Spyke

Czy wy też zauważyliście...

Czy wy też zauważyliście, że największy ruch na tej instancji jest wtedy jak pojawia się jakiś troll? Po prostu nagle cała instancja się budzi, a jak troll odejdzie to wraca do statusu quo, po prostu kilka razy to miało miejsce :/

View original on szmer.info

Coś jest na rzeczy. Jednak skądś Fakebook sobie wziął, że nakręcanie konfliktu jest najlepsze dla ich biznesu...

8
Gryficowareply
szmer.info

Ciężko stwierdzić, ale była osoba co tworzyła wpisy (Pseudo pro-Ukraińskie) i jechała po Polsce/Polakach i było czuć nacjonalistyczny vibes

5
Dariuszreply
szmer.info

Dostała bana? Widziałem jej posty, były trochę histeryczne 😃

2
szmer.info

Brawo, odkryłeś że negatywne emocje wzbudzają znacznie więcej reakcji i ruchu niż pozytywne.

Dlatego na wielkich portalach tak dużo jest rzeczy negatywnych.

0

Taka ciekawostka, postujesz o tym, że teorie spiskowe są dużo mocniej promowane. To jeszcze bardziej zwiększa zasięgi takim tematom, jeszcze mocniej pokazuje cały problem jako coś bardzo realnego.

W jaki sposób sobie z tym poradzić, czy ignorować i iść dalej? To też nie do końca będzie działać.

Jedyna odpowiedź jaką mam, to obśmiewać i szydzić z takich źródeł i newsów. Traktować idiotyzmy jak idiotyzmy, nie wdawać się w merytoryczną dyskusję z szurstwem i spiskowcami, bo wtedy ci ludzie będą wyglądać na poważnych oponentów.

1
szmer.info

Dlatego na wielkich portalach tak dużo jest rzeczy negatywnych.

Te też chętniej podbijane są przez algorytmy. Jeżeli się lepiej klika, to dla algorytmu znaczy to jasny sygnał -- "podbijać, społeczność wytrzyma". Samodzielnie nakręcająca się spirala.

1

Tak no i to jest problem komercyjnych mediów, gdzie moralność i etyka nie istnieje, a liczą się kliknięcia i reklamy.

1

You reached the end

Czy wy też zauważyliście... | Spyke