Posts
Czy wy też zauważyliście...
Czy wy też zauważyliście, że największy ruch na tej instancji jest wtedy jak pojawia się jakiś troll? Po prostu nagle cała instancja się budzi, a jak troll odejdzie to wraca do statusu quo, po prostu kilka razy to miało miejsce :/
The Freedom Flotilla achieved its mission
"Niemniej jednak Madleen przeprowadziła ważną misję. Pokazał to światowi i rządowi, które odmawiają przestrzegania międzynarodowego prawa w celu powstrzymania ludobójstwa i zniesienia blokady, Gaza nie zostanie zapomniana.
Madleen został zorganizowany przez koalicję Freedom Flotilla (FFC),, Grupa oddolna, która prowadzi kampanię z solidarnością z ludem palestyńskim. W maju kolejna z ich łodzi - sumienie - została zaatakowana przez drony na obrzeżach maltańskich wód terytorialnych. Szkody były tak znaczące, że nie był w stanie kontynuować podróży do Gazy.
FFC ma już dekadę i połowicznie długi wysiłek aktywistów, aby przełamać blokadę Gazy. W 2010 r. Flotylla sześciu statków z Turkiye popłynęła do paska, zanim wojska izraelskie przechwyciły go na wodach międzynarodowych. Największy statek - Mavi Marmara - został zaatakowany przez izraelskich komandosów, którzy otworzyli ogień i zabili dziewięciu aktywistów oraz dziennikarzy - wszystkich obywateli tureckich. Do tej pory, Ofiary Mavi Marmara jeszcze nie otrzymały sprawiedliwości.
W następstwie krwawego nalotu na flotyllę Noam Chomsky napisał: „Od dziesięcioleci Izrael porywał łodzie na międzynarodowych wodach między Cypr i Liban, zabijając lub porywając pasażerów, czasami porywając ich do więzień w Izraelu i czasami trzymając ich jako zakładników przez wiele lat. Izrael zakłada, że może bezkarnie przeprowadzać takie zbrodnie, ponieważ USA tolerują je, a Europa zwykle podąża za słowem USA. ”
https://www.aljazeera.com/opinions/2025/6/9/the-freedom-flotilla-achieved-its-missionOpen linkView original on szmer.infoMadleen Gaza activists face jail as seized boat brought to Israel
https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2025/6/4/madleen-gaza-flotilla-live-greta-thunberg-activists-to-arrive-on-june-7Open linkView original on szmer.infoTeto i Neru
Teto zaczęła jako troll vocaloid nim stała się tym kim kogo znamy
Neru to fanloid (Ma dwa głosy: Niski głos Rin i wysoki głos Miku, bo naprawdę nie ma oficjalnego voicebanku)
Niby się cieszę, że Neru zyskuje drugie życie, ale smuci mnie, że Yowane Haku nie ma tyle szczęścia co ona
Utknęłam przy budowie PC
Cóż, udało mi się umieścić już płytę główną, procesor, kartę graficzną i ramy, ale tej części nie mogę rozkręcić (Śruby są uparte), a bez tego nie mogę umieścić zasilacza i to uniemożliwia mi dalszą budowę
Co dalej? Żaden ze śrubokrętów nie pomaga
Obudowa to cooler master masterbox q500l dla kontekstu :/
Ten komunikat mi wskakuje
Nie mam konta na reddit (Ale często bywa to jedynym źródłem informacji) i ten komunikat mnie dezorientuje, bo nie zrobiłam nic co, by łamało regulamin (Nie mam tam nawet konta jak wspomniałam), po prostu czy ktoś też został zablokowany z niewyjaśnionego powodu?
Experts just declared that the US is a "perpetrator of genocide" in Gaza
"Stany Zjednoczone mają długi rekord ludobójstwa w kolorze osadniczym w kraju i za granicą. Ale zarówno niebieskie, jak i czerwone skrzydła establishmentu tego kraju - przy wsparciu głównego nurtu mediów - być może prześcignęły nawet okropny rekord swojego kraju od października 2023 r., Należy podsycając ludobójstwo Izraela w Gazie, który zabił co najmniej jedno palestyńskie dziecko co godzinę przez 20 miesięcy. Nawet Izrael wie, że poparcie USA jest niezbędne, aby jego przestępstwa mogły się kontynuować"
https://www.thecanary.co/trending/2025/06/06/israel-us-genocide/Open linkView original on szmer.infoMusk i Trump mają dramę na X
Tytuł mówi wszystko... Po prostu drama dwóch faszystów co byli wcześniej papużkami nierozłączkami
Impeachment, Epstein and bitter acrimony: Trump and Musk joust in astonishing social media duel
"Elon Musk wezwał do impeachmentu Donalda Trumpa i wyśmiał jego powiązania ze skazanym przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem. Jednocześnie prezydent USA groził anulowaniem kontraktów federalnych i subwencji podatkowych dla firm Muska. W czwartek doszło między byłymi sojusznikami do niezwykłej kłótni w mediach społecznościowych.
Pogorszenie się ich niegdyś bliskich relacji i przeistoczenie się w zaciekłą kłótnię nastąpiło w ciągu kilku niezwykłych godzin, podczas których prezydent i najbogatszy człowiek świata rzucali głęboko osobiste obelgi w sprawach zarówno istotnych, jak i błahych.
Bezpośrednie ataki na Trumpa były najnowszym zwrotem akcji w publicznym starciu o republikański projekt ustawy o wydatkach, który skrytykował Musk. Trump i Musk uważali, aby nie uderzać się nawzajem bezpośrednio, ale w czwartek para porzuciła powściągliwość, gdy spór eskalował na ich platformach społecznościowych.
W najbardziej chamskim momencie tej zdumiewającej sagi Musk powiedział na X, że powodem, dla którego administracja Trumpa nie udostępniła akt Epsteinowi, było to, że obciążały one prezydenta. Później zacytował tweeta wzywającego do usunięcia Trumpa i powiedział, że cła Trumpa spowodują recesję"
https://www.theguardian.com/us-news/2025/jun/05/trump-elon-musk-falloutOpen linkView original on szmer.infoEminem Sues Meta for Unauthorized Use of His Music, Damages Could Exceed $1 Million
"Eminem pozywa Meta, spółkę związaną z Facebook, Instagram i WhatApp, za domniemaną nieautoryzowaną dystrybucję jego piosenek bez ważnej licencji za pomocą remiksu Reels i oryginalnego dźwięku.
Potencjalne szkody mogą wynosić ponad 1 milion dolarów, ponieważ w stylu ośmiu mil szuka ustawowych szkód w wysokości do 150 000 USD za piosenkę na platformę. Raper „Lose Yourself” złożył pozew 30 maja w Michigan dzięki swojej firmie produkcyjnej w stylu Eight Mile.
Pozew, uzyskany przez TheWrap, twierdzi, że utwory Eminem zostały udostępnione w Meta „Music Libraries” i były używane w treści generowanych przez użytkowników za pośrednictwem narzędzi takich jak Reels Remix i oryginalny dźwięk, powodując, że utwory są wykorzystywane w milionach filmów i streamowane miliardy razy"
https://www.thewrap.com/eminem-sues-meta-unauthorized-use-music-one-million/Open linkView original on szmer.infoOpenuatu to jeden z nielicznych syntezatorów co może śpiewać po polsku
Pomimo słyszalnego akcentu, to robi wrażenie
"Interface" czyli największe lost media w historii vocaloid
Z całego utworu został tylko ten 10-cio sekundowy klip z niconico:
https://www.youtube.com/watch?v=20VWls6f8lw
"Interface to zaginiona piosenka VOCALOID stworzona przez Masę , gdy występował pod pseudonimem ell. Została wydana 9 marca 2011 roku z okazji Dnia Miku.
Pozostaje zagubiony poza dziesięciosekundowym klipem i miniaturą wideo. Wielu zagubionych entuzjastów mediów próbuje go odnaleźć. Masa upierał się, że w ogóle nie pamięta, jak stworzył Interface"
Sam utwór przypomina w brzmieniu tę utwory: https://www.youtube.com/watch?v=Ui3Ln5XTH3U https://www.youtube.com/watch?v=guVxv8uecA0
Dzięki nim możemy się domyślić jak mógł brzmieć "Interface"
2winkle star (Odnalezione)
Odnaleziono 2winkle star przed GTA VI
Pytanie tylko kiedy "Interface" zostanie znalezione... Wiele utworów z użyciem vocaloid/utau z lat 2007 - 2014 jest lost media, a same utwory to spora część historii syntezatorów śpiewu, więc ich zniknięcie jest utraceniem samej historii
Boy and Girl Chameleon Symptom
Ten utwór staje się bardziej aktualny waz z tym jak social media i wszystko inne niszczy indywidualność, a my staramy się nie wyróżniać, bo indywidualność jest uznawana za zbrodnie
Wersja z polskimi napisami: https://www.youtube.com/watch?v=-zZtXzX2otw
(Natomiast w wielu momentach trzeba zwolnić film, bo napisy pod koniec zbyt szybko znikają)
Tworzenie społeczności
Właśnie odkryłam, że jak się stworzy społeczność, to staje jej moderatorem 😅
(Jestem tu dosyć krótko i dlatego się o tym dowiaduję)
Temat syntezatorów jest dosyć niszowym tematem
Pomimo pewnego utworu co wybuchł spoza bańki fandomowej, temat syntezatorów śpiewu jest nadal niszowy (Zwłaszcza w Polsce) i dlatego poczułam, że dla tej niszy przyda się społeczność
Chaos in south Gaza as US-Israeli aid mechanism falls apart hours after launch
"Chaos wybuchł w pobliżu centrów dystrybucji pomocy w Południowej Gazie 27 maja, kilka godzin po ogłoszeniu rozpoczęcia działalności Fundacja Gazy (GHF).
Według raportów lokalnych, najemcy amerykańscy zatrudnieni do zarządzania miejscami dystrybucji porzucili swoje stanowiska wkrótce po tym, jak izraelskie wojsko zaczęło strzelać do głodujących Palestyńczyków, którzy desperacko zatłoczyli się wokół miejsc"
https://thecradle.co/articles/chaos-in-south-gaza-us-israeli-aid-mechanism-collapsesOpen linkView original on szmer.infoHow common is Israel’s use of human shields in Gaza and the West Bank?
"Niedawny raport The Associated Press, który ujawnił „systematyczne” użycie przez Palestyńczyków jako ludzkie tarcze przez izraelskie wojsko, rzuciło światło na nielegalną praktykę, która stała się powszechna podczas 19-miesięcznej wojny w Gazie i równoległe okupacji na Zachodnim Brzegu.
Raport, opublikowany w sobotę, przedstawiono zeznania siedmiu Palestyńczyków, którzy byli używani jako ludzkie tarcze w Gazie, a także na okupowanym Zachodnim Brzegu, z dwoma izraelskimi oficerami wojskowymi potwierdzającymi wszechobecność praktyki, która jest uważana za naruszenie prawa międzynarodowego"
https://www.aljazeera.com/news/2025/5/27/how-has-israel-responded-to-claims-that-it-used-human-shields-in-gazaOpen linkView original on szmer.infoNorth Gaza Gazans, Surprise: CIA link to sketchy Israeli aid scheme
"Były oficer CIA, który kiedyś kierował amerykańskimi programami do szkolenia prawicowego skrzydła w Nikaragui w latach 80., współpracował z Izraelczykami w celu wyklucia nowej organizacji pomocy, nazywania go „niezależnym” i kontynuowania wdrażania go na populacji Gaza Gaza z pomocą podmiotów zagranicznych i amerykańskich kontrahentów bezpieczeństwa, według nowych raportów"
https://responsiblestatecraft.org/israel-gaza-aid/Open linkView original on szmer.info