Anthropic (Claude) niedługo przestanie palić pieniądze
Anthropic jako pierwsza firma skoncentrowana na największych z wielkich modeli językowych najwyraźniej niedługo przestanie przepalać pieniądze, a zacznie zarabiać.
Mnie ten fakt nadal zaskakuje.
https://kopecpatrzy.pl/2026/03/29/nie-wszystka-banka-peknie-claude-a-openai/Open linkView original on szmer.info
Uwierzę jak zobaczę. To nadal "wewnętrzne prognozy", bez informacji o metodologii, danych wejściowych itp.
To jak zapowiedzi Muska o załogowym locie na marsa? Nadal niemożliwe.
Ciekawe jak to się ma do niedawnych doniesień, że realne koszty infry to 10-25x koszty subskrypcji.
(np. https://www.desightstudio.com/en/insights/claude-costs-who-really-pays-the-ai-bill)