralnej domeny ani komunistycznej cenzury. Bo nie jest największym i niekiedy przeciążającym resztę sieci lemmy.world. Bo starał się federować ze wszystkimi.
Ale wzrost elementu, który trafił tu linią najmniejszego oporu i mierzenie się z kontrowersyjnymi serwerami i społecznościami nie pomógł. Zaufanych osób do administracji i moderacji zabrakło...
Comment on
Awaria instancji Mastodona i PeerTube’a Fundacji Technologie dla Ludzi budzi obawy o przyszłość organizacji
Reply in thread
Nie pierwszy zwracasz uwagę na tytuł i rzeczywiście, autor go później zmienił na Wystąpiła awaria instancji Mastodona i PeerTube'a Fundacji Technologie dla Ludzi.
Zgodnie z listą polskich serwerów na fedi pol.social ma nawet więcej użytkowników na miesiąc (ponad 600), ale to już jest mniejszość - same 101010.pl i mastodon.com.pl mają łącznie nieco więcej, a nie wliczam nawet całej reszty polskiego Mastodona i Polaków na instancjach międzynarodowych.
To nie jednak tylko awaria Mastodona. Nextcloud na nch.pl szwankuje już tydzień i teraz w ogóle nie jest dostępny, a PeerTube nie działa w ogóle od 3 września. Na serwer Matrixa, bin.pol.social, czy na tamtejszy Pixelfed też nie da się teraz wejść.
Swoistym paradoksem jest dla mnie, że strony prowadzone przez informatyków hobbystów(1) są stabilniejsze od witryny, której twórcy sformalizowali się jako organizacja (tu: fundacja) i podjęli wysiłek utrzymywania własnej infrastruktury.
(1) krąży na fedi pasta z tą frazą xd
Comment on
Właśnie straciliśmy grupy Guppe
Reply in thread
Rzekomo to wynika z zasad ustalonych przez samego krajowego rejestratora domeny.
Tucows twierdzi, że domeny peruwiańskie podlegają usunięciu już 10 dni przed wygaśnięciem, a zdaniem strony Namecheap zapłatę za jej odnowienie trzeba złożyć już 12 dni przed wygaśnięciem. Takie coś jednak czyniłoby datę wygaśnięcia domeny fikcją.
Na samej stronie rejestratora nic nie znalazłem.
Comment on
Czy na lemmim są jakieś rosyjskojęzyczne społeczności? (W końcu to projekt rozwijany przez Rosjan)
Autorzy Lemmiego akurat nie są z Rosji, ale jest instancja po rosyjsku: https://rekabu.ru/
Comment on
Co się stało z pol.social? Strona nie działa
Reply in thread
Można odetchnąć z ulgą :)
Ostatnio to w ogóle ma o wiele mniej czasu na zajmowanie się instancją. Boty piszące na lokalnej osi czasu zostają bez moderacji, na przykład.
Comment on
After pagers, walkie-talkies, and in-person meetings all lead to personnel losses, hezbollah switches to a new radical method of sharing intel among themselves:
Frog blast the vent core!
Comment on
Koniec mastodonowych grup na a.gup.pe
W tej roli można oczywiście wykorzystywać też grupy na szmerze/Lemmym.
Testowałem.
Wysłanie wpisu na społeczność testową na fedit.pl nawet zadziałało (w sensie, wpis ukazał się w społeczności), ale nie „podbiło” wpisu na inne instancje Mastodona. Rozmowa Mastodon-Lemmy jest wykonalna, ale Mastodon-Mastodon via Lemmy już niekoniecznie.
(na testową na szmerze też wysyłałem i nawet nie dotarła - ale to zapewne skill issue, bo inni jakoś potrafią...)
Guppe przynajmniej działał.