Comment on
Reddit migracio
Reply in thread
Ki gondolta volna hogy magyaroknál ebben is 100% apátia lesz a reakció. Amúgy én kicsit oldschoolabb reddit feelinget vártam itt, kevesebb cenzúra mindig jobb. Legalább old reddit PC-n még használható.
Comment on
Reddit migracio
Reply in thread
Ki gondolta volna hogy magyaroknál ebben is 100% apátia lesz a reakció. Amúgy én kicsit oldschoolabb reddit feelinget vártam itt, kevesebb cenzúra mindig jobb. Legalább old reddit PC-n még használható.
Comment on
Stop sleeping on Yakuza/Like a Dragon
Reply in thread
The whole charm of the series is the contrast of the "serious" main story and the silly sub-stories, so I guess if you dont like that, it's really not for you. Every game has heartwrenching moments, but I wouldnt blanket them as mature.
Comment on
Stop sleeping on Yakuza/Like a Dragon
Reply in thread
Dont generalize the whole series based on 7, its the only JRPG in the series for now, and if you dont like it just try 0. I love the series but 7 is my least favorite because its turn based.
Comment on
*Permanently Deleted*
Couple users complaining on Twitter making news headlines just makes me think good riddance as soon as this cesspool of a site dies.
Comment on
Magyarország belebukott a gyorshajtók elleni küzdelembe
Reply in thread
Az autós kultúra nagyon apró rétege az újgazdag AMG mercisek, és pont ugyanúgy utálja őket mindenki. Szerintem nem kéne általánosítani. Edit: utólag belegondolva, tökmindegy a kocsi, 60 lovas Astrával is tudok 150-el menni, csak lehet nekem nem tusolnák el az egészet.