Spyke
szmer.info

Jak dla mnie chyba brak prywatnych/zamkniętych społeczności (ale to niedługo wchodzi z wersją 1.0), oraz brak opcji agregowania komentarzy do tych samych linków z różnych społeczności - dałoby by poczucie bliższe redditowej masy komentarzy, pomimo rozdrobnienia.

4

Kwestią jest też, że fora zostały wyparte przez portale społecznościowe i korporacje

1
fedit.pl

Kilkoro użytkowników tutejszego Mastodona postanowiło stworzyć własną grupę na Lemmym, ale na Szmerze im się to nie udało. Jedna z osób myślała nawet, że jest to płatne. (sic!)

Ostatecznie utworzyli „mastodonową” grupkę na gupiku, co z punktu widzenia ergonomii chyba będzie porażką.

Zaprosiłbym ich tutaj na Fedita.

4
marcinreply
szmer.info

Dobry punkt, na szmer społeczności są zakładane odgórnie prawda ?

1

Dla mnie bolączką jest brak spoilerów w postach. (nsfw się nie liczy). (Nawet trochę się przyczyniłem że poszło to do przodu.)

Słyszałem też głosy że domyślne UI nie jest ładne ale fedit nie ma takiego problemu.

Jeśli chodzi o wzrost to bym się zastanawiał kogo byśmi chcieli "wchłonąć" stare fora jak elektroda.pl? Wykop? Reddit który przez ostatnie parę lat mocno się rozrósł w Polsce? Grupki facebookowe?

3
szmer.info

Fakt, że to forum, a niestety, portale społecznościowe je wyparły i fora już nie są tak popularne (Reddit jakoś idzie, 4chan niby istnieje, ale no... Wykop z tego co widziałam też się trzyma, ale jak 4chan, raczej mało kto chce tam być z powodu opinii)

Po prostu korporacje ze swoimi portalami społecznościowymi swoje zrobiły :/

(Halo, na polskich serwerach "Howrse" było forum, ale już to nie ma i to dzięki Owilentowi)

2
marcinreply
szmer.info

I tak i nie. Facebook to już obciach, na ig nie pogadasz, na X wciąż trump i hitler - są powolne zmiany w social mediach i myślę że ludzie będą przepływać, będąc w dobrym czasie i miejscu można część tego ruchu przejąć.

2

Ale wciąż, bym nie liczyła na powrót forów z czasów 2000 - 2010

1

Rynek dla milszej alternatywy dla Wykopu zajęło Hejto, które też z Reddita zgapiło społeczności.

2
fedit.pl

Dla mnie bolączką jest na pewno to, że nie widzę nigdzie możliwości dodania posta. Naprawdę, nie wiem teraz jak to zrobić XD A mam dość obszernego posta do dodania, może do ponarzekania z nadzieją na jakieś rozwiązanie trapiącej mnie kwestii. Może ja serio jestem już mocno zmęczony dziś albo jakiś głupi ale nie widzę.

1
legolasreply
fedit.pl

Plusik w prawym górnym rogu obok awatara?

2

Tak, doszedłem do tego pod koniec mojego szukania, na swoją obronę mam to, że byłem po 12-godzinnej zmianie w pracy i już nie widziałem na oczy :D Ale bardzo dziękuję za nakierowanie i szybką reakcję

2

Dałem znać developerowi o tym, bo faktycznie ten plusik jest trochę słaby. Powinno być duże i widoczne. Powiedział że to zmieni

1

You reached the end