Spyke
serbia·Serbiabybzxt

OpenStreetMaps i kako doprineti mapiranju lokalnog kraja

Pozdrav, hteo bih da predstavim OpenStreetMaps ljudima, alternativu za Google Maps. U zavisnosti od toga koliko su volonteri bili aktivni, moze da bude i detaljnija od guglovih mapa u nekom kraju. Ukoliko pozelite vi da doprinesete razvoju mapa za neko podrucje, recimo u Srbiji:

  • Napravite nalog za OpenStreetMaps
  • Skinete StreetComplete
  • U aplikaciji StreetComplete ce vam se pojaviti quest-ovi tj. misije koje mozete da resite i skupljate poene, a misije su primera da se doda neko ime ulice koje fali, radni sati neke prodavnice, nepostojece ime neke radnje itd.
View original on lemmy.ml
lemmy.ml

Hvala na "promovisanju", nisam ovaj post očekivao ovde:) Inače, postoji i velika domaća zajednica, uglavnom smo na forumu i na telegram grupi, ali imamo i sajt.

Od trenutnih projekata, trenutno unosimo 2.5 miliona adresa (sve adrese u Srbiji) koje je dala država kao otvorene podatke, a takođe imaćemo i streetview projekat (ko hoće da snima ulice/puteve biciklom ili kolima, dajemo besplatno GoPro Max 360 kameru na korišćenje!). Ostali projekti su manje-više na stranici projekata.

Pitajte šta sve treba, tu smo!

11

Hvala za trud, nekada sam poceo da crtam Beograd i mada sam puno grešio brzo su se pojavili ljudi koji su to ispravili i dopunili.

Mailing listu sam isto ja trazio/napravio, ne znam da li mogu i da li treba da je prebacim na nekog ko je sada aktivan.

1
lemmy.ml

Koja je razlika izmedju openstreetmap.rs i openstreetmap.org? Posto sam vec popravljao na .org neke ulice

1

Ma openstreetmap.rs je samo domen naše lokalne zajednice. Tu kačimo blog postove/RSS i kačimo stvari za download i hostujemo projekte, ali ako hoćeš nešto da edituješ, idi direktno na openstreetmap.org! Ako hoćeš bržu komunikaciju sa lokalcima, za sad smo na telegramu (nije 100% foss...), na https://t.me/osm_sr

3

Linkovao sam zvanicnu Github stranicu za StreetComplete, na njoj se nalaze nacini za skidanje (Google Play prodavnica, FDroid, apk)

5
stalkerreply
lemmy.ml

Pogledaj i OsmAnd. Jako je čudan interfejs u početku, ali to kada "skopčaš", nivo prilagođavanja je beskonačan! Killer feature koji ja koristim je da overlayujem strava heatmap preko base mape i vidim kuda da idem kada i nema rute:) Pokušao sam ovde da pokažem moć osm-a plus strava heatmapa - http://peertube.openstreetmap.fr/w/56SduK2wYnnUesnSroucbd

5

Bukvalno sam pre neki dan gledao OpenStreetMaps i razmisljao da doprinesem, sto mi ulazite u glavu?!

2

You reached the end