Comment on
Aplikacje do miesiączki. Mozilla ostrzega przed nimi Polki
Polecam drip - aplikacja do miesiaczek zrobiona przez aktywistki. Dostepna na f-droidzie i innych repozytoriach https://f-droid.org/en/packages/com.drip/
Comment on
Aplikacje do miesiączki. Mozilla ostrzega przed nimi Polki
Polecam drip - aplikacja do miesiaczek zrobiona przez aktywistki. Dostepna na f-droidzie i innych repozytoriach https://f-droid.org/en/packages/com.drip/
Comment on
Które środowisko graficzne? [flejm2]
Najlepiej byłoby bez środowiska graficznego...
Ciągle czekam na coś znośnego, a w międzyczasie przerzucam się z lxde na xfce4 i z powrotem.
E17 nie jest do końca suportowane na moim OS :/
Comment on
Jak przekonujecie aktywistów/tki, że używanie jedynie fakebooka do działalności nie jest najlepszym pomysłem?
Dziękuję za szmerowe kontrybucje, ciekawa debata. Heh, mam wrażenie, że wyczuwam co nieco frustracji w ogólnym tonie, może to po prostu powakacyjna deprecha się przebija, bo ogólnie nie mam pewności czy obrażanie ludzi to skuteczna strategia by ich do czegokolwiek przekonać ;)
Może warto by w takim razie się skoncentrować na tym, co można robić lepiej z naszej strony, w stylu na przykład przyjąć tę krytykę poniżej/powyżej wyrażoną, że geekowsko-elitarne argumenty nie trafiają do ludzi. Czyli trzeba skonstruować taką narrację, z którą niegeekowe osoby mogą się poczuć utożsamione.
Na prawdę nie chcę porównywać, ale znam miejsca i środowiska, gdzie nietechniczni ludzie rozumieją świetnie, że fajnie jest budować strategie komunikacyjne głównie poza korpo-mediami, jest to do zrobienia :) I wydaje mi się, że udało to się uzyskać długą (10+ lat), mrówczą pracą polegającą na pomaganiu użytkownikom w starciach z nieprzyjaznymi interfejsami, tłumaczeniu dlaczego warto włożyć ten trud, i nade wszystko dbaniu o to, żeby na tych alternatywnych portalach było po prostu miło.
Business model twittera polega na tym, że użytkownicy się nawalają nawzajem, bo nic tak nie polepsza używalności, jak dobry flame... I gdy osoby przechodzą z twittera na społeczne, oddolne media, niestety często przynoszą ze sobą te nawyki, co jest też bardzo zrozumiałe. Więc potrzebna jest zdrowa społeczność i jasne zasady, i cierpliwe przypominanie, że tu nie twitter i się uczymy konstruktywnie i rzeczowo rozmawiać. I się okazuje, że dla na prawdę wielu osób znalezienie takiej społeczności na necie to super skarb, udomawiają się, czują, że stają się częścią walki o lepszy świat i bronią potem tego małego światka, który niepostrzeżenie rośnie...
Bo też czasem myślę, że nihilizm (nic się nie da zrobić, i tak o nas wszystko wiedzą, itp) jest zbyt na rękę korpo, by się na niego zgadzać.
Comment on
Ruszyła pierwsza polska instancja Mobilizon - fediwersowej aplikacji do wydarzeń
oh, fajnie. A czemu nie Gancio? https://gancio.org/
Comment on
Czy osoby o lewicowych poglądach mogą zatrudniać pomoc domową?
dokładnie. Zdarzylo sie, że mój lewacki partner nie sprzatał po sobie w domu, ale też nie chciał zatrudnić osoby sprzatającej, która by to za niego odpłatnie robiła, bo to lewakowi przecież nie wypada.... Rafleksje nasuwają się same.
Comment on
Filmy o utopii
La belle Verte
L'an 01 (chociaż jest nieco mało gender-równościowy)
Vivir la Utopia (nie całkiem fikcja, a jednak utopia..)