Comment on
Ocieplenie klimatu
No tak, tylko rosnące nasilenie i liczba fal upałów to właśnie ta długoterminowa tendencja. Zmiany klimatu to nie tylko średnie temperatury. To naturalne, że przypomina się o tym, kiedy właśnie dzieje się fala upałów.
Comment on
Ocieplenie klimatu
No tak, tylko rosnące nasilenie i liczba fal upałów to właśnie ta długoterminowa tendencja. Zmiany klimatu to nie tylko średnie temperatury. To naturalne, że przypomina się o tym, kiedy właśnie dzieje się fala upałów.
Comment on
Ocieplenie klimatu
also, Wiech 2 dni temu: Mili Państwo, jedną rzecz trzeba wytłumaczyć. Pogoda za oknem nie jest DOWODEM ws. zmiany klimatu. Ale może być SYMPTOMEM tej zmiany. Dowody na to, że mamy zmianę klimatu, której częścią jest globalne ocieplenie to zbierane przez dekady pomiary temperatur z całego świata, pokazujące jasny trend ociepleniowy na przestrzeni ostatnich 200 lat. Symptomem tej zmiany są m. in. coraz częstsze, coraz dłuższe i coraz intensywniejsze fale upałów. W tym roku w Europie mamy już drugą falę upałów, mającą trwać kilka dni i bijącą rekordy temperaturowe - dla przykładu, dziś we francuskim Bordeaux temperatura dobiła do 41,9 st. Celsjusza ustanawiając nowy tamtejszy rekord w historii pomiarów. Poprzedni ustanowiony został w zeszłym roku (41,6 st. C). Nikt poważny temperatur we Francji nie traktuje jednak jako DOWÓD na zmianę klimatu. Dowody leżą gdzie indziej i są znacznie solidniejsze niż chwilowe, lokalne odczyty temperaturowe. Ale te dane to symptom i jednocześnie potwierdzenie tego, przed czym od dawna ostrzegali naukowcy. I nie ma nic złego w przytaczaniu tych rekordów i wskazywaniu, że od lat społeczeństwa były informowane, że takie właśnie będą skutki, czyli SYMPTOMY zmiany klimatu. Problem pojawia się, kiedy ktoś wskazuje śnieg w Polsce styczniu jako DOWÓD na to, że klimat się nie ociepla. I pamiętajcie: Ostatnie 11 lat to również 11 najcieplejszych lat w historii globalnych pomiarów. Ostatnia zima zimniejsza globalnie od średniej z XX wieku była w 1976 roku https://www.facebook.com/jakub.wiech.mikroblog/posts/pfbid04qpDBnRFqSJfNTyjqGDzoPWNUeckVP7dhaJvYzCqfesePFWCQW3knE3WNDBvVEzdl
Comment on
CHCĘ WIERZYĆ
Comment on
Crossover, którego nikt się nie spodziewał: Young Leosia i WFA! 🤯
Reply in thread
Podejrzewam, że nic, po prostu jest sławna, i to sławna (przynajmniej częściowo) dlatego że stała się memem, więc chodzi tylko o pośmieszkowanie (a z anarchizmem ma tyle wspólnego że poszła na ten sam Marsz Równości i dała sobie zrobić zdjęcie, na którym przypadkowo znalazła się anarchistyczna flaga)
Comment on
Nitka wyborcza
Comment on
lis w formie
W każdym z nas są dwa lisy
Comment on
Mężczyzna użył awokado jako "granatu", obrabował dwa banki na 32tyś dolarów
Czyli to jednak prawda, że millenialsów nie stać na domy, bo jedzą tosty z awokado. Zamiast użyć tego awokado żeby obrabować bank.
Comment on
Nitka wyborcza
Comment on
Własnościowcy cytują socjalistów
A to w ogóle autentyczny cytat Chomsky'ego? Jeśli nie, to jest to podwójnie śmieszne.
Comment on
32 godziny tygodniowo? U nas tyle w dwa dni wyrabiamy
Oj tam oj tam, wśród krewnych i znajomych polityków partii rządzącej zapewne znajdą się tacy, co pracują na dwa etaty w spółkach skarbu państwa i nie przemęczają się zbytnio.
Comment on
otwieram sejmową
Comment on
karpik
Reply in thread
Głowa nosacza sundajskiego
Comment on
666
Lewiatan jest bezpieczny, bo ta nazwa powstała "żeby lewaków bolała dupa". https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewiatan_(sie%C4%87_handlowa)
Inna sprawa, że znałem kiedyś osoby powiązane z pewną fundamentalistyczną katolicką wspólnotą, które wolały nie kupować w Lewiatanie ze względu na potencjalne "zagrożenia duchowe".
Comment on
panie studenciku, winda tylko dla pracowników
Pośmiałem się, po czym przypomniałem sobie, że rektor mojej (byłej) uczelni nazywa się Areczek...
Comment on
Nitka wyborcza
Comment on
Jesteś wszechwiedzącym, wszechmogącym stwórcą wszechświata
Lepiej: zadajesz pytanie "czy jestem zły" tym ludziom na torach i uratujesz ich tylko jeśli odpowiedzą "nie, jesteś dobry"
Comment on
Nitka wyborcza
Comment on
Fajna ta nowa tesla, taka nie za ładna
Comment on
Najbardziej memiczne plakaty wyborcze z wyborów samorządowych
To jeszcze jedno (akurat nie plakat, tylko grafika z fejsbuczka)
Comment on
Stonka - Codziennie nic nie chcemy
stonks