Premier Hiszpanii buduje koalicję na rzecz uznania niepodległości Palestyny. Odmówić miała m.in. Polska
Jak donosi madrycki dziennik "El Debate", premier Hiszpanii Pedro Sanchez nie uzyskał poparcia władz Polski oraz innych krajów europejskich, z wyjątkiem Irlandii, dla stworzenia koalicji na rzecz uznania niepodległości państwa palestyńskiego.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/premier-hiszpanii-chce-uznania-niepodleglosci-palestyny-odmowic-miala-min-polska/1y3jse6Open linkView original on szmer.info
Spójrzmy na mapkę, które państwa na świecie uznają państwo Palestynę. Poza Izarelem i państwami zachodu - wszystkie.
Na tej mapie jest Polska.
Tak. Masz rację.
1998 - rok uznania państwa Palestyna przez Polskę: https://www.gov.pl/web/palestyna/relacje-dwustronne
Bez tej informacji, tytuł Onetu: "Premier Hiszpanii buduje koalicję na rzecz uznania niepodległości Palestyny. Odmówić miała m.in. Polska" może sugerować, że Polska się sprzeciwia, a tak naprawdę, to Polska już od dawna uznaje państwo Palestynę.
No właśnie!
Ps. Za to lubię szmer. Post sprzed 3 miesięcy skomentowany na świeżo, przypomina się temat + można go wyszukać bez większego problemu.