Spyke
policja·służbybyharc

Czeska policja korzysta z systemu rozpoznawania twarzy

Jake informuje Fundacja Panoptykon;

Złe wiadomości z Czech: Digitální svobody, organizacja współpracująca m.in. z Reclaim Your Face, podaje że czeska policja korzysta z systemu rozpoznawania twarzy.

Jak korzysta? Ta informacja jest tajna.

Policja: o działaniach informujemy czeską komisję ds. praw człowieka i technologii.

Aktywiści: to nieprawda. Policja spotkała się z komisją raz i to przed uruchomieniem systemu mogącego służyć do biometrycznej inwigilacji.

CZ: https://digitalnisvobody.cz/blog/2023/07/12/tz-policie-jiz-temer-rok-vyuziva-analyticky-nastroj-na-rozpoznavani-tvari-podrobnosti-jeho-fungovani-ale-pred-verejnosti-taji/

EN (skrót): https://www.politico.eu/newsletter/brussels-playbook/spanish-election-puts-europe-on-edge

Czeska policja korzysta z systemu rozpoznawania twarzyhttps://digitalnisvobody.cz/blog/2023/07/12/tz-policie-jiz-temer-rok-vyuziva-analyticky-nastroj-na-rozpoznavani-tvari-podrobnosti-jeho-fungovani-ale-pred-verejnosti-taji/Open linkView original on szmer.info
witter.cz

@harcesz Ah, i to co na pewno też robią, bo się chwalili w telewizji, to real time zczytywanie rejestracji na autostradzie i sprawdzanie kto zapłacił (świeci się na zielono) a kto nie (czerwono). I z dumą pokazywali jak to wyberają z tych czerwonych auta na zagranicznych blachach, haltują, i jeszcze dodatkowo przeszukują. Mimo tego, że większość aut im się świeci na czerwono....

2

Z tego co słyszałem do kamer na polskich autoradach ma już od dawna mieć dostęp ABW...

2
witter.cz

@harcesz O. Ale polska chyba też, co? Bo jak nie, to jak by rozpoznawali na komisariatach ludzi co się nie zidentifikowali.

1

Nie o taką skalę rozpoznawania chodzi, tylko systemy uliczne.

1

You reached the end

Czeska policja korzysta z systemu rozpoznawania twarzy | Spyke