Spyke

Replies

Comment on

Zbiorczy o wyborach, co sądzicie, komentarze, jak wam się podobają wyniki?

Szczerze mówiąc nie wierzę w wygraną Trzaskowskiego w drugiej turze. Pójdę i na niego zagłosuję, bo pomimo wszystko Nawrocki wydaje się być tą gorszą opcją, ale myślę że wiele osób o lewicowych poglądach będzie miało większe opory żeby wogle pójść zagłosować.

I nic w tym dziwnego - mimo że Trzaskowski niczym sobie nie zasłużył na głos lewicy, to nadal oczekuje że lewacy oddadzą głos na niego tylko dlatego że z Nawrockim im mniej po drodze.

Ogólnie postrzegam tą całą sytuację podobnie do zeszłorocznych wyborów w stanach - Trzaskowski to taka Harris, Nawrocki to taki Trump, niby Trump miał przegrać bo ludzie nie są tacy głupi, a dzień po wyborach okazuje się że dupa, bo elektorat demokratów się wcale nie zmobilizował.

A w pierwszej turze głosowałem na Biejat.

progmil

Comment on

Przypadek jedynej gminy, gdzie wygrał Mentzen, czyli bezpieczeństwo znowu nie dowiozło

Reply in thread

powinniśmy raczej winić o to polską lewicę że nie potrafi skutecznie do takich wyborców dotrzeć. prawica pokazuje im fałszywy obraz rzeczywistości, a że nie ma nikogo kto obnaży kłamstwa, manipulacje lub choćby zakwestionuje to co mówi taki mentzen, ci wyborcy zaczynają w to wierzyć.

póki co lewica skupia się na elektoracie wielkomiastowym, co nigdy nie da im więcej niż te 10-15% głosów. potrzebujemy kogoś na lewicy kto zainteresuje się bardziej małymi miastami i wsią, a zarazem stanie w bezpośredniej opozycji do mentzena poprzez konkurowanie z nim na tych samych mediach społecznościowych, i ogólnie próbując dotrzeć do tej skrajnie prawicowej bańki która głosuje przeciwko swoim interesom.

wolnaua

Comment on

Dlaczego polska armia nie zestrzeliwuje rosyjskich rakiet?

Reply in thread

Powód dla którego polska nie zestrzeliwuje rosyjskich rakiet jest bardzo prosty - ponieważ to jest dokładnie to, co rosja chce żebyśmy zrobili. Te rakiety specjalnie wlatują w naszą przestrzeń powietrzną w celu prowokacji. Gdybyśmy tak jedną zestrzelili, Rosja zinterpretowałaby to jako akt agresji ze strony Polski, co w najlepszym przypadku wzmocniłoby wewnętrzną (kierowaną do obywateli rosji) narrację o tym jaki zachód jest zły, NATO jest agresorem, itp., a w najgorszym mogłoby to być potraktowane jako wypowiedzenie wojny.

Comment on

Ciekawe miejsca na lemmy

https://szmer.info/communities?listingType=All&sort=TopMonth&page=1 tutaj link gdzie możesz poprzeglądać je wszystkie

nie za dużo się tu dzieje

na szmerze owszem, ale z postępującym exodusem z reddita mam nadzieję że aktywność tu się zwiększy

za to na innych instancjach jest całkiem ruchliwie, ja osobiście lubię [email protected] (to samo co r/196 na reddicie)

ogólnie to jeśli chodzi o polskojęzyczne to głównie jest to szmer, widziałem też pojedyńcze społeczności na innych instancjach, największa miała z 300 subskrybentów