Od zakupu przez Elona Muska Twitter stracił już 72% swojej wartości
Wycena oparta jest na raporcie finansowym funduszu inwestycyjnego Fidelity, będącego w posiadaniu niedużej ilości udziałów w firmie. Od czasu przejęcia Twitter nie publikuje raportów finansowych, nie jest też notowany na giełdzie.
https://arstechnica.com/tech-policy/2024/01/since-elon-musks-twitter-purchase-firm-reportedly-lost-72-of-its-value/Open linkView original on szmer.info
Wspaniałe. Niech tonie. Najbardziej reputacja typa. Także poczucie, że X, Twitter jest niezbędny dla sfery publicznej. Nie jest.
Dokładnie. Irytuje mnie ile uwagi w mediach poświęca się temu co politycy wypisują na twitterze.
Moim zdaniem to ukazuje tragicznie niski poziom polskiego dziennikarstwa. Czasem w gazetach widzę wydrukowane tweety o artykuł o nich, często w radio słyszę odniesienia do tweetow itd.
A jak wartość Szmeru względem Ex-Twittera? Dobrze rozumiem, że rośnie?
Nieodmiennie, chociaż też spadliśmy pod kreskę.