Spyke
linux·Linuksbymarekm4

Które środowisko graficzne? [flejm2]

Dla mnie MATE to nadśrodowisko:

  • super stabilne,
  • działa szybko nawet na słabym sprzęcie,
  • klasyczny wygląd gnome2
  • trochę mniej glitchy niż lxde i xfce, z drugiej strony, MATE jest cięższe

Ale strasznie brakuje skalowania innego niż /2, i nie widać na horyzoncie żeby GTK chciało coś z tym zrobić :/

View original on szmer.info

Wachałem się pomiędzy GNOME a Plasma, a ostatecznie używam Cinnamon. Używałem również i3wm na Arch-u.

2

Najlepiej byłoby bez środowiska graficznego...

Ciągle czekam na coś znośnego, a w międzyczasie przerzucam się z lxde na xfce4 i z powrotem.
E17 nie jest do końca suportowane na moim OS :/

1

Jak najlżejsze, ale wygodne. Czasem po prostu biorę jakie jest najbardziej wydajne i lekkie w danym distro bo nie chce mi się bawciać w wgrywanie. Teraz używam xfce4.

1

Hot take: co raz różnica, i tak wszystko oprócz szczotki do kibla ma interfejs webowy... ;)

1

KDE Plasma

  1. Spójne i dopracowane graficznie
  2. Plasma nauczyła się na błędach KDE4 i jak na swój wygląd ma już bardzo przyzwoitą wydajność (porównywalną lub nieznacznie gorszą od XFCE)
  3. Duże możliwości "wyklikania" całej konfiguracji w System Settings
  4. KDE Connect super do łączenia z telefonem z Androidem
  5. W GIMPie łatwiej do obrazka dodać z przybornika paprykę niż narysować zwykłe kółko (w Kricie b. proste)
  6. Elastyczny i konfigurowalny edytor tekstu Kate który zdaje się zarówno do zwykłego pisania jak i jako porządne programistyczne IDE
1

You reached the end

Które środowisko graficzne? [flejm2] | Spyke