@dj1936@lemat_87 Sprawdź art. 60 ust. 2 pkt 3 Ustawy Prawo o ruchu drogowym. AFAIR 100 złotych, więcej w przypadku gdy ekstra hałasujesz/smrodzisz, 1000 w przypadku recydywy.
Niedobrze jest pałować zimny silnik (dawać dużych obrotów, np. powyżej 4 tys. w benzynie), ale trzymać na luzie też nie jest dobrze plus zasyfianie powietrza
@[email protected]
Silnik najlepiej rozgrzewa się najlepiej w trakcie spokojnej jazdy + skrobanie szyb raczej nie trwa minuty czy dwóch racze 5-10minut.
Pomijam temat emisji spalin, w tym co podesłała osoba wyżej jest też o "glazingu" - osadzaniu sie oleju na ściankach cylindra, usunięcie takiego osadzonego oleju jest bardzo trudne, a z tego co ja wiem to prawie niemożliwe
2
Chciałem tylko zrzucić z siebie, że mega mnie wkurwia, kiedy ktoś skrobie szyby przy odpalonym silniku (bonus za diesla) | Spyke
Ja tez tak robię - dzięki temu mogę jechac bezpiecznie, zamiast ściągać kurtkę w trakcie prowadzenia.
@dj1936 @lemat_87 Sprawdź art. 60 ust. 2 pkt 3 Ustawy Prawo o ruchu drogowym. AFAIR 100 złotych, więcej w przypadku gdy ekstra hałasujesz/smrodzisz, 1000 w przypadku recydywy.
Nie sprawdzę.
Nie trzeba sobie ustawiać grzania, żeby mieć tak gorąco, żeby musieć potem zdejmować kurtkę. A przy wysiadaniu znowu ja zakładać.
Nie lubię jeździć w kurtce. Poza tym bez ogrzewania jest zimno w stopu i dlonie.
*nie trzeba jeździć samochodem. :)
No nie trzeba. Szczególnie kiedy, jak widać, w dupie się ma inych i przepisy :)
Wyjebane w przepisy. :)
niech zgadnę, BMW?
xDDD
nieświadomi tego, że jednocześnie bardzo szkodzą silnikowi xDD
A w jaki sposób? Przecież jeśli to rozgrzewają przez tę minutę czy dwie to chyba dobrze? Na mrozie niedobrze jest jeździć na zimnym oleju
Niedobrze jest pałować zimny silnik (dawać dużych obrotów, np. powyżej 4 tys. w benzynie), ale trzymać na luzie też nie jest dobrze plus zasyfianie powietrza
https://youtu.be/rA0vhVgd5YE
@[email protected] Silnik najlepiej rozgrzewa się najlepiej w trakcie spokojnej jazdy + skrobanie szyb raczej nie trwa minuty czy dwóch racze 5-10minut. Pomijam temat emisji spalin, w tym co podesłała osoba wyżej jest też o "glazingu" - osadzaniu sie oleju na ściankach cylindra, usunięcie takiego osadzonego oleju jest bardzo trudne, a z tego co ja wiem to prawie niemożliwe