#BOINC je hezká myšlenka, tu beru. Pointa BTC ale spočívá hlavně v tom, že zabraňuje tzv. double spendingu, který je v sítí hlídán právě tímto propalováním. Pokud nebudu propalovat, nemám důkaz o práci = mohu podvrhnout leckterý systém tím, že si přidám jakékoliv číslo, pokud k tomu budu mít přístup. Síla BTC spočívá v tom, že neumožňuje "naoko" vytvořit miliardy něčeho, co by mělo nějakou cenu, protože ji musím podložit reálně kWh. Čehož docílím znehodnocením elektrické energie.
Kde mám důkaz u BOINCu, že výkon, který poskytuji, se opravdu užívá k tomu, čemu by měl? BTC provádí zápis, BOINC "slibuje", že něco vypočítá, pokud se k výsledkům dostane nepoctivý člověk, může výsledky práce vymazat - čemuž zabránit decentralizovanou podobou, která ale potřebuje k prokázání výsledku propálit elektrickou energii = tyto ropné plošiny k tomu slouží úplně ideálně.
Existuje nějaký jiný způsob, jak tokenizovat transakce a zabránit double-spendingu bez toho, aniž bych musel "slepě" důvěřovat prostředníkovi? Protože tohle opět řeší BTC