Spyke
anarchizm·Anarchizm - Pod brukiem jest plaża!bydj1936

Drukarka do wlepek w ruchu anarchistycznym.

cross-postowane z: https://szmer.info/post/349676

Temat jest w głowie od dawna, ale po różnych rozmowach i dyskusjach na Kongresono może przyspieszy.

A brzmi tak: zainwestujmy, albo niech ktoś z nas zainwestuje w maszynę, która pozwoli, byśmy wlepki zamawiali sami u siebie, zamiast dawać zarobić obcym osobom.

Jestem pewien, ze gdybyśmy uruchomili kontakty w Polsce i za granicami, to jesteśmy w stanie zrobić takie pierwsze zamówienie, ze od razy zwróci się cześć kosztów zakupu maszyny.

Zapraszam do dyskusji. Ja jestem zielony w temacie drukarek itd., ale widzę możliwości :).

View original on szmer.info

Artel zaprasza. https://artel.tepewu.pl/druk-cyfrowy-dla-aktywizmu/

Wlepki, pocztówki, art-printy, plakaty (do A3+) ulotki, ziny i co tam jeszcze trzeba...

  • Wydrukujemy szybko, sprawnie i tanio (ale nie najtaniej).
  • Nie krzywiąc się na "lewackie" radykalne treści polityczne i obyczajowe.
  • Zarobione pieniądze zużyjemy na sprawiedliwe wynagrodzenie da osób pracujących w Artelu, a nadwyżka pójdzie na uruchamianie kolejnych usług (oraz sfinansowanie produkcji solidarnościowej - dla tych, których nie stać na zapłacenie).-
2
doyadigreply
lemmy.world

Can’t copy the text on my mobile. Is it Czech?

1

Thanks for the help you are so helpful. You speak alien language and you are also very kind. Thank you E.T.

1
doyadigreply
lemmy.world

Damn it. Polish. I knew it. Anyway. Thanks again for being so helpful.

1
szmer.info

Myślę, że nawet znalazło by się trochę osób/inicjatyw gotowych pożyczyć kasę na początek takiego projektu, byleby było to dostępne dla ruchu. Druków jest też znacznie więcej niż tylko wlepki, chociaż te mogą być najbardziej chodliwe.

Oczywiście nie omieszkam zaznaczyć, że cisnąłem, że ruch powinien mieć własną drukarnie jeszcze przed wymarciem ostatnich dinozaurów.

0
harcreply
szmer.info

Ulotki, broszury, plakaty - standard. Okazjonalnie i jakieś książki drukujemy, zazwyczaj w małych a więc i drogich nakładach...

0
dj1936reply
szmer.info

No, mieć swoją pełnoprawną drukarnie to już w ogóle marzenie. Ale ja tak myślałem, żeby zacząć od wlepek, bo zdaje się, że to jest zamawiane przez wszystkich non stop.

0
fnkreply
szmer.info

Zdaje się, że na Kongresono było coś mówione o spółdzielni poligraficznej z Krk, która już coś tam drukuje, ale maszyny do wlep akurat nie ma?

0
Łajzareply
szmer.info

Szmira jest w Krk, ale nie ma maszyny do wlep. A tam sporo fajnych osób, które też by ogarniały temat graficznie

0

To może warto pomyśleć o tym, by Szmira zebrała hajs na maszynę i później drukowała ludziom i ekipom?

1

You reached the end

Drukarka do wlepek w ruchu anarchistycznym. | Spyke