Jak dla mnie chyba brak prywatnych/zamkniętych społeczności (ale to niedługo wchodzi z wersją 1.0), oraz brak opcji agregowania komentarzy do tych samych linków z różnych społeczności - dałoby by poczucie bliższe redditowej masy komentarzy, pomimo rozdrobnienia.
Kilkoro użytkowników tutejszego Mastodona postanowiło stworzyć własną grupę na Lemmym, ale na Szmerze im się to nie udało. Jedna z osób myślała nawet, że jest to płatne. (sic!)
Dla mnie bolączką jest brak spoilerów w postach. (nsfw się nie liczy). (Nawet trochę się przyczyniłem że poszło to do przodu.)
Słyszałem też głosy że domyślne UI nie jest ładne ale fedit nie ma takiego problemu.
Jeśli chodzi o wzrost to bym się zastanawiał kogo byśmi chcieli "wchłonąć" stare fora jak elektroda.pl? Wykop? Reddit który przez ostatnie parę lat mocno się rozrósł w Polsce? Grupki facebookowe?
Fakt, że to forum, a niestety, portale społecznościowe je wyparły i fora już nie są tak popularne (Reddit jakoś idzie, 4chan niby istnieje, ale no... Wykop z tego co widziałam też się trzyma, ale jak 4chan, raczej mało kto chce tam być z powodu opinii)
Po prostu korporacje ze swoimi portalami społecznościowymi swoje zrobiły :/
(Halo, na polskich serwerach "Howrse" było forum, ale już to nie ma i to dzięki Owilentowi)
I tak i nie. Facebook to już obciach, na ig nie pogadasz, na X wciąż trump i hitler - są powolne zmiany w social mediach i myślę że ludzie będą przepływać, będąc w dobrym czasie i miejscu można część tego ruchu przejąć.
Dla mnie bolączką jest na pewno to, że nie widzę nigdzie możliwości dodania posta. Naprawdę, nie wiem teraz jak to zrobić XD A mam dość obszernego posta do dodania, może do ponarzekania z nadzieją na jakieś rozwiązanie trapiącej mnie kwestii. Może ja serio jestem już mocno zmęczony dziś albo jakiś głupi ale nie widzę.
Tak, doszedłem do tego pod koniec mojego szukania, na swoją obronę mam to, że byłem po 12-godzinnej zmianie w pracy i już nie widziałem na oczy :D Ale bardzo dziękuję za nakierowanie i szybką reakcję
Jak dla mnie chyba brak prywatnych/zamkniętych społeczności (ale to niedługo wchodzi z wersją 1.0), oraz brak opcji agregowania komentarzy do tych samych linków z różnych społeczności - dałoby by poczucie bliższe redditowej masy komentarzy, pomimo rozdrobnienia.
Kwestią jest też, że fora zostały wyparte przez portale społecznościowe i korporacje
Kilkoro użytkowników tutejszego Mastodona postanowiło stworzyć własną grupę na Lemmym, ale na Szmerze im się to nie udało. Jedna z osób myślała nawet, że jest to płatne. (sic!)
Ostatecznie utworzyli „mastodonową” grupkę na gupiku, co z punktu widzenia ergonomii chyba będzie porażką.
Zaprosiłbym ich tutaj na Fedita.
Dobry punkt, na szmer społeczności są zakładane odgórnie prawda ?
Każda osoba z kontem na szmerze może stworzyć społeczność.
Dla mnie bolączką jest brak spoilerów w postach. (nsfw się nie liczy). (Nawet trochę się przyczyniłem że poszło to do przodu.)
Słyszałem też głosy że domyślne UI nie jest ładne ale fedit nie ma takiego problemu.
Jeśli chodzi o wzrost to bym się zastanawiał kogo byśmi chcieli "wchłonąć" stare fora jak elektroda.pl? Wykop? Reddit który przez ostatnie parę lat mocno się rozrósł w Polsce? Grupki facebookowe?
Fakt, że to forum, a niestety, portale społecznościowe je wyparły i fora już nie są tak popularne (Reddit jakoś idzie, 4chan niby istnieje, ale no... Wykop z tego co widziałam też się trzyma, ale jak 4chan, raczej mało kto chce tam być z powodu opinii)
Po prostu korporacje ze swoimi portalami społecznościowymi swoje zrobiły :/
(Halo, na polskich serwerach "Howrse" było forum, ale już to nie ma i to dzięki Owilentowi)
I tak i nie. Facebook to już obciach, na ig nie pogadasz, na X wciąż trump i hitler - są powolne zmiany w social mediach i myślę że ludzie będą przepływać, będąc w dobrym czasie i miejscu można część tego ruchu przejąć.
Ale wciąż, bym nie liczyła na powrót forów z czasów 2000 - 2010
Rynek dla milszej alternatywy dla Wykopu zajęło Hejto, które też z Reddita zgapiło społeczności.
Dla mnie bolączką jest na pewno to, że nie widzę nigdzie możliwości dodania posta. Naprawdę, nie wiem teraz jak to zrobić XD A mam dość obszernego posta do dodania, może do ponarzekania z nadzieją na jakieś rozwiązanie trapiącej mnie kwestii. Może ja serio jestem już mocno zmęczony dziś albo jakiś głupi ale nie widzę.
Plusik w prawym górnym rogu obok awatara?
Tak, doszedłem do tego pod koniec mojego szukania, na swoją obronę mam to, że byłem po 12-godzinnej zmianie w pracy i już nie widziałem na oczy :D Ale bardzo dziękuję za nakierowanie i szybką reakcję
Dałem znać developerowi o tym, bo faktycznie ten plusik jest trochę słaby. Powinno być duże i widoczne. Powiedział że to zmieni