Spyke
szmer.info

Ja tez tak robię - dzięki temu mogę jechac bezpiecznie, zamiast ściągać kurtkę w trakcie prowadzenia.

1
lemat_87reply
szmer.info

Nie trzeba sobie ustawiać grzania, żeby mieć tak gorąco, żeby musieć potem zdejmować kurtkę. A przy wysiadaniu znowu ja zakładać.

1
dj1936reply
szmer.info

Nie lubię jeździć w kurtce. Poza tym bez ogrzewania jest zimno w stopu i dlonie.

*nie trzeba jeździć samochodem. :)

1
pswreply
szmer.info

No nie trzeba. Szczególnie kiedy, jak widać, w dupie się ma inych i przepisy :)

1
silesia.social

nieświadomi tego, że jednocześnie bardzo szkodzą silnikowi xDD

1
szmer.info

A w jaki sposób? Przecież jeśli to rozgrzewają przez tę minutę czy dwie to chyba dobrze? Na mrozie niedobrze jest jeździć na zimnym oleju

2
lemat_87reply
szmer.info

Niedobrze jest pałować zimny silnik (dawać dużych obrotów, np. powyżej 4 tys. w benzynie), ale trzymać na luzie też nie jest dobrze plus zasyfianie powietrza

https://youtu.be/rA0vhVgd5YE

2

@[email protected] Silnik najlepiej rozgrzewa się najlepiej w trakcie spokojnej jazdy + skrobanie szyb raczej nie trwa minuty czy dwóch racze 5-10minut. Pomijam temat emisji spalin, w tym co podesłała osoba wyżej jest też o "glazingu" - osadzaniu sie oleju na ściankach cylindra, usunięcie takiego osadzonego oleju jest bardzo trudne, a z tego co ja wiem to prawie niemożliwe

2

You reached the end

Chciałem tylko zrzucić z siebie, że mega mnie wkurwia, kiedy ktoś skrobie szyby przy odpalonym silniku (bonus za diesla) | Spyke