Gaura de 7,5 miliarde de euro de la buget. De ce vrea Guvernul bani doar de la cei care muncesc, nu și de la cei care fentează legea?
https://romania.europalibera.org/a/stat-taxare-firme-optimizare-fiscala-masuri-guvern-reforma-fiscala/32531154.htmlOpen linkView original on feddit.ro
Pentru că ei, familiile și prietenii lor sunt cei care fentează legea. :/
Și pentru că cine muncește cinstit, plătește cinstit