Spyke

Replies

romania

Comment on

Credeti ca sunt sanse ca ceva drona sa pice pe teritoriul nostru? Ce se va intampla atunci?

Dacă pică într-un câmp, realist vorbind, n-o să se întâmple nimic. Probabil vor fi niște repercusiuni diplomatice "pe sub masă".

Dacă lovește vreun centru comercial spre exemplu și se soldează cu pierderi de viață, atunci e altă discuție. Nu e de neglijat nici factorul de șoc - dacă pică vreunui fermier în cap, meh. Dar dacă pică pe o grădiniță și mor 20 de copii... încă o altă discuție.

Încă un factor deloc neglijabil este și intenția. A fost intenția rușilor să țintească teritoriul nostru? A fost un accident, având în vedere tehnica de luptă de secol trecut?

Toate chestiile astea sunt luate în calcul înainte de invoca un casus feoderis.

You reached the end