Spyke

Replies

Comment on

Czy ktoś zna jakiś przystępny przewodnik, po polsku, na temat wychodzenia z Big-Techowych usług?

Chodziło mi po głowie kiedyś stworzenie takiego poradnika dla osób, które nie są związane z technologią. Poradnika, w którym jest krok po kroku opisane jak wypisać się z big techowych usług, jak pobrać kopię swoich danych, jakie są alternatywy i jak się przenieść. Na etapie chodzenia po głowie się skończyło, bo pomyślałem, że "na pewno coś takiego już istnieje", ale może jest to nisza do zagospodarowania? :D

Comment on

Iskra - pismo anarchistyczne, fragment nr 4.

Reply in thread

Dosadnie, ale trudno się nie zgodzić.

Gdzieś tu już były dyskusje o namawianiu znajomych do odejścia od big techów, korpo sociali itp., ale nie wiem jak ma się to wydarzyć, skoro nawet nasze środowisko nie jest w stanie tego efektywnie zrobić. Rozumiem, że to pewnie wynika z przyzwyczajeń i wygody, ale "bądź zmianą którą pragniesz ujrzeć w świecie" czy coś.

Comment on

Jaka aplikacja

Reply in thread

Przeglądarki działają też na telefonie i to była zdaje się sugestia. Można szmer po prostu dodać z poziomu przeglądarki do ekranu głównego, można też zrobić to samo ze wspomnianym Wefwef i zalogować się tam do instancji szmeru.

You reached the end