Comment on
Sinéad O’Connor nie żyje. Molestowana w dzieciństwie, niszczona, gdy oskarżyła Kościół.
@harcesz Strasznie smutno. I jeszcze, że jej dzieciaka psychiatryk nie upilnował i popełnił samobójstwo...
Sinéad jes twielką duszą i inspiracją. [i]
Comment on
Sinéad O’Connor nie żyje. Molestowana w dzieciństwie, niszczona, gdy oskarżyła Kościół.
@harcesz Strasznie smutno. I jeszcze, że jej dzieciaka psychiatryk nie upilnował i popełnił samobójstwo...
Sinéad jes twielką duszą i inspiracją. [i]
Comment on
Po co mi ten linux?
@dj1936 Dzięki za wątek.
Z tego co widzę na Parrocie masz zainstalowane VLC, które ma opcję do wyklikania w menu by ściągnąć napisy do filmu.
Chyba nie ma na Parrocie graficznego programu do instalowania programów i aktualizowania systemu. Więc albo byś musiał się nauczyć to robić z paska poleceń / terminala (to czarne okienko z zielonymi literka z filmów hackerskich), albo zainstalować inną dystrybucję linuxa.
Comment on
Po co mi ten linux?
Reply in thread
@dj1936
Różnica między "dystrybucją linuxa" a "środowiskiem graficznym" jest taka, jak między silnikiem w aucie a jego nadwoziem. Twoim silnikiem jest "parrot" a środowisko graficzne to prawdopodobnie "mate", sądząc ze stronki parrota.
Mate wygląda dość przystępnie, więc jeśli jesteś do niego już jakoś przyzwyczajony, to pewnie lepiej przy nim zostać, nawet jeśli byś zmieniał dystrybucję np na taką, która ma graficzny sposób obsługi instalacji i aktualizacji.
Comment on
Czeska policja korzysta z systemu rozpoznawania twarzy
@harcesz Ah, i to co na pewno też robią, bo się chwalili w telewizji, to real time zczytywanie rejestracji na autostradzie i sprawdzanie kto zapłacił (świeci się na zielono) a kto nie (czerwono). I z dumą pokazywali jak to wyberają z tych czerwonych auta na zagranicznych blachach, haltują, i jeszcze dodatkowo przeszukują. Mimo tego, że większość aut im się świeci na czerwono....
Comment on
Jak sobie radzicie jak zupełnie nie macie na nic siły?
@gimmie Uważajcie jednak z tą kawą. Jak ktoś nie ma siły, może to wynikać z braku mikroelementów, np żelaza czy potasu, a kawa je jeszcze wypłukuje. I to mega potem wpływa na system nerwowy.
Comment on
Komisja Europejska nie wyklucza zmiany statusu ochrony wilka w Unii Europejskiej. Mówi się, że to reakcja na zagryzienie przez wilka kucyka Przewodniczącej KE
@makemoshnotwar Ale też dostrzec problem, o którym hodowcy owiec mówią od dawna, tylko dlatego, że się straciło rekreacyjnego kucyka, no to co najmniej żałosne.
Comment on
Propozycja uzupełnienia sieci polskich parków narodowych - obszerne opracowanie
@makemoshnotwar Super opracowanie!
Comment on
Osobisty ślad węglowy w zależności od dochodów
@wounded_knee Trochę nie rozumiem jak wysokość zarobków ma się do śladu węglowego. Chodzi o jakieś statystyczne dane? Bo sam proces zarabiania / przekazywania pieniędzy chyba nie ma jednoznacznego wpływu.
O jakim obszarze jest mowa?
Mogę się domyślać, że chodzi o to, że najbogatsze kraje na świecie najbardziej brudzą, a te biedniejsze i bardziej zaludnione dużo mniej?
Comment on
Po co mi ten linux?
Reply in thread
@dj1936
Z paska poleceń to takie rzeczy by Ci się przydały:
- sudo apt update [i wpisujesz Twoje hasło użytkownika jak Cię spyta] → aktualizacja listy programów
- sudo apt install \ → instalacja nowego programu, np "apt install pinta". [robi to samo co "sudo apt-get install..."]
- sudo apt upgrade → jak będziesz chciał zaktualizować system (trzeba od czasu do czasu)
Comment on
Strajk głodowy w ośrodku zamkniętym w Przemyślu
Reply in thread
/3
Cessation of unjustified extension of stay in closed centers, respecting the rights of all imprisoned persons. We demand that each case be considered individually.
We demand that, in accordance with the law, administrative documents be prepared in a language understandable to foreigners. Additional information should also be provided in writing, not orally. We are against verbally informing people about deportation in a language that is incomprehensible to a foreigner.
Comment on
Czeska policja korzysta z systemu rozpoznawania twarzy
@harcesz O. Ale polska chyba też, co? Bo jak nie, to jak by rozpoznawali na komisariatach ludzi co się nie zidentifikowali.
Comment on
Strajk głodowy w ośrodku zamkniętym w Przemyślu
Reply in thread
Quoting the demands /2:
Allowing to buy additional food products. Passing on to us the entire contents of the packages we receive. Improving the quality and quantity of food available.
Providing access to social media. Access to phones with the Internet is necessary for communication with families. We also request that computers be allowed to be used 24 hours a day.
Comment on
Strajk głodowy w ośrodku zamkniętym w Przemyślu
[For Fediverse]
Quoting the demands /1:
Cessation of verbal and psychological violence, electric shocks and beating people
Treating detainees with respect – stop using numbers instead of names
Providing more social workers and nurses who will be able to communicate with us – employing people who will know at least English
Providing sufficient hygiene products
Increasing the amount for shopping, PLN 100 per month is not enough for basic needs
Comment on
Strajk głodowy w ośrodku zamkniętym w Przemyślu
Reply in thread
/4
Cessation of deportations to countries experiencing armed conflicts and civil wars.
Access to Polish language classes, introduction of integration programs, facilitating leaving the center.
Coverage of travel costs from a closed center to open centers.
Handing over documents related to the case of each detainee who is released from the center.
Access to medical care, including diagnostic devices.
Comment on
Czy któraś partia ma w programie zmianę systemu wyborczego, żeby był bardziej demokratyczny?
@lysy Nie w Polsce, ale bardzo fajne propozycje (i praktyke) miała Partia X https://en.wikipedia.org/wiki/X_Party
Comment on
koszulka
@varelse Ojej.
Comment on
Jak sobie radzicie jak zupełnie nie macie na nic siły?
@gimmie Robienie na drutach to dla mnie absolutny hicior jak na nic nie mam sił. Wciąga, angażuje, relaksuje, można stworzyć coś zarazem pięknego jak i użytecznego, motywuje do szukania fajnych wzrów na necie....
Comment on
Komisja Europejska nie wyklucza zmiany statusu ochrony wilka w Unii Europejskiej. Mówi się, że to reakcja na zagryzienie przez wilka kucyka Przewodniczącej KE
@makemoshnotwar Ja się boję chodzić w góry z psem, bo są przypadki zagryzienia pupilów. Największe zagrożenie wilki jednak stanowią dla owiec.
Do niedawna Zdarske Vrhy byly od wilków relatywnie wolne, ale właśnie tej wiosny Gagat, polski wilk, sprowadził swą partnerkę i tam założyli rodzinę.
Podsyłam mapę Czeskich incydentów z wilkami: https://aopkcr.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=4eecf840fc854327a53b75afb3462ae3
i Czeską kampanię rolników (TW drastyczne treści): https://vlktravunezere.cz
Wilki są zagrożeniem. Co nie znaczy, że ma ich nie być.
Comment on
Komisja Europejska nie wyklucza zmiany statusu ochrony wilka w Unii Europejskiej. Mówi się, że to reakcja na zagryzienie przez wilka kucyka Przewodniczącej KE
Reply in thread
@obywatelle
Mam na ten temat inne zdanie. Dość dobrze znam sytuację w polskich Sudetach, gdzie dzikiej zwierzyny (sarny, jelenie, dziki, ptactwo łąkowe) jest co niemiara, a wilki, których tam ogólnie nie ma tak dużo jak na przykład w Karkonoszach, i tak wybijają owce, a i podchodzą pod stada krów jak są cielaki. Efekt jest np taki, że krowy są przerażone i atakują psy, które mylą z wilkami (tak, są w stanie wyskoczyć zza ogrodzenia gdy bronią potomstwa i nic nie da, że masz psa na smyczy).