Spyke

Posts

zdrowie_i_op_med·zdrowie i opieka medycznabyrenzhexiangjiao

Czy osoby z leczoną farmakologicznie depresją mogą już oddawać krew?

Jak jeszcze kilka miesięcy temu sprawdzałem, wszytkie źródła mówiły o tym, że farmakologicznie leczona depresja jest przeciwskazaniem do oddawania krwi, ale ostatnio zauważyłem że wskazania się zmieniły, i teraz można, pod warunkiem że nie są to leki z grupy leków trójcyklicznych (TLPD).

Informacja ze strony faq rckiku łódzkiego: https://krwiodawstwo.pl/dla-krwiodawcy/faq/

Można oddawać krew jeżeli depresja jest stabilna, a objawy są pod kontrolą leku (mnie więcej niż jednego i nie z grupy TLPD) lub psychoterapii. Warunkiem oddania krwi (w przypadku niektórych leków przeciwdepresyjnych nie można oddawać płytek krwi) jest dostarczenie zaświadczenia od lekarza psychiatry o przyjmowanym leku oraz braku przeciwwskazań do oddania krwi. Ostateczną decyzję dotyczącą możliwości oddania krwi podejmuje osoba kwalifikująca.

Zapytanie i odpowiedź pod postem o przeciwskazaniach: https://krwiodawcy.org/dyskwalifikacje

Dzień dobry Czy przyjmowanie leków antydepresyjnych dyskwalifikuje jako dawce?

Witam serdecznie! Nie jeżeli nie należą do grupy trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych takich jak: amitryptylina, doksepina, klomipramina czy opipramol. Oczywiście ostateczna decyzja należy do lekarza kwalifikującego w danym punkcie krwiodawstwa.

Zastanawiam się czy ktokolwiek z was (jeśli jesteście na lekach) już próbowało i może opowiedzieć jak to wygląda w praktyce. Również ciekawi mnie kiedy i co dokładnie zmieniło się w regulacjach, ale nie wiem gdzie tych informacji szukać. Pewnie i tak za miesiąc z kawałkiem sam to sprawdzę, po tym jak uda mi się dostać jakieś zaświadczenie na następnej wizycie u psychiatry, a wtedy na pewno zrobię update.

View original on szmer.info

Wy też krindżujecie jak ktoś powie "strona demokratyczna" mając na myśli obecną koalicję rządzącą?

Nie chodzi o to że jestem jakimś fanem pisu czy konfederacji (jebać je obie) ale przedstawiciele wszystkich partii obecnie znajdujących się w sejmie zostali wybrani w (chyba) demokratycznych wyborach. A jeśli chodzi o łamanie prawa w celu uzyskania korzyści majątkowych lub innych korzyści, to zarówno po jak i pis mają do tego ciągotki, nawet jeśli pis był w tym bardziej bezczelny.

View original on szmer.info

You reached the end