I dobrze, bo ciąganie Memcena za takie pierdoły tylko przysparza mu popularności i kreauje na męczennika ściganego przez szwaba Tfuska i Koalicję 13 Grudnia. Oczywiście, rzucono się na Razem, pomijając, że kilkoro to posłów koalicji rządzącej nie przyszło na głosowanie, a część też głosowała przeciw. To taki sam idiotyzm jak zdejmowanie immunitetu Joannie Sheiuring-Wielgus za stanie w kościele z transparentem.
Po pierwsze kilkunastu posłów koalicji też głosowało na nie lub wstrzymało się od głosu. No ale zawsze to wina razem. Po drugie sam pomysł by Mentzenowi odebrać immunitet z powodu odpalenia racy jest debilizmem. To jest takie polityczne bicie piany, na których skorzysta sam Mentzen i organizatorzy marszu niepodległości.
Zawisza tłumaczyła to małą skalą przewinienia i dodała, że najbardziej niezadowolony z głosowania był właśnie Mentzen.
Ja bym dodał sam fakt, że użycie piro w takiej sytuacji podlega pod Kodeks Wykroczeń (co już samo z siebie daje jakiś ogląd) i kary są dość niskie a uwalenie tych zarzutów nie jest trudne nawet dla osób które nie mają całego zaplecza prawników (czego nie można powiedzieć o Mentzenie). Prawdopodobnie na tym samym wydarzeniu kilkadziesiąt innych osób używało piro w tym samym czasie więc zacząłby się cyrk, że jest jedynym ściganym za to i to tylko dlatego, że jest posłem nieprzychylny rządowi, co napędziłoby mu poparcie
No to wydaje sie mieć sens to tłumaczenie - szkoda robić szopki z tego (jakby, ta raca to jest nic w porównaniu do tego co mentzen robi) a on zaraz by darł ryja w internecie że jak to polska go ściga (fajnie by to sie komponowało z tym jak walczy z kaucjomatem i chrupkami xD)
Chociaż nie wiem czy nie lepszą opcją było wstrzymanie sie (to tylko moja opinia)
IMO zupełnie nie tak. Co było oficjalnie powodem nie wiem, ale jeśli faktycznie chodziło o ściganie memcena za to, że podpalił flarę w miejscu gdzie tysiące ludzi palili flary i służby mają to gdzieś to nie jestem przekonany czy to jest taka polityka o jaką nam chodzi.
Dwa nie ma to przecież żadnego przełożenia na bazę wyborców. To tak jak gdyby dało się wyobrazić sobie dowolną akcję która skłoniłaby Ciebie czy mnie do rozważania głosownia na konfę.
Nie jestem pewien czy faktycznie; na Konfederację głosuje też tzw elektorat sprzeciwu, ludzie dla których ważniejsze jest, żeby partia nie była przez nich identyfikowana z mainstreamem/"układem" niż to co konkretnie głosi. W tym kontekście jakiś tam sens tego kroku mogę zrozumieć, ale ciekawe czy ich własnego elektoratu to nie zostracyzuje.
Ze starej bazy nic więcej nie wycisną. Myślę, że młode wilczki nigdy nie będą głosować na Razem. Ale starsze wilki neoliberalizmu, już dochodzi (doszło?) do nich, że nie będą krezusami dzięki przedsiębiorczości własnej ani dzięki ich szefom. Mają już dzieci widzą ich koszty utrzymania, jeśli chce się dać im "jakość" (szkoły prywatne kosztują dla ich dwójki dzieci) i pod-słuchują Dwie Lewe ręce. PIS to dla nich przesada, mają już bardziej krytyczny ogląd na historyczny patriotyzm, nie chcą nienawidzić rasizmem (to paliwo się wypaliło dla wielu wyborców). Braunowcy i konfa tu zostaje. Głosowali częściowo na Nawrockiego, bo liby za dużo by mieli swobody. Ale Nawro, jest tępym narodowcem. To nie jest dla nich głowa państwa na miarę nowoczesnego państwa.
Ich poglądy mogą dryfować w stronę większej roli państwa. Ale nie zniosą karania za patriotyzm?
Partia Razem jest już jedną nogą w mainstreamie, szuka czegoś więcej. Ale klimat na poglądy lewicowe się zmienił. Można iść dużo dalej. Oni to zignorowali, bo chcą więcej wyborców. A ich aktyw to częściowo ludzie na modzie lewicowej, którzy wchodzą z wielkomiejskiej klasy specjalistów. Dla nich socjalizm to sci-fi. Miejski aktywizm podstawowy, to tak. Przecież Zandberg, gdzie się wypierał poglądów socjalistycznych. Konieczny nie chce zająć się ciśnięciem problemów lokalnych kolei na podlasiu (jak z trzeciego świata momentami), bo woli walczyć o bojkot Izraela. Tu czuje większą sprawczość.
Ostania jego rolka o żonie ministra, to już prawie plotkarskie gówno bez merytorycznej treści. Nie interesuje go np. pogłębianie demokracji. Bo publiczność lewicowych social mediów, jest zepsuta kpiną z libów i prawicy.
Potrzebna jest nowa siła lewicowa, która nie będzie przeżarta zbytnim zadawaniem się z aktualną sferą medialną i zdemoralizowaną klasą polityczną. To gówno zmienia ludzi, którzy tam wejdą. Taka nowa siła to będą młodsze pokolenia, które nie boją się socjalizmu, ale trzeba jeszcze na to poczekać.
Takie fantazje na intuicji socjologiczno-politycznej.
Potrzebna jest nowa siła lewicowa, która nie będzie przeżarta zbytnim zadawaniem się z aktualną sferą medialną i zdemoralizowaną klasą polityczną. To gówno zmienia ludzi, którzy tam wejdą. Taka nowa siła to będą młodsze pokolenia, które nie boją się socjalizmu, ale trzeba jeszcze na to poczekać.
To samo słyszałem gdy powstawała partia Razem. Co (znowu) poszło nie tak? :v
Inna polityka okazała się niemożliwa w wykonaniu Razem? To nie jest ruch ani demokratyczny (nie wspiera pogłębiania demokracji) ani socjalistyczny. Okazali się paniczykami z mainstreamu, przejęci przez kulturę stylu polskich partii? PIS przejął pewne idee ekonomiczne, ale z flagą rodzinno-nacjonalistyczną? Wybił sporo argumentów. W płynnej rzeczywistości, co dekadę trzeba świeżego podmiotu politycznego? A skoro PIS się zlewaczył gospodarczo, to gdzie razowej pójcie do przodu z innymi ideami? Lewicowe poglądy idą na przód. Razem się zgarniturowało na górze a osoby niżej za mało w lokalnych politykach i zbytnie granie na swoje kariery (góra daje przykład?). Nie wiem.
Ta akcja nie ma żadnego znaczenia. Jest to kompletne źdźbło trawki do kożucha.
A jeśli to ma dla kogoś znaczenie, to pokazuje też horyzonty polityczne. Nie powinniśmy w ogóle się tym przejmować. A jeśli już, to mówić o innych kwestiach dotyczących Razem i lewicy w Polsce.
Tymczasem w weekend najlepiej oddać się lewicowym lekturom, aby widzieć lepiej o co mamy walczyć. :)))
Ja tam się nie znam, ale wiesz. Czegokolwiek by ci z konfy nie zrobili nie ma szans, żebym choć rozważał głosowanie na nich. OK możesz mówić, o ludziach którzy mają wywalone i się nie interesują, a chcą tylko te stołki wywracać… no to oni z kolei się nie dowiedzą.
Ok zgoda palenie rac jest oficjalnie w tym kraju nielegalne, ale miałbym pewnie inne zdanie o sprawie gdyby to cokolwiek znaczyło. Kilka lat temu tymczasem kibole palili race w Poznaniu z okazji jakiegoś święta… race które zdaje się stawiało miasto. :> Na tym głupim marszu w DC jarało się tego pewnie setki sztuk, ale problem ma mieć wyłącznie memcen?
No to troszeczkę jest chyba to miejsce dla którego immunitet poselski istnieje. Aby nie dało się wykorzystując prawa zwalczać przeciwników. Tak?
I dobrze, bo ciąganie Memcena za takie pierdoły tylko przysparza mu popularności i kreauje na męczennika ściganego przez szwaba Tfuska i Koalicję 13 Grudnia. Oczywiście, rzucono się na Razem, pomijając, że kilkoro to posłów koalicji rządzącej nie przyszło na głosowanie, a część też głosowała przeciw. To taki sam idiotyzm jak zdejmowanie immunitetu Joannie Sheiuring-Wielgus za stanie w kościele z transparentem.
Poza Razem, nie było też 12 posłów koalicji rządzącej + ktoś inny się wstrzymał. Więc to nie tak, że to jedynie głosy Razem zaważyły.
Po pierwsze kilkunastu posłów koalicji też głosowało na nie lub wstrzymało się od głosu. No ale zawsze to wina razem. Po drugie sam pomysł by Mentzenowi odebrać immunitet z powodu odpalenia racy jest debilizmem. To jest takie polityczne bicie piany, na których skorzysta sam Mentzen i organizatorzy marszu niepodległości.
Ale...dlaczego?
Nie no pytam serio, dlaczego? W sensie, Razem wie o czymś o czym my nie wiemy, "mają plan" czy co?
Zawisza tłumaczyła to małą skalą przewinienia i dodała, że najbardziej niezadowolony z głosowania był właśnie Mentzen. Ja bym dodał sam fakt, że użycie piro w takiej sytuacji podlega pod Kodeks Wykroczeń (co już samo z siebie daje jakiś ogląd) i kary są dość niskie a uwalenie tych zarzutów nie jest trudne nawet dla osób które nie mają całego zaplecza prawników (czego nie można powiedzieć o Mentzenie). Prawdopodobnie na tym samym wydarzeniu kilkadziesiąt innych osób używało piro w tym samym czasie więc zacząłby się cyrk, że jest jedynym ściganym za to i to tylko dlatego, że jest posłem nieprzychylny rządowi, co napędziłoby mu poparcie
No to wydaje sie mieć sens to tłumaczenie - szkoda robić szopki z tego (jakby, ta raca to jest nic w porównaniu do tego co mentzen robi) a on zaraz by darł ryja w internecie że jak to polska go ściga (fajnie by to sie komponowało z tym jak walczy z kaucjomatem i chrupkami xD)
Chociaż nie wiem czy nie lepszą opcją było wstrzymanie sie (to tylko moja opinia)
Czy gruby skazany to memcen miałby zakaz pełnienia k funkcji posła?
Chyba nie, bo poszło tylko o wykroczenie. Więc na tej sprawie więcej by zyskał niż stracił.
No oni tak już grają najwidoczniej, nie chcą sobie alienować tamtej bazy i mają nadzieję po nią sięgnąć.
Konfederazem 2027!
IMO zupełnie nie tak. Co było oficjalnie powodem nie wiem, ale jeśli faktycznie chodziło o ściganie memcena za to, że podpalił flarę w miejscu gdzie tysiące ludzi palili flary i służby mają to gdzieś to nie jestem przekonany czy to jest taka polityka o jaką nam chodzi.
Dwa nie ma to przecież żadnego przełożenia na bazę wyborców. To tak jak gdyby dało się wyobrazić sobie dowolną akcję która skłoniłaby Ciebie czy mnie do rozważania głosownia na konfę.
Nie jestem pewien czy faktycznie; na Konfederację głosuje też tzw elektorat sprzeciwu, ludzie dla których ważniejsze jest, żeby partia nie była przez nich identyfikowana z mainstreamem/"układem" niż to co konkretnie głosi. W tym kontekście jakiś tam sens tego kroku mogę zrozumieć, ale ciekawe czy ich własnego elektoratu to nie zostracyzuje.
Ze starej bazy nic więcej nie wycisną. Myślę, że młode wilczki nigdy nie będą głosować na Razem. Ale starsze wilki neoliberalizmu, już dochodzi (doszło?) do nich, że nie będą krezusami dzięki przedsiębiorczości własnej ani dzięki ich szefom. Mają już dzieci widzą ich koszty utrzymania, jeśli chce się dać im "jakość" (szkoły prywatne kosztują dla ich dwójki dzieci) i pod-słuchują Dwie Lewe ręce. PIS to dla nich przesada, mają już bardziej krytyczny ogląd na historyczny patriotyzm, nie chcą nienawidzić rasizmem (to paliwo się wypaliło dla wielu wyborców). Braunowcy i konfa tu zostaje. Głosowali częściowo na Nawrockiego, bo liby za dużo by mieli swobody. Ale Nawro, jest tępym narodowcem. To nie jest dla nich głowa państwa na miarę nowoczesnego państwa. Ich poglądy mogą dryfować w stronę większej roli państwa. Ale nie zniosą karania za patriotyzm?
Partia Razem jest już jedną nogą w mainstreamie, szuka czegoś więcej. Ale klimat na poglądy lewicowe się zmienił. Można iść dużo dalej. Oni to zignorowali, bo chcą więcej wyborców. A ich aktyw to częściowo ludzie na modzie lewicowej, którzy wchodzą z wielkomiejskiej klasy specjalistów. Dla nich socjalizm to sci-fi. Miejski aktywizm podstawowy, to tak. Przecież Zandberg, gdzie się wypierał poglądów socjalistycznych. Konieczny nie chce zająć się ciśnięciem problemów lokalnych kolei na podlasiu (jak z trzeciego świata momentami), bo woli walczyć o bojkot Izraela. Tu czuje większą sprawczość.
Ostania jego rolka o żonie ministra, to już prawie plotkarskie gówno bez merytorycznej treści. Nie interesuje go np. pogłębianie demokracji. Bo publiczność lewicowych social mediów, jest zepsuta kpiną z libów i prawicy.
Potrzebna jest nowa siła lewicowa, która nie będzie przeżarta zbytnim zadawaniem się z aktualną sferą medialną i zdemoralizowaną klasą polityczną. To gówno zmienia ludzi, którzy tam wejdą. Taka nowa siła to będą młodsze pokolenia, które nie boją się socjalizmu, ale trzeba jeszcze na to poczekać.
Takie fantazje na intuicji socjologiczno-politycznej.
To samo słyszałem gdy powstawała partia Razem. Co (znowu) poszło nie tak? :v
Inna polityka okazała się niemożliwa w wykonaniu Razem? To nie jest ruch ani demokratyczny (nie wspiera pogłębiania demokracji) ani socjalistyczny. Okazali się paniczykami z mainstreamu, przejęci przez kulturę stylu polskich partii? PIS przejął pewne idee ekonomiczne, ale z flagą rodzinno-nacjonalistyczną? Wybił sporo argumentów. W płynnej rzeczywistości, co dekadę trzeba świeżego podmiotu politycznego? A skoro PIS się zlewaczył gospodarczo, to gdzie razowej pójcie do przodu z innymi ideami? Lewicowe poglądy idą na przód. Razem się zgarniturowało na górze a osoby niżej za mało w lokalnych politykach i zbytnie granie na swoje kariery (góra daje przykład?). Nie wiem.
Starą bazę takimi akcjami stracą.
Ta akcja nie ma żadnego znaczenia. Jest to kompletne źdźbło trawki do kożucha. A jeśli to ma dla kogoś znaczenie, to pokazuje też horyzonty polityczne. Nie powinniśmy w ogóle się tym przejmować. A jeśli już, to mówić o innych kwestiach dotyczących Razem i lewicy w Polsce.
Tymczasem w weekend najlepiej oddać się lewicowym lekturom, aby widzieć lepiej o co mamy walczyć. :)))
Ja tam się nie znam, ale wiesz. Czegokolwiek by ci z konfy nie zrobili nie ma szans, żebym choć rozważał głosowanie na nich. OK możesz mówić, o ludziach którzy mają wywalone i się nie interesują, a chcą tylko te stołki wywracać… no to oni z kolei się nie dowiedzą.
Ok zgoda palenie rac jest oficjalnie w tym kraju nielegalne, ale miałbym pewnie inne zdanie o sprawie gdyby to cokolwiek znaczyło. Kilka lat temu tymczasem kibole palili race w Poznaniu z okazji jakiegoś święta… race które zdaje się stawiało miasto. :> Na tym głupim marszu w DC jarało się tego pewnie setki sztuk, ale problem ma mieć wyłącznie memcen?
No to troszeczkę jest chyba to miejsce dla którego immunitet poselski istnieje. Aby nie dało się wykorzystując prawa zwalczać przeciwników. Tak?