Spyke

Posts

femi·feminizmbytrytytka

XXVII Manifa Warszawska – niedziela 8.03.2026 – Solidarność w czasach kapitalipsy

cross-postowane z: https://szmer.info/post/12616926

cross-postowane z: https://szmer.info/post/12616924

Już w niedzielę 8.03 ulicami Warszawy przejdzie XVII Manifa Warszawska!

Na świecie źle się dzieje, a źródło problemów widzimy w globalnym porządku społeczno-ekonomicznym. Rozwiązaniem jest wspólne działanie i dlatego nasze tegoroczne hasło brzmi:

Solidarność w czasach kapitalipsy!

Kiedy: niedziela 8 marca

Start: 13.00 z placu Unii Lubelskiej

Na zakończenie: street Party pod palmą na rondzie de Gaulle’a! Chcesz wiedzieć o której zaczniemy tańce? Chodź z nami:)

Dbamy o dostępność. Zapewniamy:

  • tłumaczenie na Polski Język Migowy
  • riksze dla osób z trudnością w poruszaniu się
  • zatyczki do uszu (użyj, gdy muzyka będzie dla Ciebie za głośna, wyjmij żeby posłuchać przemówień!)

Przejmijmy ulice Warszawy! Więcej szczegółów wkrótce!

XXVII Manifa Warszawska – niedziela 8.03.2026 – Solidarność w czasach kapitalipsyhttps://manifa.org/2026/02/xxvii-manifa-warszawska-niedziela-8-03-2026-solidarnosc-w-czasach-kapitalipsy/Open linkView original on szmer.info
wwa·Warszawabytrytytka

XXVII Manifa Warszawska – niedziela 8.03.2026 – Solidarność w czasach kapitalipsy

cross-postowane z: https://szmer.info/post/12616924

Już w niedzielę 8.03 ulicami Warszawy przejdzie XVII Manifa Warszawska!

Na świecie źle się dzieje, a źródło problemów widzimy w globalnym porządku społeczno-ekonomicznym. Rozwiązaniem jest wspólne działanie i dlatego nasze tegoroczne hasło brzmi:

Solidarność w czasach kapitalipsy!

Kiedy: niedziela 8 marca

Start: 13.00 z placu Unii Lubelskiej

Na zakończenie: street Party pod palmą na rondzie de Gaulle’a! Chcesz wiedzieć o której zaczniemy tańce? Chodź z nami:)

Dbamy o dostępność. Zapewniamy:

  • tłumaczenie na Polski Język Migowy
  • riksze dla osób z trudnością w poruszaniu się
  • zatyczki do uszu (użyj, gdy muzyka będzie dla Ciebie za głośna, wyjmij żeby posłuchać przemówień!)

Przejmijmy ulice Warszawy! Więcej szczegółów wkrótce!

XXVII Manifa Warszawska – niedziela 8.03.2026 – Solidarność w czasach kapitalipsyhttps://manifa.org/2026/02/xxvii-manifa-warszawska-niedziela-8-03-2026-solidarnosc-w-czasach-kapitalipsy/Open linkView original on szmer.info
radar·kalendarz wydarzeńbytrytytka

XXVII Manifa Warszawska – niedziela 8.03.2026 – Solidarność w czasach kapitalipsy

Już w niedzielę 8.03 ulicami Warszawy przejdzie XVII Manifa Warszawska!

Na świecie źle się dzieje, a źródło problemów widzimy w globalnym porządku społeczno-ekonomicznym. Rozwiązaniem jest wspólne działanie i dlatego nasze tegoroczne hasło brzmi:

Solidarność w czasach kapitalipsy!

Kiedy: niedziela 8 marca

Start: 13.00 z placu Unii Lubelskiej

Na zakończenie: street Party pod palmą na rondzie de Gaulle’a! Chcesz wiedzieć o której zaczniemy tańce? Chodź z nami:)

Dbamy o dostępność. Zapewniamy:

  • tłumaczenie na Polski Język Migowy
  • riksze dla osób z trudnością w poruszaniu się
  • zatyczki do uszu (użyj, gdy muzyka będzie dla Ciebie za głośna, wyjmij żeby posłuchać przemówień!)

Przejmijmy ulice Warszawy! Więcej szczegółów wkrótce!

XXVII Manifa Warszawska – niedziela 8.03.2026 – Solidarność w czasach kapitalipsyhttps://manifa.org/2026/02/xxvii-manifa-warszawska-niedziela-8-03-2026-solidarnosc-w-czasach-kapitalipsy/Open linkView original on szmer.info
radar·kalendarz wydarzeńbytrytytka

Zróbmy razem transparenty/patykowce na Warszawską Manifę!

cross-postowane z: https://szmer.info/post/12616706

cross-postowane z: https://szmer.info/post/12616705

W najbliższą sobotę 28 lutego wspólnie robimy transparenty/patykowce na XXVII Warszawską Manifę!

Na miejscu będą potrzebne materiały, ale zawsze przydadzą się dodatkowe kartony! Możecie dołączyć w dowolnym momencie i na dowolnie długo. Możecie mieć swoje pomysły na hasła (najlepiej!) albo skorzystać z naszych podpowiedzi.

UWAGA – gorąco zapraszamy z dziećmi! Od 13.30 do 16.00 zapewniamy opiekę nad dziećmi – pod okiem animatorek wykonają własny kapitaliptyczny transparent!

Kiedy: sobota 28.02, 13.00-17.30 Gdzie: Pracownia Wschodnia, ul. Skoczylasa 8, Warszawa

A w kolejny weekend, w niedzielę 8.03, widzimy się na XXVII Manifie Warszawskiej. Start o 13.00 z placu Unii Lubelskiej. Hasło: Solidarność w czasach kapitalipsy!

Więcej o obu wydarzeniach na www.manifa.org

https://manifa.org/2026/02/zrobmy-razem-transparenty-patykowce-na-manife/Open linkView original on szmer.info
femi·feminizmbytrytytka

Zróbmy razem transparenty/patykowce na Warszawską Manifę!

cross-postowane z: https://szmer.info/post/12616705

W najbliższą sobotę 28 lutego wspólnie robimy transparenty/patykowce na XXVII Warszawską Manifę!

Na miejscu będą potrzebne materiały, ale zawsze przydadzą się dodatkowe kartony! Możecie dołączyć w dowolnym momencie i na dowolnie długo. Możecie mieć swoje pomysły na hasła (najlepiej!) albo skorzystać z naszych podpowiedzi.

UWAGA – gorąco zapraszamy z dziećmi! Od 13.30 do 16.00 zapewniamy opiekę nad dziećmi – pod okiem animatorek wykonają własny kapitaliptyczny transparent!

Kiedy: sobota 28.02, 13.00-17.30 Gdzie: Pracownia Wschodnia, ul. Skoczylasa 8, Warszawa

A w kolejny weekend, w niedzielę 8.03, widzimy się na XXVII Manifie Warszawskiej. Start o 13.00 z placu Unii Lubelskiej. Hasło: Solidarność w czasach kapitalipsy!

Więcej o obu wydarzeniach na www.manifa.org

Zróbmy razem transparenty/patykowce na Warszawską Manifę!https://manifa.org/2026/02/zrobmy-razem-transparenty-patykowce-na-manife/Open linkView original on szmer.info
wwa·Warszawabytrytytka

Zróbmy razem transparenty/patykowce na Warszawską Manifę!

W najbliższą sobotę 28 lutego wspólnie robimy transparenty/patykowce na XXVII Warszawską Manifę!

Na miejscu będą potrzebne materiały, ale zawsze przydadzą się dodatkowe kartony! Możecie dołączyć w dowolnym momencie i na dowolnie długo. Możecie mieć swoje pomysły na hasła (najlepiej!) albo skorzystać z naszych podpowiedzi.

UWAGA – gorąco zapraszamy z dziećmi! Od 13.30 do 16.00 zapewniamy opiekę nad dziećmi – pod okiem animatorek wykonają własny kapitaliptyczny transparent!

Kiedy: sobota 28.02, 13.00-17.30 Gdzie: Pracownia Wschodnia, ul. Skoczylasa 8, Warszawa

A w kolejny weekend, w niedzielę 8.03, widzimy się na XXVII Manifie Warszawskiej. Start o 13.00 z placu Unii Lubelskiej. Hasło: Solidarność w czasach kapitalipsy!

Więcej o obu wydarzeniach na www.manifa.org

Zróbmy razem transparenty/patykowce na Warszawską Manifę!https://manifa.org/2026/02/zrobmy-razem-transparenty-patykowce-na-manife/Open linkView original on szmer.info
radar·kalendarz wydarzeńbytrytytka

[Warszawa] Piknik Feministyczny - benefit na wwską Manifę!

cross-postowane z: https://szmer.info/post/4538281

Chodź się z nami lenić!

Zapraszamy na Piknik benefitowy Porozumienia Feministycznego 8 Marca (aka Warszawska Manifa)

XXV Manifa 2024 szła pod hasłem: “O prawo do lenistwa – przeciwko wyzyskowi!” Przypominałyśmy, że jest to postulat socjalny, że chodzi w nim jednocześnie o prawa socjalne i ekonomiczne, dziś nam odbierane (jak prawo do wypoczynku), o wizję przyszłości, w której życie nie będzie podporządkowane pracy i o zmierzenie się z kulturą zapierd*lu w naszych własnych głowach i ciałach.

Teraz zapraszamy, żeby trochę popraktykować wspólne lenienie się – w miłym miejscu, w otoczeniu roślin, z fajnymi osobami, pysznym wegańskim jedzeniem na słodko i słono, miłą muzyką i rzeczami do porobienia, które nie są pracą 🙂 Piknik jest jednocześnie benefitem na PF8M, ma nam pozwolić uzbierać kasę na kolejną, już XXVI Manifę – zawsze oddolną, intersekcjonalną i full inkluzywną.

Kiedy: niedziela 29 września (dzień po dniu bezpiecznej aborcji!), godzina: 12.00-18.00 Gdzie: domek Autonomicznej Przestrzeni Edukacyjnej (dziękujemy, że kolejny raz nas gościcie!), Jazdów 5a/4 wjazd: cena 10 złotych, zachęcamy do wsparcia wyższą kwotą

*(uwaga, przestrzeń APE jest przestrzenią wolną od alkoholu oraz dyskryminacji, terfu, swerfu i innych okropności)

Oprócz praktykowania wspólnego lenistwa będzie też nasz świeżutki leniwy merch, loteria (każdy los wygrywa), kiermasz, możliwość zrobienia tatuażu oraz dużo innych rzeczy, o których będziemy informować w postach. Będziemy i my, można nas poznać i dowiedzieć się (jeszcze) więcej o warszawskiej Manifie!

View original on szmer.info

[Warszawa] Piknik Feministyczny - benefit na wwską Manifę!

cross-postowane z: https://szmer.info/post/4538281

Chodź się z nami lenić!

Zapraszamy na Piknik benefitowy Porozumienia Feministycznego 8 Marca (aka Warszawska Manifa)

XXV Manifa 2024 szła pod hasłem: “O prawo do lenistwa – przeciwko wyzyskowi!” Przypominałyśmy, że jest to postulat socjalny, że chodzi w nim jednocześnie o prawa socjalne i ekonomiczne, dziś nam odbierane (jak prawo do wypoczynku), o wizję przyszłości, w której życie nie będzie podporządkowane pracy i o zmierzenie się z kulturą zapierd*lu w naszych własnych głowach i ciałach.

Teraz zapraszamy, żeby trochę popraktykować wspólne lenienie się – w miłym miejscu, w otoczeniu roślin, z fajnymi osobami, pysznym wegańskim jedzeniem na słodko i słono, miłą muzyką i rzeczami do porobienia, które nie są pracą 🙂 Piknik jest jednocześnie benefitem na PF8M, ma nam pozwolić uzbierać kasę na kolejną, już XXVI Manifę – zawsze oddolną, intersekcjonalną i full inkluzywną.

Kiedy: niedziela 29 września (dzień po dniu bezpiecznej aborcji!), godzina: 12.00-18.00 Gdzie: domek Autonomicznej Przestrzeni Edukacyjnej (dziękujemy, że kolejny raz nas gościcie!), Jazdów 5a/4 wjazd: cena 10 złotych, zachęcamy do wsparcia wyższą kwotą

*(uwaga, przestrzeń APE jest przestrzenią wolną od alkoholu oraz dyskryminacji, terfu, swerfu i innych okropności)

Oprócz praktykowania wspólnego lenistwa będzie też nasz świeżutki leniwy merch, loteria (każdy los wygrywa), kiermasz, możliwość zrobienia tatuażu oraz dużo innych rzeczy, o których będziemy informować w postach. Będziemy i my, można nas poznać i dowiedzieć się (jeszcze) więcej o warszawskiej Manifie!

View original on szmer.info
wwa·Warszawabytrytytka

[Warszawa] Piknik Feministyczny - benefit na wwską Manifę!

cross-postowane z: https://szmer.info/post/4538281

Chodź się z nami lenić!

Zapraszamy na Piknik benefitowy Porozumienia Feministycznego 8 Marca (aka Warszawska Manifa)

XXV Manifa 2024 szła pod hasłem: “O prawo do lenistwa – przeciwko wyzyskowi!” Przypominałyśmy, że jest to postulat socjalny, że chodzi w nim jednocześnie o prawa socjalne i ekonomiczne, dziś nam odbierane (jak prawo do wypoczynku), o wizję przyszłości, w której życie nie będzie podporządkowane pracy i o zmierzenie się z kulturą zapierd*lu w naszych własnych głowach i ciałach.

Teraz zapraszamy, żeby trochę popraktykować wspólne lenienie się – w miłym miejscu, w otoczeniu roślin, z fajnymi osobami, pysznym wegańskim jedzeniem na słodko i słono, miłą muzyką i rzeczami do porobienia, które nie są pracą 🙂 Piknik jest jednocześnie benefitem na PF8M, ma nam pozwolić uzbierać kasę na kolejną, już XXVI Manifę – zawsze oddolną, intersekcjonalną i full inkluzywną.

Kiedy: niedziela 29 września (dzień po dniu bezpiecznej aborcji!), godzina: 12.00-18.00 Gdzie: domek Autonomicznej Przestrzeni Edukacyjnej (dziękujemy, że kolejny raz nas gościcie!), Jazdów 5a/4 wjazd: cena 10 złotych, zachęcamy do wsparcia wyższą kwotą

*(uwaga, przestrzeń APE jest przestrzenią wolną od alkoholu oraz dyskryminacji, terfu, swerfu i innych okropności)

Oprócz praktykowania wspólnego lenistwa będzie też nasz świeżutki leniwy merch, loteria (każdy los wygrywa), kiermasz, możliwość zrobienia tatuażu oraz dużo innych rzeczy, o których będziemy informować w postach. Będziemy i my, można nas poznać i dowiedzieć się (jeszcze) więcej o warszawskiej Manifie!

View original on szmer.info
femi·feminizmbytrytytka

[Warszawa] Piknik Feministyczny - benefit na wwską Manifę!

Chodź się z nami lenić!

Zapraszamy na Piknik benefitowy Porozumienia Feministycznego 8 Marca (aka Warszawska Manifa)

XXV Manifa 2024 szła pod hasłem: “O prawo do lenistwa – przeciwko wyzyskowi!” Przypominałyśmy, że jest to postulat socjalny, że chodzi w nim jednocześnie o prawa socjalne i ekonomiczne, dziś nam odbierane (jak prawo do wypoczynku), o wizję przyszłości, w której życie nie będzie podporządkowane pracy i o zmierzenie się z kulturą zapierd*lu w naszych własnych głowach i ciałach.

Teraz zapraszamy, żeby trochę popraktykować wspólne lenienie się – w miłym miejscu, w otoczeniu roślin, z fajnymi osobami, pysznym wegańskim jedzeniem na słodko i słono, miłą muzyką i rzeczami do porobienia, które nie są pracą 🙂 Piknik jest jednocześnie benefitem na PF8M, ma nam pozwolić uzbierać kasę na kolejną, już XXVI Manifę – zawsze oddolną, intersekcjonalną i full inkluzywną.

Kiedy: niedziela 29 września (dzień po dniu bezpiecznej aborcji!), godzina: 12.00-18.00 Gdzie: domek Autonomicznej Przestrzeni Edukacyjnej (dziękujemy, że kolejny raz nas gościcie!), Jazdów 5a/4 wjazd: cena 10 złotych, zachęcamy do wsparcia wyższą kwotą

*(uwaga, przestrzeń APE jest przestrzenią wolną od alkoholu oraz dyskryminacji, terfu, swerfu i innych okropności)

Oprócz praktykowania wspólnego lenistwa będzie też nasz świeżutki leniwy merch, loteria (każdy los wygrywa), kiermasz, możliwość zrobienia tatuażu oraz dużo innych rzeczy, o których będziemy informować w postach. Będziemy i my, można nas poznać i dowiedzieć się (jeszcze) więcej o warszawskiej Manifie!

View original on szmer.info
wwa·Warszawabytrytytka

XXV MANIFA WARSZAWSKA - O prawo do lenistwa - przeciwko wyzyskowi!, Porozumienie Feministyczne 8 Marca @ 2024-03-10 14:00:00 to 2024-03-10 18:00:00 | radar.squat.net

cross-posted from: https://szmer.info/post/2457619

cross-posted from: https://szmer.info/post/2457618

XXV MANIFA WARSZAWSKA - O prawo do lenistwa - przeciwko wyzyskowi!

[ENG below] [UKR нижче]

XXV Warszawska Manifa przejdzie pod hasłem: O prawo do lenistwa - przeciw wyzyskowi! To już ćwierć wieku, kiedy spotkamy się na ulicach Warszawy! Wspólnie chcemy pokazać, że mamy dość grania według zasad opresyjnego systemu! Wierzymy w rewolucyjny potencjał siostrzeństwa, samoorganizacji i pomocy wzajemnej. Prawo do lenistwa - prawo do czasu, który należy do nas, a nie do wyzyskiwaczy - nie jest tym samym, co prawo do odpoczynku. Odpoczywamy, żeby zregenerować siły. Lenistwo służy nam samym, naszym ciałom, naszym wspólnotom. KIEDY: w niedzielę, 10 marca 2024, w godz. 14.00 - 18.00 GDZIE: Pomnik Kopernika, Krakowskie Przedmieście

Rezerwujcie czas! https://manifa.org/

[ENG] The XXV Warsaw Manifa will be held under the slogan: For the right to laziness - against exploitation!It's already a quarter of a century since we meet on the streets of Warsaw! Together we want to show that we have had enough of playing by the rules of an oppressive system! We believe in the revolutionary potential of sisterhood, self-organisation and mutual aid.The right to laziness - the right to time that belongs to us and not to the exploiters - is not the same as the right to rest. We rest to regenerate. Laziness serves us, our bodies, our communities. WHEN: Sunday, 10 March 2024, 2.00 p.m. - 6.00 pm WHERE: Copernicus Monument, Krakowskie Przedmieście Book your time!

UKR]

25-та Варшавська маніфа пройде під гаслом: За право на лінь - проти експлуатації! Вже як чверть століття ми зустрічаємося на вулицях Варшави! Разом ми хочемо показати, що нам набридло грати за правилами репресивної системи! Ми віримо в революційний потенціал сестринства, самоорганізації та взаємодопомоги.

Право на лінь — право на час, яке належить нам, а не експлуататорам — не те саме, що право на відпочинок. Ми відпочиваємо, щоб відновитися. Лінь служить нам, нашим тілам, нашим громадам.

КОЛИ: неділя, 10 березня 2024 р., від 14.00- до 18.00 ДЕ: Pomnik Mikołaja Kopernika, Krakowskie Przedmieście, Warszawa

https://radar.squat.net/en/node/471055Open linkView original on szmer.info
femi·feminizmbytrytytka

XXV MANIFA WARSZAWSKA - O prawo do lenistwa - przeciwko wyzyskowi!, Porozumienie Feministyczne 8 Marca @ 2024-03-10 14:00:00 to 2024-03-10 18:00:00 | radar.squat.net

cross-posted from: https://szmer.info/post/2457618

XXV MANIFA WARSZAWSKA - O prawo do lenistwa - przeciwko wyzyskowi!

[ENG below] [UKR нижче]

XXV Warszawska Manifa przejdzie pod hasłem: O prawo do lenistwa - przeciw wyzyskowi! To już ćwierć wieku, kiedy spotkamy się na ulicach Warszawy! Wspólnie chcemy pokazać, że mamy dość grania według zasad opresyjnego systemu! Wierzymy w rewolucyjny potencjał siostrzeństwa, samoorganizacji i pomocy wzajemnej. Prawo do lenistwa - prawo do czasu, który należy do nas, a nie do wyzyskiwaczy - nie jest tym samym, co prawo do odpoczynku. Odpoczywamy, żeby zregenerować siły. Lenistwo służy nam samym, naszym ciałom, naszym wspólnotom. KIEDY: w niedzielę, 10 marca 2024, w godz. 14.00 - 18.00 GDZIE: Pomnik Kopernika, Krakowskie Przedmieście

Rezerwujcie czas! https://manifa.org/

[ENG] The XXV Warsaw Manifa will be held under the slogan: For the right to laziness - against exploitation!It's already a quarter of a century since we meet on the streets of Warsaw! Together we want to show that we have had enough of playing by the rules of an oppressive system! We believe in the revolutionary potential of sisterhood, self-organisation and mutual aid.The right to laziness - the right to time that belongs to us and not to the exploiters - is not the same as the right to rest. We rest to regenerate. Laziness serves us, our bodies, our communities. WHEN: Sunday, 10 March 2024, 2.00 p.m. - 6.00 pm WHERE: Copernicus Monument, Krakowskie Przedmieście Book your time!

UKR]

25-та Варшавська маніфа пройде під гаслом: За право на лінь - проти експлуатації! Вже як чверть століття ми зустрічаємося на вулицях Варшави! Разом ми хочемо показати, що нам набридло грати за правилами репресивної системи! Ми віримо в революційний потенціал сестринства, самоорганізації та взаємодопомоги.

Право на лінь — право на час, яке належить нам, а не експлуататорам — не те саме, що право на відпочинок. Ми відпочиваємо, щоб відновитися. Лінь служить нам, нашим тілам, нашим громадам.

КОЛИ: неділя, 10 березня 2024 р., від 14.00- до 18.00 ДЕ: Pomnik Mikołaja Kopernika, Krakowskie Przedmieście, Warszawa

https://radar.squat.net/en/node/471055Open linkView original on szmer.info
radar·kalendarz wydarzeńbytrytytka

XXV MANIFA WARSZAWSKA - O prawo do lenistwa - przeciwko wyzyskowi!, Porozumienie Feministyczne 8 Marca @ 2024-03-10 14:00:00 to 2024-03-10 18:00:00 | radar.squat.net

XXV MANIFA WARSZAWSKA - O prawo do lenistwa - przeciwko wyzyskowi!

[ENG below] [UKR нижче]

XXV Warszawska Manifa przejdzie pod hasłem: O prawo do lenistwa - przeciw wyzyskowi! To już ćwierć wieku, kiedy spotkamy się na ulicach Warszawy! Wspólnie chcemy pokazać, że mamy dość grania według zasad opresyjnego systemu! Wierzymy w rewolucyjny potencjał siostrzeństwa, samoorganizacji i pomocy wzajemnej. Prawo do lenistwa - prawo do czasu, który należy do nas, a nie do wyzyskiwaczy - nie jest tym samym, co prawo do odpoczynku. Odpoczywamy, żeby zregenerować siły. Lenistwo służy nam samym, naszym ciałom, naszym wspólnotom. KIEDY: w niedzielę, 10 marca 2024, w godz. 14.00 - 18.00 GDZIE: Pomnik Kopernika, Krakowskie Przedmieście

Rezerwujcie czas! https://manifa.org/

[ENG] The XXV Warsaw Manifa will be held under the slogan: For the right to laziness - against exploitation!It's already a quarter of a century since we meet on the streets of Warsaw! Together we want to show that we have had enough of playing by the rules of an oppressive system! We believe in the revolutionary potential of sisterhood, self-organisation and mutual aid.The right to laziness - the right to time that belongs to us and not to the exploiters - is not the same as the right to rest. We rest to regenerate. Laziness serves us, our bodies, our communities. WHEN: Sunday, 10 March 2024, 2.00 p.m. - 6.00 pm WHERE: Copernicus Monument, Krakowskie Przedmieście Book your time!

UKR]

25-та Варшавська маніфа пройде під гаслом: За право на лінь - проти експлуатації! Вже як чверть століття ми зустрічаємося на вулицях Варшави! Разом ми хочемо показати, що нам набридло грати за правилами репресивної системи! Ми віримо в революційний потенціал сестринства, самоорганізації та взаємодопомоги.

Право на лінь — право на час, яке належить нам, а не експлуататорам — не те саме, що право на відпочинок. Ми відпочиваємо, щоб відновитися. Лінь служить нам, нашим тілам, нашим громадам.

КОЛИ: неділя, 10 березня 2024 р., від 14.00- до 18.00 ДЕ: Pomnik Mikołaja Kopernika, Krakowskie Przedmieście, Warszawa

https://radar.squat.net/en/node/471055Open linkView original on szmer.info
femi·feminizmbytrytytka

Open call - zin o siostrzeństwie międzygatunkowym

OPEN CALL Teksty do zina o siostrzeństwie międzygatunkowym

Rozkwita: „Dla mnie siostrzeństwo nie ma płci. To zbiór praktyk takich jak: wspieranie się w codzienności, we wspólnych działaniach, w przeciwdziałaniu przemocy, dyskryminacjom, uważność na siebie nawzajem, na pozaludzkie istoty i cały świat przyrody, wzajemna troska. Tworzenie wspólnoty międzygatunkowej i międzygenderowej radykalnej empatii, współpracy zamiast rywalizacji. Wspólna solidarność, sojusznictwo ponad systemem patriarchalnokapitalistycznym, który najbardziej opresjonuje kobiety, osoby queerowe, z grup mniejszościowych, ktory utowarawia przyrodę (której jesteśmy częścią), bezgranicznie ją eksploatuje. To współbycie ponad podziałami i granicami”

O siostrzeństwie międzygatunkowym gadałyśmy (my – osoby) w grudniu podczas warsztatu tworzenia linorytów na warszawskim Zaczynie. Efektem warsztatów będzie zin.

Teraz ogłaszamy open call na teksty do zina: może to być kilka zdań, bardziej rozbudowane teksty (ale bez przesady;), poezja, hasła, statementy, czy co tam wam przyjdzie do głowy. O tym, co znaczy dla Was siostrzeństwo międzygatunkowe, czym jest, czym może być, o wizjach wspólnoty międzygatunkowej i międzygenderowej solidarności, wsparcia i sojusznictwa ponad systemem patriarchalno kapitalistycznym.

Teksty podsyłajcie do 17.02.2024 na [email protected].

View original on szmer.info
wwa·Warszawabytrytytka

[Warszawa] Oficjalne otwarcie Bistro Słusznej Strawy

cross-posted from: https://szmer.info/post/1281686

[przeklejka z fujsbuka]

Słuszna Strawa - oficjalne otwarcie Bistro Al. Armii Ludowej 12, Warszawa 4.11.2023 16.00-19.00

English below 🇺🇸 Teraz już tak na serio ✨ OTWIERAMY BISTRO! Chcielibyśmy zaprosić Was do naszego świeżo otwartego Bistro! 4 listopada o 17:00 zapraszamy na event otwarcia! Będziemy serwować znane Wam dobrze sambuski i fatajery, jest też shawarma i falafel we wrapie i coś czego jeszcze nie było, czyli SŁUSZNE BURGERY. Słuszne, bo wegańskie 😉 Wpadajcie sprawdzić co się zmieniło, zbić piątkę, posiedzieć, pogadać!

Jesteśmy otwarci od 12:00 do 19:00, ale tego wieczora posiedzimy pewnie trochę dłużej 😊

English 🇺🇸 WE'RE OPENING A BISTRO! ✨ We would like to invite you to our newly opened Bistro! On November 4 at 5:00 p.m. we invite you to the opening event! We will serve the well-known sambusas and fattayers, there is also shawarma and falafel in a wrap, and something that has never existed before - SŁUSZNY BURGER. Słuszny means right, because it's vegan 😉 Come check what's changed, give a high five, hang out and talk!

We are open from 12:00 to 19:00, but we will probably stay a little longer this evening

View original on szmer.info
konsume·konsumpcja - etyczna, nieetyczna i aldentebytrytytka

[Warszawa] Oficjalne otwarcie Bistro Słusznej Strawy

cross-posted from: https://szmer.info/post/1281686

[przeklejka z fujsbuka]

Słuszna Strawa - oficjalne otwarcie Bistro Al. Armii Ludowej 12, Warszawa 4.11.2023 16.00-19.00

English below 🇺🇸 Teraz już tak na serio ✨ OTWIERAMY BISTRO! Chcielibyśmy zaprosić Was do naszego świeżo otwartego Bistro! 4 listopada o 17:00 zapraszamy na event otwarcia! Będziemy serwować znane Wam dobrze sambuski i fatajery, jest też shawarma i falafel we wrapie i coś czego jeszcze nie było, czyli SŁUSZNE BURGERY. Słuszne, bo wegańskie 😉 Wpadajcie sprawdzić co się zmieniło, zbić piątkę, posiedzieć, pogadać!

Jesteśmy otwarci od 12:00 do 19:00, ale tego wieczora posiedzimy pewnie trochę dłużej 😊

English 🇺🇸 WE'RE OPENING A BISTRO! ✨ We would like to invite you to our newly opened Bistro! On November 4 at 5:00 p.m. we invite you to the opening event! We will serve the well-known sambusas and fattayers, there is also shawarma and falafel in a wrap, and something that has never existed before - SŁUSZNY BURGER. Słuszny means right, because it's vegan 😉 Come check what's changed, give a high five, hang out and talk!

We are open from 12:00 to 19:00, but we will probably stay a little longer this evening

View original on szmer.info