Spyke

Replies

rowerki

Comment on

Co sprawiłoby, że jazda na rowrze w miastach byłaby bezpieczniejsza?

ofc kask chroni łeb przy upadku, ale nie chroni przed potrąceniem przez auta, a nawet przeciwnie - pojazdy mijają takich rowerzystów bliżej.

"Bicyclists who wear protective helmets are more likely to be struck by passing vehicles, new research suggests. Drivers pass closer when overtaking cyclists wearing helmets than when overtaking bare-headed cyclists, increasing the risk of a collision, the research has found."

https://www.sciencedaily.com/releases/2006/09/060911102200.htm

rowerki

Comment on

Czy opłaca się kupować droższe opony do roweru?

Podsumuję w jednym, podbijając z czym się zgadzam:

  • na każdej oponie jest informacja o ciśnieniu. Pompować maks. Troszkę mniej warto gdy upał, gdy śnieg i gdy jeździ się w przyrodzie (co by zapobiegać erozji). Warto regularnie podjezdzac do sąsiedzkiego warsztatu rowerowego i korzystać u nich z pompki z manometrem (albo zanabyć). Pompowanie min. raz w tygodniu i przed jazdą jeśli rower stoi dłużej nawet nieużywany.
  • przy zmianie dętki sprawdzić gdzie dziura. Jeśli od wewnątrz to problem moze być z taśmą, jak już napisano - mogła się zawinąć albo sparcieć. Jeśli są dwie podłużne dziurki wyglądające jak ugryzienie węża (mówi się na to snake) to powodem bylo bardzo niskie cisnienie, obręcz przyszczypała dętkę. Jeśli dziura jest od zewnątrz to trzeba mega dokładnie obejrzeć + obmacać oponę, to może być nawet igła z akacji (serio). Tip: oponę zakładaj tak, żeby nadruk był przy wentylu. Wtedy gdy znajdzie się dziurę na dętce będzie też wiadomo w którym miejscu na oponie szukać przyczyny przebicia.
  • oglądając oponę sprawdzić nie tylko czy w niej cos nie siedzi ale też czy po prostu nie ma już dziur, przetarć.
  • totalnie polecam łatanie, moje dętki wyglądają jak paczwork. Zestaw do łatania to 15 zł (DJ, za 20 to już jakiś wypaśny;)))
  • opony z taśmą antyprzebiciową - można, ale moim zdaniem serio dużo ważniejsze jest odpowiednie ciśnienie
  • jeśli sie dużo jeździ to i tak warto zainwestować w dobre opony, np. contilentale. Dobre = ok 100 zł/sztuka. Jednorazowo duży wydatek, ale starcza na dłużej i dzięki temu jest to tez bardziej ekologiczne (nie mam prowizji od contilentala)

Comment on

Czy afera wizowa będzie miała wpływ na notowania PiS, czy nie? [United Surveys]

Reply in thread

Wyborcy konfederacji to w dużej mierze bardzo młodzi mężczyźni, których przekonuje, że mentzen taki fajny bo pije piwo i chce żeby więcej zarabiali, nic innego o polityce nie wiedzą, nie szukają informacji i ich nie czytają, nawet gdy im wchodzą w oczy. Wyborcy PIS wiedzę czerpią z TVP, a tam o tej aferze nie ma nic/nic rzetelnego. Przerażające, że PISu nie jest w stanie pogrążyć nawet afera wprost obnażająca, jak jest zakłamany nawet w kwestii "obrony przed migrantami", którą prezentuje jako jeden z kluczowych punktów programu... I do tego ten Błaszczak, chujki się nie cofną przed niczym byle tylko wygrać.

Comment on

Jakie są opcje w polsce aby znaleźć pomoc psychologiczną?

Warszawski Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Na dlugoterminową terapię czeka się ok 2 lata, ale na cito dostaniesz 10 spotkań interwencyjnych/konsultacji, ktore bardzo pomagają. Na miejscu mają też psychiatrę. https://woik.waw.pl/kontakt/

W mocno kryzysowym stanie pojechałam też kiedyś w nocy na SOR do szpitala psychiatrycznego na Sobieskiego, było strasznie, ale receptę dostałam...

gory

Comment on

„Perła Karkonoszy” zagrożona. Turyści nie zgadzają się z decyzją władz i bronią kultowej „Samotni”

Najemczynie prowadzą też camping Camp66 pod Karpaczem, gdzie miałam (nie)przyjemność pracować zimą 2021. Jebanie i wyzysk pracownika na każdym polu. Asystentka w 8 miesiącu ciąży skakała po stołach wieszając jakieś fifraki przed sylwestrem. Osoby z Ukrainy zarabiały mniej bo, jak otwarcie przyznawała właścicielka, tak powinno być, to normalne, przecież Polacy w UK tez zarabiają gorzej. #nieplakalamposiemaszko

rowerki

Comment on

Rower cargo z boku

Reply in thread

zerowo, w przeciwieństwie do samochodów zawieszenie nie pracuje i co chyba ważniejsze nie ma mechanizmu różnicowego. rowery cargo dwukołowe zdecydowanie wygrywają nad trzykołowymi

Comment on

lista szpitali z lekarzami bez klauzuli/ lista szpitali z lekarzami z klauzulą

Reply in thread

Nie jest tak, że wszystko jest nielegalne, zwł. że przypadek nie dotyczy stricte ciąży. Problemem jest efekt mrożący. Oraz - czym innym jest po prostu brak działań dla dobra pacjentki, wynikający z czegokolwiek, lęku przed wyhylaniem się itp, a czym innym wprost przypucowywanie się kościołowi i obecnej władzy. Pytam właśnie o listę np. tych wspomnianych pseudolekarzy, którzy robili problemy z powodu moralności, zanim to było modne i zanim pis zaczął rękami lekarzy mordować kobiety. Jeśli mam wybór między, powiedzmy, trzema szpitalami, w których na operacje czeka się mniej więcej tyle samo, to wole wybrać taki, o którym wiadomo, że jest (albo jeszcze niedawno był) trochę mniej zjebany niż inny.

Comment on

Mam dość "nowoczesnych matek". Im więcej zna trendów, tym gorszy jej bombelek

Reply in thread

Wszystko tak poza "za mało dzieci, by sprostać potrzebom". W globalnym ujęciu ludzi jest za dużo, kolejne dzieci to ogromny ślad węglowy i w dobie katastrofy klimatycznej powoływanie na świat nowych ludzi to skazywanie ich na życie w skrajnych anomaliach pogodowych, z niedoborem wody i żywności, z wojnami klimatycznymi itd. Na globalnym południu ludzie już żyją w takich warunkach, trzeba tu dla nich zrobić miejsce żebyśmy razem umierali w trochę lepszych warunkach. Trochę żart a trochę serio.