Młodzież Wszechpolska zrównuje Kościół Katolicki z Adolfem Hitlerem i jego sympatykami
Młodzież Wszechpolska skorzystała z okazji i kłamliwie przedstawiła Łódzki Marsz Antyrasistowski z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rasizmem. Jedna z grup idących na łódzkim marszu skandowała hasło "NAZIOLE WY CH**E , ANTIFA WAS WYMORDUJE" .
MW a za nią portal Magna Polonia zaczęły powielać oskarżenia jakoby skandowano hasła wymierzone w katolików.
W ten sposób wszechpolacy zrównali wszystkich wyznawców katolicyzmu z fanatykami Adolfa Hitlera.
Szczerze mówiąc nie lubię takich napinkowych haseł na antyfaszystowskich demonstracjach. One mają sens w Niemczech, gdzie Antifa jest liczniejsza, ale w Polsce są żenujące, bo wszyscy sobie zdajemy sprawę że w przypadku konfrontacji to nacki by nas rozdeptali i prawie im się to już udało w 2013 r.
Na Gdańskiej Manifie były podobne hasła i też miałem mieszane uczucia. Nieświadomy kontekstu odbiorca oraz manipulanci mogą użyć tego w manewrze "lewica nawołuje do przemocy". Pewnie że bym chciał, żeby "znalazł się kij na faszystowski ryj", ale równocześnie nie chce żeby libki powielały fałszywą narrację na temat antify.
Jasne, ale to już inna sprawa - tu bardziej chodzi o celowe przekręcanie haseł przez skrajną prawicę
za czasow fejsbuka to by byly inby po setki komentarzy na grupkach
Na twiterrze tak jest