Tak, ale miłym człowiekiem nie jest też Leszek Bubel hihi
Tak, jak mam małe poważanie dla odczuć premiera Izraela, ale jednak akcje z "odkrywaniem" wcześniejszych nazwisk to domena innej strony spektrum politycznego xD
Przeklejam odpowiedź podpisana jako "autor" ze strony:
Zmienianie sobie imion i nazwisk po to aby brzmiały bardziej lokalnie i udawały, że dana osoba niby pochodzi z miejsca które faktycznie kolonizuje jest… cóż, jakąś ostrą formą kolonializmu i zawłaszczenia. Bo nie mówimy tutaj o nazwisku które jego rodzina musiała ukrywać lub przybierać za nie polsko brzmiące nazwisko. Używali polsko brzmiącego nazwiska aż do momentu gdy jego ojciec stał się kolonizatorem i przyjął to nazwisko. To nie tylko nie jest nazwisko którego używali skrycie, ani nawet tłumaczenie jego oryginalnego nazwiska. Typ dosłownie pojechał jako osadnik i przyjął nazwisko od miejscowości w której zamieszkał.
Nie ma zgody na „legitymizowanie” osadnictwa poprzez próbę unatywienia się – Netanjahu dalej jest kolonizatorem, tylko w drugim pokoleniu, i należy to podkreślać.
Zmienianie sobie nazw miast aby udawały, że dana miejscowość niby zawsze należała do podmiotu który faktycznie kolonizuje je jest… cóż, jakąś ostrą formą kolonializmu i zawłaszczenia.
Można prosić jakieś rozszerzenie dlaczego uznajesz mój komentarz za "g*wno burze"? Bo póki co to wulgarne umniejszanie czyjemuś poczuciu dyskryminacji, na które podaje uzasadnienia.
Tak samo jak tokstyczne robienie z Kaczyńskiego geja - jest homofobiom. Mimo że Kaczyński jest zbrodniarzem. Tak samo "deadnejming" wobec Bibiego - jest antysemickim rasizmem. To że Bibi jest zbrodniarzem (oczywiście większym niż Kaczyński) nie zmienia niczego w charakterze tej publicznej dyskriminacji i mowy nienawiści. "Zmienianie/przywracanie" hebrajskiej godności (imion i nazwisk) jest dla bardzo wielu Żydów rzeczą bardzo ważną, i cofanie się setki lat wstecz by wyciągać ich "dawne" nazwiska jest strasznym antysemityzmem.
"mianuje sobie nowego ambasadora na terenach okupowanej Palestyny"
To wprost wyrażanie zdania że Izrael nie ma prawa istnieć. I z anarchistycznego punktu widzenia, negacja państw jest uzasadniona i może nie być antysemicka. Nie jest to jednak anarchizm kiedy postulujemy w miejsce jednego bytu państwowego, zajmowanie go przez inny jak w tym wypadku. To jest po prostu szowinizm i antysemityzm.
"I ani Hartman, ani Woroncow, ani żaden inny syjonistyczny Goebbels nie wmówi nam antysemityzmu!"
Używanie wobec Żydów lub osób związanych z walką z antysemityzmem/Izraelem obelg zrównujących ich z nazistami - jest antysemityzmem. "
-2
„NIE” dla ochrony ludobójców – demonstracja | Federacja Anarchistyczna Wrocław | Spyke
Dzień dobry, Pytanko z ciekawości: o co chodzi z pisaniem "Binjamina Netanjahu (Milejkowskiego)" i dalej "Milejkowski"? xD
Pozdrawiam, cywil
To typowy przejaw antylechizmu mający insynuować, że każda negatywnie postrzegana postać ma faktycznie polskie korzenie! /s
Ale tak serio też jestem ciekaw co to ma być.
edit: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bencijjon_Netanjahu ok, to była dla mnie nowość, ale oczywiście dalej w żaden sposób nie uzasadnia używania nazwiska, którego już ojciec przestał używać.
Nie chcę insynuować niecnych intencji, ale to niemiłe :•
Nie żeby pan Netanjahuj był miłym człowiekiem...
Tak, ale miłym człowiekiem nie jest też Leszek Bubel hihi
Tak, jak mam małe poważanie dla odczuć premiera Izraela, ale jednak akcje z "odkrywaniem" wcześniejszych nazwisk to domena innej strony spektrum politycznego xD
O przepraszam, swojego czasu pana Bubele sam osobiście dopisałem na szereg demaskatorskich list i będzie obstawał przy swojej prawdzie objawionej!
I dumny się czujesz? Gość tylko robi muzykę, jego piosenki w okresie świątecznym słuchają miliony na całym świecie, a Ty go szkalujesz? Przemyśl to...
EDIT: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Michael_Bubl%C3%A9
To nie wystarczy?
Maksymilian Faktorowicz - największy zbrodniarz kosmetyczny.
EDIT: dla osób nieprzebywających w mojej głowie https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Max_Factor_Sr.
Kropka nie załapała się jako część linku, do poprzedniego działający link. To też szokujące odkrycie, ale...
Ten nie urasta wobec szerzących zgorszenie na nieporównaną skalę braci Wonsal.
Bracia Wonsal... ;___;
Oni: Wonsal Bracia nie istnieją, nie mogą szkalować twojego chlewu...
Wonsal Bracia: ...
(sam się wyprowadzę, dziękuję).
cywil: AI, pokaż jak wyglądają bracia wonsal
AI:
Pierdzą w trąbe Jerychońsko
Zostało to wyjaśnione na stronie www.
O, dzięki! Przeoczyłem ich odpowiedź. Całkiem odważna jak na organizację działającej w (sprawdzam notatki) Wrocławiu xD
Czemu odważna?
Bo rodzina Netanjahu nosi to nazwisko dłużej niż Wrocław nosi swoją nazwę '__'
Hej. Moim zdaniem najlepiej zapytać o to u źródła, na stronie www.
Pomijając g*wno burze spluwy i jakieś dziaderskie żarty cywila to pytanie o to "deadnajmowanie" wciąż jest bez odpowiedzi
Przeklejam odpowiedź podpisana jako "autor" ze strony:
wrocław xD
Dzięki Bruegel xD
PS Tak, jest bez odpowiedzi.
Można prosić jakieś rozszerzenie dlaczego uznajesz mój komentarz za "g*wno burze"? Bo póki co to wulgarne umniejszanie czyjemuś poczuciu dyskryminacji, na które podaje uzasadnienia.
Zgłoszone do moderacji:
"Antysemicka treść:
Tak samo jak tokstyczne robienie z Kaczyńskiego geja - jest homofobiom. Mimo że Kaczyński jest zbrodniarzem. Tak samo "deadnejming" wobec Bibiego - jest antysemickim rasizmem. To że Bibi jest zbrodniarzem (oczywiście większym niż Kaczyński) nie zmienia niczego w charakterze tej publicznej dyskriminacji i mowy nienawiści. "Zmienianie/przywracanie" hebrajskiej godności (imion i nazwisk) jest dla bardzo wielu Żydów rzeczą bardzo ważną, i cofanie się setki lat wstecz by wyciągać ich "dawne" nazwiska jest strasznym antysemityzmem.
To wprost wyrażanie zdania że Izrael nie ma prawa istnieć. I z anarchistycznego punktu widzenia, negacja państw jest uzasadniona i może nie być antysemicka. Nie jest to jednak anarchizm kiedy postulujemy w miejsce jednego bytu państwowego, zajmowanie go przez inny jak w tym wypadku. To jest po prostu szowinizm i antysemityzm.
Używanie wobec Żydów lub osób związanych z walką z antysemityzmem/Izraelem obelg zrównujących ich z nazistami - jest antysemityzmem. "