Spyke

Dysydencko-socdemkowa społeczność - jaką nadać jej nazwę?

Drogi Szmerze,

Zamierzam założyć społeczność scodemkową z pozycji dysydenckich xD

Proszę o pomoc w wyborze nazwy:

  1. socdemka i przyjaciele
  2. socdemkowy ból pupy
  3. socdemka - kącik hobbystyczny (ewentualnie inne nazwy)

Z góry dziękuję 🌹

zdjęcie: obchody 150-lecia niemieckiej socjaldemokracji.

View original on szmer.info
szmer.info

Może po prostu "socjaldemokracja", by ludzie wierzący w tę szkodliwą ideę mogli trafić w miejsce, gdzie będą mogli spojrzeć na nią z innej perspektywy.

5

Dobra, trzeba ruszać z tym cyrkiem

socjaldemokracja - wady i zalety

4

Tu jest bardzo dużo purytan co nie lubią przeklinania, ale ja bym to nazwała coś jak "chleba i róż, do kurwy nędzy".

3
cywilreply
szmer.info

ech, ja też starałem się napisać "pupy".

1

To ma być dyskusja o nurcie politycznym, nie o stanie mojego umysłu ;__;

1
cywilreply
szmer.info

To zdjęcie z wykładu Baumana we Wrocku sprzed wielu lat. Dotyczyło... rocznicy powstania (niemieckiej) socjaldemokracji xD

2
dj1936reply
szmer.info

Masz na myśli akcje sprzed prawie 12lat?

1
dj1936reply
szmer.info

[w tym zdjęciu chodzi o to, że na wykład Baumana przyszło kilkudziesięciu kibiców Śląska Wrocław i działaczy Narodowego Odrodzenia Polski i aktywnie uniemożliwiało przeprowadzenie wykładu, przez co wstąpili do sali antyterroryści]

Od mniej więcej tego czasu (wg mnie konkretnie od 11.11.2012) naziści i nacjonaliści we Wrocławiu zaczęli słabnąć.

Ten okres to był moim zdaniem szczyt ich aktywności i siły na różnych frontach.-

1
cywilreply
szmer.info

Mnie śmieszy zdjęcie vs. temat wykładu. Od 2012 hihi

1
szmer.info

Jakie są wasze zastrzeżenia co do socjaldemokracji?

2
cywilreply
szmer.info

Hehe OP nawet może być uznany za socdemka, ale mam dyskomfort z całym socdemem, więc chciałbym się trochę posmutać zbiorowo xD

2
Waćpanreply
szmer.info

Hej,
odczuwasz dyskomfort związany z ideą/paradygmatem, w które wierzysz? Coś w rodzaju "mniejsze zło", "damage control", "najlepsza opcja ze złych"?

3
cywilreply
szmer.info

Wierzę, że konieczne są małe zmiany i walka o nie na froncie także parlamentarnym. Niestety, to jak to wygląda obecnie choćby w PL jest zbyt smutne nawet dla mnie :(

3

Sorry, jeśli było to triggerujące pytanie – been there, tried that, attaching solidarity. Myślę, że można założyć, iż jest nas w takim razie co najmniej trzech tutaj na tej instancji Fediverse'u, którzy moglibyśmy się (warunkowo?) zidentyfikować z politykami wybieralnymi, nawet większościowymi, o ile te służyłyby Wyższemu Dobru, np. Postępowi Cywilizacyjnemu. Aktualnie komentatorzy raczej nie widzą perspektyw na depolaryzację społeczną w Bolandzie, która mogłaby wypromować np. Polityki Opiekuńcze, Welfare State, cokolwiek Kooperatywnego – bardziej Intelektualnego niż emocjonalnego. Za swego życia dostrzegłem, co oznacza inżynieria społeczna oddziałująca na całe pokolenia – Myśl Lewicową zmarginalizowano, dominuje liberalizm (gospodarczy z koncesjami dla obyczajowego), konserwatyzm (w odsłonie internacjonalistycznej oraz narodowo-bogoojczyźniaznej) – te są nazywane "zdrowym rozsądkiem" przez większość populacji, "Bolanda PO (A)" i "PiS (B)" – potem nic, później mniejszości (w tym Lewice, różnie posytuowane na osi Idealizm-pragmatyzm), na końcu "fringe politics", raczej bez "zdolności wyborczej", w tym my tutaj, Ideowx Lewicowcx, czy np. Nierynkowx Wolnościowcx (jak niżej podpisany) – opozycja pozaparlamentarna.

Spotkane na Szmerze drogi/paradygmaty demokratyczne, chronologicznie:

Powodzenia!

2

You reached the end