Spyke
legolasreply
fedit.pl

czekaj czekaj czekaj za dużo na raz.

Chcesz powiedzieć że ci sami goście którzy robią lemmiego - dessalines i nutomic wymyślili słowo tankie (pomijam fakt że nazwałeś to "projektem", nie do końca rozumiem dlaczego)?

2
legolasreply
fedit.pl

Chyba że to jakaś twoja ironia, którą niełatwo dostrzec bez emotikonów i rozmawiając z kimś pierwszy raz (nie znasz człowieka) - obstawiam że to to czytając drugi raz.

W kazdym razie nadal nie do końca rozumiem. Z tego co kojarzę tankie ostatnio nazywają tak zagorzałych komunistów. Rozumiem że te osoby reprezentują te poglądy?

2
legolasreply
fedit.pl

W sumie nie było pytania. O to mi w zasadzie chodziło. Nie wiem czy to poziom tankie, ale dessalines to niezły komuch. Co do tych pozostałych to się trochę bardziej ukrywają.

2
Dariuszreply
szmer.info

Mi chodziło o to że komunizm jest trochę starszy niż ten który znamy z własnego podwórka, więc warto doprecyzować że właśnie chodzi o takich czołgów, którzy lubują się w jego autorytarnej/totalitarnej wersji.

3

Który komunizm nie był autorytarny / totalitarny? Polski?

2
harcreply
szmer.info

Tworzenie oprogramowania chyba generalnie określa się w informatyce projektem.

I nikt nie mówi, że oni stowrzyli taki termin, tylko, że ich określa.

2
legolasreply
fedit.pl

Chodziło mi o to że nazwałeś projektem stronę w wikipedii o "tankie", tak przynajmniej można zrozumieć ten komentarz:

To są goście odpowiedzialni za rozwój tego projektu (a na pewno co najmniej jeden)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tankie

Ale dobra, nieważne

2

Sam w opisie użyłeś słowa projekt, więc sądziłem że jak je sparafrazuje to wszystko będzie jasne.

2

To nie ja, ale rozumiem jak sformułowanie tam mogło komplikować zrozumienie o co chodzi.

2
legolasreply
fedit.pl

kurde, nawet mniejsza niż fedit... Szukałem raczej czegoś większego. Czy Rosjanie siedzą tylko na telegramach?

2

Z tego co widziałem na telegramach, oldschoolowych forach a mainstream żyjący w kraju na vkontakcie. Na Lemmym jest nie mało Rosjan, ale to mogą nie być dla nich czasy do publicznej dyskusji w języku ojczystym...

3

A wiemy skąd są? Ja zakładałem że takie fantazje jakie wypisuje dessalines na githubie tylko w rosyjskiej duszy mogą się zrodzić. Jego profil na lemmy.ml też jest mocną wskazówką.

2

You reached the end

Czy na lemmim są jakieś rosyjskojęzyczne społeczności? (W końcu to projekt rozwijany przez Rosjan) | Spyke