Które środowisko graficzne? [flejm2]
Dla mnie MATE to nadśrodowisko:
- super stabilne,
- działa szybko nawet na słabym sprzęcie,
- klasyczny wygląd gnome2
- trochę mniej glitchy niż lxde i xfce, z drugiej strony, MATE jest cięższe
Ale strasznie brakuje skalowania innego niż /2, i nie widać na horyzoncie żeby GTK chciało coś z tym zrobić :/
Wachałem się pomiędzy GNOME a Plasma, a ostatecznie używam Cinnamon. Używałem również i3wm na Arch-u.
Najlepiej byłoby bez środowiska graficznego...
Ciągle czekam na coś znośnego, a w międzyczasie przerzucam się z lxde na xfce4 i z powrotem.
E17 nie jest do końca suportowane na moim OS :/
Jak najlżejsze, ale wygodne. Czasem po prostu biorę jakie jest najbardziej wydajne i lekkie w danym distro bo nie chce mi się bawciać w wgrywanie. Teraz używam xfce4.
Hot take: co raz różnica, i tak wszystko oprócz szczotki do kibla ma interfejs webowy... ;)
KDE Plasma