"Setki tysięcy Łodzian śledzonych na ogromną skalę". Reklamowe kombinacje ŁOT[trów]
"Mam 30 stron twardych dowodów na to, że Łodzianie są śledzeni na skalę, której nie powstydziłyby się światowe korporacje - mówi Maciej Lesiak, informatyk. Złożył zawiadomienie do UODO.
Oferta Łódź Media Group, czyli specjalnego działu Łódzkiej Organizacji Turystycznej, hojnie zasilanej przez miasto i jego spółki: "Wprowadzamy inteligencję do lokalnych rozwiązań reklamowych, łącząc je w jedyne takie na rynku kombinacje. Setki tysięcy Łodzian w wyłącznym zasięgu. Posiadane dane osobowe i związane z nimi możliwości profilowania pochodzą z systemu Karta Łodzianina oraz aplikacji Łódź.pl, których jesteśmy wyłącznym operatorem"".
Proszę o linczek do pełnej wersji, abyśmy mogli podziwiać przedsiębiorczość Łódzkiej Organizacji Turystycznej.
Artykuł, o którym piszesz, pojawił się na Wyborczej: https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,32629361,setki-tysiecy-lodzian-w-wylacznym-zasiegu-lot-oferuje-mieszkancow.html
btw ta ciekawa osoba, którą dziś odkryłem, opisywała to ponad rok temu: https://dadalo.pl/tech/lodz-pl-publiczny-portal-czy-reklamowy-kombinat-analiza-sledzenia-monetyzacji-konfliktow-interesow/
I było na Szmerze nawet
Dzięki. A przysiągłbym że wstawiałem link. Już poprawione.
6 mln 225 tys. zł. Ile kibli mogliby wybudować mieszkańcom (przypominam że 9000 mieszkań komunalnych nie ma swojego kibla w Łodzi)
Mytosciana :(
https://drive.google.com/file/d/1NITTpyEkDf3TBHiOSuoNeo9HNLCo3hYv/view
Dziekuję :) Czego użyłeś do pobrania całego artykułu?
Akurat wyjątkowo nie ja, bo wrzucił mi to dziennikarz Wyborczej. Ale zwykle robię zrzuty ekranu FireShotem a dostęp mam, bo mam subskrypcję Wyborczej (dzielę ją z jakąś 20 w większości nieznanych mi osób xD)