Spyke
noborder·Obserwatorium granicznebyharc

Podziemny podkop pod granicą Polski z Białorusią. Służby zatrzymały ponad setkę migrantów

Ponad 180 cudzoziemców przedostało się w czwartek kilkudziesięciometrowym wykopanym tunelem pod granicą polsko-białoruską — ustaliła PAP w Straży Granicznej. Liczbę osób ustalono dzięki systemom elektronicznym, a niedługo później zatrzymano ponad 130 osób; trwają poszukiwania pozostałych migrantów.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/podziemny-podkop-pod-granica-polski-z-bialorusia-sluzby-zatrzymaly-ponad-setke/ejsp65x?utm_campaign=FuckOffOpen linkView original on szmer.info

Bardzo mnie ciekawi co zrobi świat w momencie, w którym zda sobie sprawę, że migracje są niemożliwe do zatrzymania.

Chociaż "ciekawi" to złe słowo, bo wiem raczej co się stanie i jakie środki będą użyte.

6
harcreply
szmer.info

No nie są, ale też ten tunel nie wygląda jak improwizacja ludzi siedzących w lesie, co jest dla mnie trochę problematyczne.

2

Wiadomo że to raczej białoruskie służby wykopały. Ale w szerszym ujęciu nie jest to istotne, tylko potwierdza tezę - takim czy innym sposobem, migracje są nieuniknione.

6
szmer.info

System elektroniczny tak czuły, że udało się policzyć osoby. Ale nie dość czuły żeby wykryć, że ktoś zajebał 100m3 ziemi. Ponad 100 ton :v

4

Super czuły system w postaci chińskiej kamery z podczerwienią....

1
szmer.info

Czyżby pieniądze wywalone na mur na granicy, które mogły pójść na mieszkanie komunalne albo służbę zdrowia, były dosłownie wywalone w błoto?

4
pfmreply
szmer.info

Na pewno nie, po prostu mur był za tani, bo powinien zaczynać się 5m pod ziemią. Albo szyny były złe.

4

Zły mur postawili, różne są, innego muszą spróbować... /s

5

O nie, 180 osób, Polska upada, koniec świata...

Tymczasem wizy pracownicze dostało kilkadziesiąt razy więcej ludzi.

2

You reached the end

Podziemny podkop pod granicą Polski z Białorusią. Służby zatrzymały ponad setkę migrantów | Spyke