Spyke

Posts

fnb·Food not BombsbyObiadyuAdyFNB

Obiady u Ady

cross-postowane z: https://adapulawska.org/?p=12827

Jak co piątek o 17:00 zapraszamy na darmowy, ciepły, wegański obiad wszystkich chętnych Mokotowian i nie tylko. Do zobaczenia!

A.D.A. zaprasza wszystkie osoby, które mają potrzebę wspólnego ciepłego obiadu: sąsiadki i sąsiadów, osoby w kryzysie, osoby starsze, koleżanki i kolegów. Kuchnia wegańska i sycąca.

• Jeśli możesz przyjdź ze swoim pojemnikiem
• Jedzenie możesz zjeść u nas na patio lub zabrać ze sobą
• Jedzenie jest za darmo, ale jeśli nie masz problemów finansowych możesz się dorzucić

A.D.A. Puławska to przestrzeń wolna od wykluczenia i dyskryminacji

View original on szmer.info
fnb·Food not BombsbyObiadyuAdyFNB

Zapraszamy do wsparcia Food not Bombs Bielsko-Biała! | Buycoffee

Link do strony na której można wesprzeć kolektyw: https://buycoffee.to/fnb2b

Za kolektywem: Pozyskujemy warzywa, owoce, pieczywo z recyklingu i gotujemy z nich posiłki. Wydajemy herbatę, środki czystości oraz podpaski i tampony. Stawiając nam kawę dorzucasz się do oleju, gazu czy przypraw dzięki którym możemy przygotować posiłki. Możecie nas znaleźć w każdą niedzielę o 14-00, pod kładką PKP w Bielsku-Białej

View original on szmer.info

Zrzuta na wrocławskie Food not Bombs

cross-postowane z: https://szmer.info/post/5517636

cross-postowane z: https://szmer.info/post/5517635

Opis zrzutki

Food Not Bombs czyli Jedzenie Zamiast Bomb działa na całym świecie. Jest to oddolna inicjatywa społeczna polegająca na rozdawaniu ciepłego, darmowego i wegańskiego posiłku potrzebującym. Począwszy od pierwszych akcji w USA w 1980 r., kiedy narodziła się cała idea, aktywiści na całym świecie spotykają się żeby kroić i gotować warzywa, promować wegańską dietę, sprzeciwiać się idei dominacji człowieka nad innymi zwierzętami, ratować jedzenie przed śmietnikiem i na śmietnik historii symbolicznie wyrzucać tych, którzy zamiast wspierać potrzebujących - budują kolejne luksusowe mieszkania dla wybranych i galerie handlowe, potępiając tych, którzy wywalają miliardy na wojny, zbrojenia i pozbawiają dostępu do pożywienia, dachu nad głową i godnego życia kolejne osoby, które nie mają nic wspólnego z żadną wojną. To wszystko zamieszane i wstrząśnięte w jednym garze pysznej zupy.

My, czyli Food Not Bombs Wrocław, spotykamy się w naszym mieście od lat 90-tych XX wieku. Obieramy, siekamy, kroimy i smażymy. Działamy na zasadach niehierarchicznych, regularnie, przez cały rok. Cieszymy się kiedy możemy pomóc i jest nam smutno kiedy nie możemy zrobić więcej. Gdyby tylko wszyscy ludzie, którym lepiej się powiodło, traktowali osoby uboższe, bezdomne, potrzebujące jak siebie samych, to świat byłby piękniejszy.

Podczas gdy marzy nam się utopia, to wytrwale działamy na miarę naszych możliwości i zgodnie z zasadą anarchistycznej pomocy wzajemnej, robimy co możemy: co sobotę gotujemy i dzielimy się gorącą zupą, sałatką, pieczywem, gorącym napojem, czasem owocami czyli wszystkim, co udało nam się uratować przed wyrzuceniem. To, co dla supermarketów, rolników, piekarzy czy cukierników jest towarem nie nadającym się do sprzedaży, do pomnożenia kapitału - dla nas jest jedzeniem, a dla osób, z którymi się dzielimy - czasem jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu całego dnia.

Zapraszamy Was: dorzućcie się do naszych codziennych działań! Nie macie możliwości wesprzeć nas na co dzień gotując, ale całym sercem jesteście z nami? Możecie pomóc TERAZ!

Żeby działać, potrzebujemy stałego budżetu. Jedzenie najczęściej dostajemy za darmo lub sami i same je znajdujemy. Jednak dochodzą dodatkowe koszta, takie jak zakup sztućców, misek, gazu i innych rzeczy, których nie można dostać z odzysku.

5, 10, 50 czy 100 zł - każda złotówka idzie na stabilne, regularne i pyszne posiłki dla potrzebujących i pozwala nam co sobotę o godz. 15:00 zajeżdżać naszym magicznym wózkiem na plac Powstańców Wielkopolskich, czyli przystanek MPK Dworzec Nadodrze we Wrocławiu.

Zrzuta na wrocławskie Food not Bombshttps://zrzutka.pl/8mbya2Open linkView original on szmer.info
charity·Charytatywna byObiadyuAdyFNB

Zrzuta na wrocławskie Food not Bombs

cross-postowane z: https://szmer.info/post/5517635

Opis zrzutki

Food Not Bombs czyli Jedzenie Zamiast Bomb działa na całym świecie. Jest to oddolna inicjatywa społeczna polegająca na rozdawaniu ciepłego, darmowego i wegańskiego posiłku potrzebującym. Począwszy od pierwszych akcji w USA w 1980 r., kiedy narodziła się cała idea, aktywiści na całym świecie spotykają się żeby kroić i gotować warzywa, promować wegańską dietę, sprzeciwiać się idei dominacji człowieka nad innymi zwierzętami, ratować jedzenie przed śmietnikiem i na śmietnik historii symbolicznie wyrzucać tych, którzy zamiast wspierać potrzebujących - budują kolejne luksusowe mieszkania dla wybranych i galerie handlowe, potępiając tych, którzy wywalają miliardy na wojny, zbrojenia i pozbawiają dostępu do pożywienia, dachu nad głową i godnego życia kolejne osoby, które nie mają nic wspólnego z żadną wojną. To wszystko zamieszane i wstrząśnięte w jednym garze pysznej zupy.

My, czyli Food Not Bombs Wrocław, spotykamy się w naszym mieście od lat 90-tych XX wieku. Obieramy, siekamy, kroimy i smażymy. Działamy na zasadach niehierarchicznych, regularnie, przez cały rok. Cieszymy się kiedy możemy pomóc i jest nam smutno kiedy nie możemy zrobić więcej. Gdyby tylko wszyscy ludzie, którym lepiej się powiodło, traktowali osoby uboższe, bezdomne, potrzebujące jak siebie samych, to świat byłby piękniejszy.

Podczas gdy marzy nam się utopia, to wytrwale działamy na miarę naszych możliwości i zgodnie z zasadą anarchistycznej pomocy wzajemnej, robimy co możemy: co sobotę gotujemy i dzielimy się gorącą zupą, sałatką, pieczywem, gorącym napojem, czasem owocami czyli wszystkim, co udało nam się uratować przed wyrzuceniem. To, co dla supermarketów, rolników, piekarzy czy cukierników jest towarem nie nadającym się do sprzedaży, do pomnożenia kapitału - dla nas jest jedzeniem, a dla osób, z którymi się dzielimy - czasem jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu całego dnia.

Zapraszamy Was: dorzućcie się do naszych codziennych działań! Nie macie możliwości wesprzeć nas na co dzień gotując, ale całym sercem jesteście z nami? Możecie pomóc TERAZ!

Żeby działać, potrzebujemy stałego budżetu. Jedzenie najczęściej dostajemy za darmo lub sami i same je znajdujemy. Jednak dochodzą dodatkowe koszta, takie jak zakup sztućców, misek, gazu i innych rzeczy, których nie można dostać z odzysku.

5, 10, 50 czy 100 zł - każda złotówka idzie na stabilne, regularne i pyszne posiłki dla potrzebujących i pozwala nam co sobotę o godz. 15:00 zajeżdżać naszym magicznym wózkiem na plac Powstańców Wielkopolskich, czyli przystanek MPK Dworzec Nadodrze we Wrocławiu.

Zrzuta na wrocławskie Food not Bombshttps://zrzutka.pl/8mbya2Open linkView original on szmer.info
fnb·Food not BombsbyObiadyuAdyFNB

Zrzuta na wrocławskie Food not Bombs

Opis zrzutki

Food Not Bombs czyli Jedzenie Zamiast Bomb działa na całym świecie. Jest to oddolna inicjatywa społeczna polegająca na rozdawaniu ciepłego, darmowego i wegańskiego posiłku potrzebującym. Począwszy od pierwszych akcji w USA w 1980 r., kiedy narodziła się cała idea, aktywiści na całym świecie spotykają się żeby kroić i gotować warzywa, promować wegańską dietę, sprzeciwiać się idei dominacji człowieka nad innymi zwierzętami, ratować jedzenie przed śmietnikiem i na śmietnik historii symbolicznie wyrzucać tych, którzy zamiast wspierać potrzebujących - budują kolejne luksusowe mieszkania dla wybranych i galerie handlowe, potępiając tych, którzy wywalają miliardy na wojny, zbrojenia i pozbawiają dostępu do pożywienia, dachu nad głową i godnego życia kolejne osoby, które nie mają nic wspólnego z żadną wojną. To wszystko zamieszane i wstrząśnięte w jednym garze pysznej zupy.

My, czyli Food Not Bombs Wrocław, spotykamy się w naszym mieście od lat 90-tych XX wieku. Obieramy, siekamy, kroimy i smażymy. Działamy na zasadach niehierarchicznych, regularnie, przez cały rok. Cieszymy się kiedy możemy pomóc i jest nam smutno kiedy nie możemy zrobić więcej. Gdyby tylko wszyscy ludzie, którym lepiej się powiodło, traktowali osoby uboższe, bezdomne, potrzebujące jak siebie samych, to świat byłby piękniejszy.

Podczas gdy marzy nam się utopia, to wytrwale działamy na miarę naszych możliwości i zgodnie z zasadą anarchistycznej pomocy wzajemnej, robimy co możemy: co sobotę gotujemy i dzielimy się gorącą zupą, sałatką, pieczywem, gorącym napojem, czasem owocami czyli wszystkim, co udało nam się uratować przed wyrzuceniem. To, co dla supermarketów, rolników, piekarzy czy cukierników jest towarem nie nadającym się do sprzedaży, do pomnożenia kapitału - dla nas jest jedzeniem, a dla osób, z którymi się dzielimy - czasem jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu całego dnia.

Zapraszamy Was: dorzućcie się do naszych codziennych działań! Nie macie możliwości wesprzeć nas na co dzień gotując, ale całym sercem jesteście z nami? Możecie pomóc TERAZ!

Żeby działać, potrzebujemy stałego budżetu. Jedzenie najczęściej dostajemy za darmo lub sami i same je znajdujemy. Jednak dochodzą dodatkowe koszta, takie jak zakup sztućców, misek, gazu i innych rzeczy, których nie można dostać z odzysku.

5, 10, 50 czy 100 zł - każda złotówka idzie na stabilne, regularne i pyszne posiłki dla potrzebujących i pozwala nam co sobotę o godz. 15:00 zajeżdżać naszym magicznym wózkiem na plac Powstańców Wielkopolskich, czyli przystanek MPK Dworzec Nadodrze we Wrocławiu.

Zrzuta na wrocławskie Food not Bombshttps://zrzutka.pl/8mbya2Open linkView original on szmer.info

Benefit na wrocławskie Food not Bombs - 1.02.2025

cross-postowane z: https://szmer.info/post/5517633

cross-postowane z: https://szmer.info/post/5517632

Za ekipą FnB Wrocław: Hej!

Jak co roku zapraszamy na koncert benefitowy, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie działalności naszej inicjatywy - zakup nowego sprzęto kuchennego, produktów itd. Na wydarzeniu czekać bedą na was bistra, pyszne jedzonko koncerty i wiele więcej 🙂 Zagrają: Eye for an eye - legenda polskiej sceny HC. Zespół powstał prawie 30 lat temu w Bielsku-Białej. Przez lata wydał 7 albumów studyjnych oraz zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą. A tu link do ich ostatniego singla ,,Katechizm".: https://www.youtube.com/watch?v=GWfIdoFbxVU...

Szklane Oczy - Kiedyś trzy babki, a dziś dwie i Krzysiu. Wszyscy z Krakowa Co grają? Nie wiemy - nie wpisują się w żadne znane nam ramy. Jak grają? Pięknie!! - w szczególnosci na żywo, w tym jako support Maneskin gdy ten grał na Openerze. W swoim dorobku mają 2 płyty: wydana w 2020 roku ,,rzeczywistość" oraz ,,antyrzeczywistość" z 2022. Jejku posłuchajcie tego koniecznie: https://www.youtube.com/watch?v=U1jzJUth5tA...

Księżycowy terrorysta - nasz lokalny wrocławski bard, a prywatnie serdeczny przyjaciel wielu z nas. Gra i śpiewa o świecie. O jego patologiach i mechanizmach, które nim rządzą jednocześnie pytając: Czy ktoś lub coś musi nami rządzić? Posłuchajcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=SYyKP_timhI...

Generation of Destruction - młode punki, młode emo z młodą członkinią naszego kolektywu FNB w składzie. Od początku bardzo liczyliśmy, że uda się im wystąpić na beneficie na FNB. Dzięki nim to wydarzenie jest jeszcze bardziej nasze. Mamy nadzieję, że oni również poczują się jak u siebie - jakbyśmy wszyscy siedzieli przy wspólnym stole, do którego możemy Was wszystkich zaprosić 🙂 Zamiast budować mur, zbuduj dłuższy stół!!!! Posłuchajcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=87bnD8xjxs4...

Widzimy się w sobotę 1 lutego (01.02.2025) w Centrum reanimacji Kultury na wrocławskim Nadodrzu (Kazimierza Jagielończyka 10c/d).

Wlota: 40zł Do zobaczenia!

Benefit na wrocławskie Food not Bombs - 1.02.2025https://www.facebook.com/events/1615397342385795/Open linkView original on szmer.info
radar·kalendarz wydarzeńbyObiadyuAdyFNB

Benefit na wrocławskie Food not Bombs - 1.02.2025

cross-postowane z: https://szmer.info/post/5517632

Za ekipą FnB Wrocław: Hej!

Jak co roku zapraszamy na koncert benefitowy, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie działalności naszej inicjatywy - zakup nowego sprzęto kuchennego, produktów itd. Na wydarzeniu czekać bedą na was bistra, pyszne jedzonko koncerty i wiele więcej 🙂 Zagrają: Eye for an eye - legenda polskiej sceny HC. Zespół powstał prawie 30 lat temu w Bielsku-Białej. Przez lata wydał 7 albumów studyjnych oraz zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą. A tu link do ich ostatniego singla ,,Katechizm".: https://www.youtube.com/watch?v=GWfIdoFbxVU...

Szklane Oczy - Kiedyś trzy babki, a dziś dwie i Krzysiu. Wszyscy z Krakowa Co grają? Nie wiemy - nie wpisują się w żadne znane nam ramy. Jak grają? Pięknie!! - w szczególnosci na żywo, w tym jako support Maneskin gdy ten grał na Openerze. W swoim dorobku mają 2 płyty: wydana w 2020 roku ,,rzeczywistość" oraz ,,antyrzeczywistość" z 2022. Jejku posłuchajcie tego koniecznie: https://www.youtube.com/watch?v=U1jzJUth5tA...

Księżycowy terrorysta - nasz lokalny wrocławski bard, a prywatnie serdeczny przyjaciel wielu z nas. Gra i śpiewa o świecie. O jego patologiach i mechanizmach, które nim rządzą jednocześnie pytając: Czy ktoś lub coś musi nami rządzić? Posłuchajcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=SYyKP_timhI...

Generation of Destruction - młode punki, młode emo z młodą członkinią naszego kolektywu FNB w składzie. Od początku bardzo liczyliśmy, że uda się im wystąpić na beneficie na FNB. Dzięki nim to wydarzenie jest jeszcze bardziej nasze. Mamy nadzieję, że oni również poczują się jak u siebie - jakbyśmy wszyscy siedzieli przy wspólnym stole, do którego możemy Was wszystkich zaprosić 🙂 Zamiast budować mur, zbuduj dłuższy stół!!!! Posłuchajcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=87bnD8xjxs4...

Widzimy się w sobotę 1 lutego (01.02.2025) w Centrum reanimacji Kultury na wrocławskim Nadodrzu (Kazimierza Jagielończyka 10c/d).

Wlota: 40zł Do zobaczenia!

https://www.facebook.com/events/1615397342385795/Open linkView original on szmer.info
fnb·Food not BombsbyObiadyuAdyFNB

Benefit na wrocławskie Food not Bombs - 1.02.2025

Za ekipą FnB Wrocław: Hej!

Jak co roku zapraszamy na koncert benefitowy, z którego dochód przeznaczony zostanie na wsparcie działalności naszej inicjatywy - zakup nowego sprzęto kuchennego, produktów itd. Na wydarzeniu czekać bedą na was bistra, pyszne jedzonko koncerty i wiele więcej 🙂 Zagrają: Eye for an eye - legenda polskiej sceny HC. Zespół powstał prawie 30 lat temu w Bielsku-Białej. Przez lata wydał 7 albumów studyjnych oraz zagrał setki koncertów w Polsce i za granicą. A tu link do ich ostatniego singla ,,Katechizm".: https://www.youtube.com/watch?v=GWfIdoFbxVU...

Szklane Oczy - Kiedyś trzy babki, a dziś dwie i Krzysiu. Wszyscy z Krakowa Co grają? Nie wiemy - nie wpisują się w żadne znane nam ramy. Jak grają? Pięknie!! - w szczególnosci na żywo, w tym jako support Maneskin gdy ten grał na Openerze. W swoim dorobku mają 2 płyty: wydana w 2020 roku ,,rzeczywistość" oraz ,,antyrzeczywistość" z 2022. Jejku posłuchajcie tego koniecznie: https://www.youtube.com/watch?v=U1jzJUth5tA...

Księżycowy terrorysta - nasz lokalny wrocławski bard, a prywatnie serdeczny przyjaciel wielu z nas. Gra i śpiewa o świecie. O jego patologiach i mechanizmach, które nim rządzą jednocześnie pytając: Czy ktoś lub coś musi nami rządzić? Posłuchajcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=SYyKP_timhI...

Generation of Destruction - młode punki, młode emo z młodą członkinią naszego kolektywu FNB w składzie. Od początku bardzo liczyliśmy, że uda się im wystąpić na beneficie na FNB. Dzięki nim to wydarzenie jest jeszcze bardziej nasze. Mamy nadzieję, że oni również poczują się jak u siebie - jakbyśmy wszyscy siedzieli przy wspólnym stole, do którego możemy Was wszystkich zaprosić 🙂 Zamiast budować mur, zbuduj dłuższy stół!!!! Posłuchajcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=87bnD8xjxs4...

Widzimy się w sobotę 1 lutego (01.02.2025) w Centrum reanimacji Kultury na wrocławskim Nadodrzu (Kazimierza Jagielończyka 10c/d).

Wlota: 40zł Do zobaczenia!

Benefit na wrocławskie Food not Bombs - 1.02.2025https://www.facebook.com/events/1615397342385795/Open linkView original on szmer.info
fnb·Food not BombsbyObiadyuAdyFNB

Świąteczny okres dobroczynności? FnB działa cały rok, bez medialnego rozgłosu!

Za ekipą FnB z Łodzi:

🌟Mamy już połowę grudnia, a my dalej lecimy z gotowaniem. Powoli zbliżamy się też do okresu świątecznego. Jak co roku zaleje nas fala dobroczynności, kolacji dla osób w kryzysie bezdomności i polityków chcących poprawić swój wizerunek, rozdając choinki jak jeden z lokalnych "baronów" czy nalewających barszcz. Ruszą też mniej lub bardziej rozsądne akcje charytatywne z korporacjami w roli głównej.

🎁Oczywiście trudno mieć pretensje do zwykłych łodzian i łodzianek, którzy chcą wesprzeć jakieś działania mające na celu pomóc osobom w potrzebie - my jednak jesteśmy też od tego by przypomnieć, że niestety akcje charytatywne to tylko przykrywanie istoty problemu, systemowych źródeł głodu, bezdomności czy biedy.

🌌Wykluczenie społeczne nie znika w magiczny sposób 27.12. Przekazanie kilku przedmiotów czy paczek przez wielkie firmy i ich właścicieli nie sprawi, że Ci sami ludzie, którzy te paczki dostaną przestaną być uzależnieni od kaprysów bogaczy. Model działania tych firm nastawiony na zysk za wszelką cenę nie zmieni się od jednej czy dwóch wizerunkowych akcji. Politycy, którzy żyją z naszej ciężkiej pracy, z narzucanych podatków i danin wcale nie przestaną tego robić jak zrobią sobie zdjęcie w schronisku dla zwierząt. Ich działania są na pokaz, raz do roku - nie dajmy się ogłupić. Działajmy w kontrze do nich cały rok! Budujmy oddolną pomoc, sieci wspierających się wzajemnie osób, tak by w końcu nie musieć znosić tego festiwalu obłudy ani w jeden dzień roku, ani w ogóle.

🍲A co było na ostatniej wydawce? Oczywiście ciepły, pożywny gulasz - za każdym razem inny i zawsze tak samo dobry. Oprócz tego standardowo surowe warzywa i owoce. Obecna w sobotę ekipa zaszalała też i ulegając zbliżającym się świętom przygotowała też deser - makówki (czyli takie makiełki, ale zamiast klusek jest namoczona chałka). Wyszło mistrzowsko 🙂 Dodatkowo dla chętnych były słoiczki z musem owocowym, z naszych “śmieciowych” owoców (w tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się z nami słoikami).

📅 A za tydzień znowu widzimy się na gotowaniu. Jeżeli chcecie pomóc odezwijcie się do nas, damy znać co i jak! Razem jesteśmy w stanie zdziałać więcej🤝Ⓐ https://fnblodz.wordpress.com/jak-mozesz-nam-pomoc/

#łódź #fnb #pomoc #vegan #freegan #anarchizm

Świąteczny okres dobroczynności? FnB działa cały rok, bez medialnego rozgłosu!https://www.facebook.com/FnB.Lodz/posts/pfbid0P6WsnakXwjBDJgSDV39nZnQDL1KqV2VcwwrqFuJc1wbtkcD9C2UuKMAqSm7XAqd8lOpen linkView original on szmer.info
fnb·Food not BombsbyObiadyuAdyFNB

Świąteczny okres dobroczynności? FnB działa cały rok, bez medialnego rozgłosu!

Za ekipą FnB z Łodzi:

🌟Mamy już połowę grudnia, a my dalej lecimy z gotowaniem. Powoli zbliżamy się też do okresu świątecznego. Jak co roku zaleje nas fala dobroczynności, kolacji dla osób w kryzysie bezdomności i polityków chcących poprawić swój wizerunek, rozdając choinki jak jeden z lokalnych "baronów" czy nalewających barszcz. Ruszą też mniej lub bardziej rozsądne akcje charytatywne z korporacjami w roli głównej.

🎁Oczywiście trudno mieć pretensje do zwykłych łodzian i łodzianek, którzy chcą wesprzeć jakieś działania mające na celu pomóc osobom w potrzebie - my jednak jesteśmy też od tego by przypomnieć, że niestety akcje charytatywne to tylko przykrywanie istoty problemu, systemowych źródeł głodu, bezdomności czy biedy.

🌌Wykluczenie społeczne nie znika w magiczny sposób 27.12. Przekazanie kilku przedmiotów czy paczek przez wielkie firmy i ich właścicieli nie sprawi, że Ci sami ludzie, którzy te paczki dostaną przestaną być uzależnieni od kaprysów bogaczy. Model działania tych firm nastawiony na zysk za wszelką cenę nie zmieni się od jednej czy dwóch wizerunkowych akcji. Politycy, którzy żyją z naszej ciężkiej pracy, z narzucanych podatków i danin wcale nie przestaną tego robić jak zrobią sobie zdjęcie w schronisku dla zwierząt. Ich działania są na pokaz, raz do roku - nie dajmy się ogłupić. Działajmy w kontrze do nich cały rok! Budujmy oddolną pomoc, sieci wspierających się wzajemnie osób, tak by w końcu nie musieć znosić tego festiwalu obłudy ani w jeden dzień roku, ani w ogóle.

🍲A co było na ostatniej wydawce? Oczywiście ciepły, pożywny gulasz - za każdym razem inny i zawsze tak samo dobry. Oprócz tego standardowo surowe warzywa i owoce. Obecna w sobotę ekipa zaszalała też i ulegając zbliżającym się świętom przygotowała też deser - makówki (czyli takie makiełki, ale zamiast klusek jest namoczona chałka). Wyszło mistrzowsko 🙂 Dodatkowo dla chętnych były słoiczki z musem owocowym, z naszych “śmieciowych” owoców (w tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się z nami słoikami).

📅 A za tydzień znowu widzimy się na gotowaniu. Jeżeli chcecie pomóc odezwijcie się do nas, damy znać co i jak! Razem jesteśmy w stanie zdziałać więcej🤝Ⓐ https://fnblodz.wordpress.com/jak-mozesz-nam-pomoc/

#łódź #fnb #pomoc #vegan #freegan #anarchizm

Świąteczny okres dobroczynności? FnB działa cały rok, bez medialnego rozgłosu!https://www.facebook.com/FnB.Lodz/posts/pfbid0P6WsnakXwjBDJgSDV39nZnQDL1KqV2VcwwrqFuJc1wbtkcD9C2UuKMAqSm7XAqd8lOpen linkView original on szmer.info
radar·kalendarz wydarzeńbyObiadyuAdyFNB

Benefit na FnB z Torunia | 11.01.2025 | Klub Dwa Światy - Toruń

cross-postowane z: https://szmer.info/post/5434442

W imieniu Toruńskiej ekipy:

Zapraszamy serdecznie na koncert zespołów 8kaw, Back to Skull i Wagon, będący jednocześnie benefitem na Food not Bombs Toruń.

Gig odbędzie się w ulubionej klubokawiarni Dwa Światy 11 stycznia 2025, bramka startuje o 19:00, koncerty około 20. Oprócz atrakcji muzycznych proponujemy również wyborne doznania kulinarne.

Ekipa FnB przygotuje benefitowe przekąski 🙂 Zachęcamy do przyjścia na imprezę oraz udostępniania wydarzenia 🖤

Całość zysku z koncertu wesprze działalność toruńskiej ekipy Jedzenie zamiast Bomb / Food not Bombs, zapraszamy!

Benefit na FnB z Torunia | 11.01.2025 | Klub Dwa Światy - Toruńhttps://www.facebook.com/events/1062171702259545/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A%5B%7B%22mechanism%22%3A%22attachment%22%2C%22surface%22%3A%22newsfeed%22%7D%5D%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7DOpen linkView original on szmer.info
fnb·Food not BombsbyObiadyuAdyFNB

Benefit na FnB z Torunia | 11.01.2025 | Klub Dwa Światy - Toruń

W imieniu Toruńskiej ekipy:

Zapraszamy serdecznie na koncert zespołów 8kaw, Back to Skull i Wagon, będący jednocześnie benefitem na Food not Bombs Toruń.

Gig odbędzie się w ulubionej klubokawiarni Dwa Światy 11 stycznia 2025, bramka startuje o 19:00, koncerty około 20. Oprócz atrakcji muzycznych proponujemy również wyborne doznania kulinarne.

Ekipa FnB przygotuje benefitowe przekąski 🙂 Zachęcamy do przyjścia na imprezę oraz udostępniania wydarzenia 🖤

Całość zysku z koncertu wesprze działalność toruńskiej ekipy Jedzenie zamiast Bomb / Food not Bombs, zapraszamy!

Benefit na FnB z Torunia | 11.01.2025 | Klub Dwa Światy - Toruńhttps://www.facebook.com/events/1062171702259545/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A%5B%7B%22mechanism%22%3A%22attachment%22%2C%22surface%22%3A%22newsfeed%22%7D%5D%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7DOpen linkView original on szmer.info
radar·kalendarz wydarzeńbyObiadyuAdyFNB

Benefit na Poznańskie Food not Bombs

cross-postowane z: https://szmer.info/post/5133894

Zapraszamy gorąco na imprezę benefitową wspierającą działanie poznańskiego Food Not Bombs 🥕 Wpadnijcie posłuchać muzyczki, kupić ładne rzeczy, pogadać z nami i być może zainspirować się do działania 💚 Zagrają:

  • Blazed Yard (awesome af young local rock),
  • Brugmansya (industrial, ethereal, experimental electronic)
  • TBA Oprócz tego będzie stoisko z foodowymi wlepkami oraz printami I rękodziełem od zaprzyjaźnionych artystów. GDZIE – Schron, Kościuszki 68 KIEDY - Sobota, 30 listopada PO ILE – 30zł za koncerty CZASÓWKA – TBA O FOOD NOT BOMBS POZNAŃ Jesteśmy oddolną, antykapitalistyczną i antywojenną inicjatywą pomocy wzajemnej. Zwracamy uwagę na problem głodu i bezdomności, sprzeciwiamy się marnowaniu jedzenia. W każdą niedzielę o 16:00 przy pomniku Starego Marycha wydajemy ciepłe, wegańskie posiłki oraz środki higieniczne dla osób w potrzebie. Nadchodzi zima, a więc czas, w którym działamy najintensywniej – dlatego potrzebujemy wsparcia, aby móc dalej skutecznie pomagać. Jak możesz nas wesprzeć?
  • finansowo – dochód z wlotek na benefit oraz kupionych na nim fantów przeznaczymy na zakup sprzętów do przygotowania jedzenia i innych rzeczy potrzebnych do naszej działalności
  • rzeczowo – możesz przynieść produkty higieniczne (mydła, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, produkty menstruacyjne) i opatrunkowe (bandaże, środki do odkażania), które przekażemy potrzebującym na kolejnych wydawkach
  • działaniem – na beneficie znajdzie się przestrzeń, żeby porozmawiać z osobami z kolektywu, poznać nas lepiej i być może zdecydować o przyłączeniu się Do zobaczenia!
https://www.facebook.com/events/594882876212533/?acontext={%22event_action_history%22:[{%22surface%22:%22user_timeline%22},{%22mechanism%22:%22attachment%22,%22surface%22:%22newsfeed%22}],%22ref_notif_type%22:null}Open linkView original on szmer.info
fnb·Food not BombsbyObiadyuAdyFNB

Benefit na Poznańskie Food not Bombs

Zapraszamy gorąco na imprezę benefitową wspierającą działanie poznańskiego Food Not Bombs 🥕 Wpadnijcie posłuchać muzyczki, kupić ładne rzeczy, pogadać z nami i być może zainspirować się do działania 💚 Zagrają:

  • Blazed Yard (awesome af young local rock),
  • Brugmansya (industrial, ethereal, experimental electronic)
  • TBA Oprócz tego będzie stoisko z foodowymi wlepkami oraz printami I rękodziełem od zaprzyjaźnionych artystów. GDZIE – Schron, Kościuszki 68 KIEDY - Sobota, 30 listopada PO ILE – 30zł za koncerty CZASÓWKA – TBA O FOOD NOT BOMBS POZNAŃ Jesteśmy oddolną, antykapitalistyczną i antywojenną inicjatywą pomocy wzajemnej. Zwracamy uwagę na problem głodu i bezdomności, sprzeciwiamy się marnowaniu jedzenia. W każdą niedzielę o 16:00 przy pomniku Starego Marycha wydajemy ciepłe, wegańskie posiłki oraz środki higieniczne dla osób w potrzebie. Nadchodzi zima, a więc czas, w którym działamy najintensywniej – dlatego potrzebujemy wsparcia, aby móc dalej skutecznie pomagać. Jak możesz nas wesprzeć?
  • finansowo – dochód z wlotek na benefit oraz kupionych na nim fantów przeznaczymy na zakup sprzętów do przygotowania jedzenia i innych rzeczy potrzebnych do naszej działalności
  • rzeczowo – możesz przynieść produkty higieniczne (mydła, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, produkty menstruacyjne) i opatrunkowe (bandaże, środki do odkażania), które przekażemy potrzebującym na kolejnych wydawkach
  • działaniem – na beneficie znajdzie się przestrzeń, żeby porozmawiać z osobami z kolektywu, poznać nas lepiej i być może zdecydować o przyłączeniu się Do zobaczenia!
Benefit na Poznańskie Food not Bombshttps://www.facebook.com/events/594882876212533/?acontext={%22event_action_history%22:[{%22surface%22:%22user_timeline%22},{%22mechanism%22:%22attachment%22,%22surface%22:%22newsfeed%22}],%22ref_notif_type%22:null}Open linkView original on szmer.info
fnb·Food not BombsbyObiadyuAdyFNB

Zbiórka telefonów dla osób potrzebujących - Food not Bombs Wrocław

Wrocławska ekipa, poza nieustannym wydawaniem jedzenia (mimo niesprzyjających warunków pogodowych), prowadzi zbiórkę telefonów komórkowych. Jeśli masz jakiś na zbyciu i chcesz, aby przydał się osobie potrzebującej, to przynieś go na gotowanie (każda sobota o 10:00 do Centrum Reanimacji Kultury) albo na wydawkę (sobota o 15:00 na Dworcu Nadodrze) lub pisz na [email protected]

Zbiórka telefonów dla osób potrzebujących - Food not Bombs Wrocławhttps://www.facebook.com/fnbwro/posts/pfbid02nna7XgptZeBGH2cqwHwkVX7wYYMyy8M977EuaVBA5WoqznEWNo6bABKVazrdGkjklOpen linkView original on szmer.info