Spyke

Replies

Comment on

czy to prawda, że lewica nie ma atrakcyjnej oferty dla mężczyzn?

alt-text:

koledzy, czy to prawda, że lewica nie ma atrakcyjnej oferty dla mężczyzn i chłopaków?

Bracie, inwestycja w służbę zdrowia to Jak mieć solidny zespół wspierający Twój trening. To też inwestycja w nasze zdrowie psychiczne. Stres, presja, problemy - to wszystko waży na nas. To szczególnie ważne dla nas, facetów, którzy często trzymamy to wszystko w sobie.

Mistrzu, dostępność mieszkań jest ważna, bo kaźdy zasługuje na miejsce, gdzie może odpocząć i zregenerować siły. Dostęp do stałego, bezpiecznego mieszkania to podstawa. To Twoja baza, gdzie ładujesz akumulatory, planujesz swoje kolejne ruchy i odpoczywasz po ciężkim dniu.

Dobrze, że pytasz byku. Pomyśl, że dzięki solidnemu transportowi publicznemu, życie staje się łatwiejsze. Mniej czasu w korkach, więcej na siłowni, z rodziną, czy po prostu na relaks. To jak mieć więcej czasu i energii na to, co naprawdę ważne.

Comment on

Signal, a telefon i numer telefonu. "Aby zapobiec dezaktywacji konta, uruchom signal na swoim telefonie".

Cześć. Nie wypowiadam się czy to co robi Signal jest dobre czy złe, tylko dlaczego prawdopodobnie to robi ;)

dlaczego podanie nr tel. jest niezbędne do rejestracji?

IMO wymyślili, że będzie mniej botów i spamu jak wprowadzą wymóg rejestracji numeru. Dodatkowo daje to jakąś informację o użytkownikach, zmniejsza anonimowość. No i marketingowo: apki wymagające numeru i pokazujące w kontaktach kto z twoich znajomych ich używa spopularyzowały się bardziej.

dlaczego trzeba co najmniej raz na 3 miesiące włączać i aktualizować signal na telefonie?

No właśnie by aktualizować. Zmienia się protokół, w tym metody zabezpieczeń, stare są deprecjonowane i mogłoby dojść do sytuacji że twój "stary" signal nie dogada się z nowymi, a serwery zmusza się do utrzymywania w nieskończoność starych wersji protokołu. W signalu sporo się zmienia a aktualizacje to konieczność zawsze.

Jeszcze jeden aspekt: w szyfrowanej end 2 end komunikacji tylko twoje urządzenia mają klucze. To znaczy że jak zgubisz klucze to tragedia. Nie ma procedury "resetuj hasło" bo serwery nie znają hasła. Wymiana kluczy między urządzeniami w signal jest robiona niewidocznie (w przeciwieństwie do Matrix, on jawnie wymaga synca), ale jest robiona i jest krytyczna. Kiedyś było tak, że apka na tel potrafiła więcej niż ta na komputer. Myślę że dalej stosują podejście, że pełnoprawny "klient" to telefon, a komputer to tak przy okazji dla wygody, może być "niepełny".

Od kiedy wprowadzono identyfikatory kont i możliwość ukrywania numeru tel, można częściowo obejść problem prywatności numeru. Jeśli podam Ci mój @sjbat.161 to nie poznasz mojego numeru, chyba że ci go udostępnię.

Btw, polecam Molly na Android, zwłaszcza wersję FOSS, bez usług Google. To alternatywny, "wzmocniony" i ładniejszy klient Signal.

hakt

Comment on

Co myślicie o Signalu pod względem bezpieczństwa?

Kilka moich subiektywnych uwag: Bezpieczeństwo telefonu: polecam /e/ foundation, deGoogled, można wgrać samemu lub kupić refurbished albo nówkę, Link Buy /e/ smartphone: https://e.foundation Mozna wgrać na telefon również deGoogled Lineage OS (/e/ na nim bazuje), na wybrane modele. PGP, Signal - nie zapewnia anonimowości. Dyskusja o bezpieczeństwie na Googlowym smartfonie / iPhone: ten czy ten komunikator - darujmy sobie. Matrix, Mattermost - na własnych serwerach tak, ale wystarczy jedna osoba z grupy ze smartfonem od Google lub robiąca screen-y i można zapomnieć o bezpieczeństwie, ale anonimowość może być zachowana. Cóż więc: można po prostu zaakceptować, że fabryczny smartfon i np. Signal daje jakieś minimalne bezpieczeństwo. Tutaj porównanie komunikatorów: https://www.securemessagingapps.com

You reached the end