Spyke

Replies

linux

Comment on

Po co mi ten linux?

@dj1936 Dzięki za wątek.

Z tego co widzę na Parrocie masz zainstalowane VLC, które ma opcję do wyklikania w menu by ściągnąć napisy do filmu.

Chyba nie ma na Parrocie graficznego programu do instalowania programów i aktualizowania systemu. Więc albo byś musiał się nauczyć to robić z paska poleceń / terminala (to czarne okienko z zielonymi literka z filmów hackerskich), albo zainstalować inną dystrybucję linuxa.

linux

Comment on

Po co mi ten linux?

Reply in thread

@dj1936
Różnica między "dystrybucją linuxa" a "środowiskiem graficznym" jest taka, jak między silnikiem w aucie a jego nadwoziem. Twoim silnikiem jest "parrot" a środowisko graficzne to prawdopodobnie "mate", sądząc ze stronki parrota.
Mate wygląda dość przystępnie, więc jeśli jesteś do niego już jakoś przyzwyczajony, to pewnie lepiej przy nim zostać, nawet jeśli byś zmieniał dystrybucję np na taką, która ma graficzny sposób obsługi instalacji i aktualizacji.

policja

Comment on

Czeska policja korzysta z systemu rozpoznawania twarzy

@harcesz Ah, i to co na pewno też robią, bo się chwalili w telewizji, to real time zczytywanie rejestracji na autostradzie i sprawdzanie kto zapłacił (świeci się na zielono) a kto nie (czerwono). I z dumą pokazywali jak to wyberają z tych czerwonych auta na zagranicznych blachach, haltują, i jeszcze dodatkowo przeszukują. Mimo tego, że większość aut im się świeci na czerwono....

linux

Comment on

Po co mi ten linux?

Reply in thread

@dj1936
Z paska poleceń to takie rzeczy by Ci się przydały:
- sudo apt update [i wpisujesz Twoje hasło użytkownika jak Cię spyta] → aktualizacja listy programów
- sudo apt install \ → instalacja nowego programu, np "apt install pinta". [robi to samo co "sudo apt-get install..."]
- sudo apt upgrade → jak będziesz chciał zaktualizować system (trzeba od czasu do czasu)

Comment on

Strajk głodowy w ośrodku zamkniętym w Przemyślu

Reply in thread

/3

  1. Cessation of unjustified extension of stay in closed centers, respecting the rights of all imprisoned persons. We demand that each case be considered individually.

  2. We demand that, in accordance with the law, administrative documents be prepared in a language understandable to foreigners. Additional information should also be provided in writing, not orally. We are against verbally informing people about deportation in a language that is incomprehensible to a foreigner.

Comment on

Strajk głodowy w ośrodku zamkniętym w Przemyślu

Reply in thread

Quoting the demands /2:

  1. Allowing to buy additional food products. Passing on to us the entire contents of the packages we receive. Improving the quality and quantity of food available.

  2. Providing access to social media. Access to phones with the Internet is necessary for communication with families. We also request that computers be allowed to be used 24 hours a day.

#Poland #migration #HumanRights

Comment on

Strajk głodowy w ośrodku zamkniętym w Przemyślu

[For Fediverse]

Quoting the demands /1:

  1. Cessation of verbal and psychological violence, electric shocks and beating people

  2. Treating detainees with respect – stop using numbers instead of names

  3. Providing more social workers and nurses who will be able to communicate with us – employing people who will know at least English

  4. Providing sufficient hygiene products

  5. Increasing the amount for shopping, PLN 100 per month is not enough for basic needs

#Poland #migration #HumanRights

Comment on

Strajk głodowy w ośrodku zamkniętym w Przemyślu

Reply in thread

/4

  1. Cessation of deportations to countries experiencing armed conflicts and civil wars.

  2. Access to Polish language classes, introduction of integration programs, facilitating leaving the center.

  3. Coverage of travel costs from a closed center to open centers.

  4. Handing over documents related to the case of each detainee who is released from the center.

  5. Access to medical care, including diagnostic devices.

#Poland #migration #HumanRights

news

Comment on

Komisja Europejska nie wyklucza zmiany statusu ochrony wilka w Unii Europejskiej. Mówi się, że to reakcja na zagryzienie przez wilka kucyka Przewodniczącej KE

@makemoshnotwar Ja się boję chodzić w góry z psem, bo są przypadki zagryzienia pupilów. Największe zagrożenie wilki jednak stanowią dla owiec.
Do niedawna Zdarske Vrhy byly od wilków relatywnie wolne, ale właśnie tej wiosny Gagat, polski wilk, sprowadził swą partnerkę i tam założyli rodzinę.

Podsyłam mapę Czeskich incydentów z wilkami: https://aopkcr.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=4eecf840fc854327a53b75afb3462ae3
i Czeską kampanię rolników (TW drastyczne treści): https://vlktravunezere.cz

Wilki są zagrożeniem. Co nie znaczy, że ma ich nie być.

news

Comment on

Komisja Europejska nie wyklucza zmiany statusu ochrony wilka w Unii Europejskiej. Mówi się, że to reakcja na zagryzienie przez wilka kucyka Przewodniczącej KE

Reply in thread

@obywatelle
Mam na ten temat inne zdanie. Dość dobrze znam sytuację w polskich Sudetach, gdzie dzikiej zwierzyny (sarny, jelenie, dziki, ptactwo łąkowe) jest co niemiara, a wilki, których tam ogólnie nie ma tak dużo jak na przykład w Karkonoszach, i tak wybijają owce, a i podchodzą pod stada krów jak są cielaki. Efekt jest np taki, że krowy są przerażone i atakują psy, które mylą z wilkami (tak, są w stanie wyskoczyć zza ogrodzenia gdy bronią potomstwa i nic nie da, że masz psa na smyczy).

You reached the end