Spyke
harcreply
szmer.info

Wiesz, są ludzie używający jutuba, czy w ogóle internetu bez adblocka... Nie ogarniam jak tak można żyć, ale tak jest.

3
szmer.info

ale przecież Chrome wciąż obsługuje uBlocka Origin

Swoją drogą jestem przekonany, że nie zablokują tego (mimo zapowiedzi Manifestu V3 etc.), bo straciliby wszystkich technicznych userów i ich najbliższych na rzecz Firefoxa, co moim zdaniem w ostatecznej kalkulacji by im wyszło na minus (wzrost widoczności i wartościowości przestrzeni reklamowej vs. liczebność userów, którzy te reklamy będą oglądać).

1
harcreply
szmer.info

*jeszcze

Korporacje są przecież powszechnie znane z przedkładania technicznych userów nad potencjalne milionowe/miliardowe zyski... ;)

1
szmer.info

Ja wiem i jak najbardziej się zgadzam, tylko moim zdaniem tych zysków wcale by nie było

1

Powiedz to redditowi i protestującym przeciw płatności za API.

1

Ja na swoim kompie używam obu, zmieniam co kilka tygodni albo jak któraś przeglądarka mnie wkurzy. Niestety, póki w Chromie będzie funkcjonował uBlock Origin to on dla mnie wygrywa:

  • Netflix, HBO i Disney+ (których czasami używam jak czegoś nie mogę łatwo spiracić tuż po premierze, zwłaszcza seriale w dniu wypuszczenia odcinka) nie działają powyżej 720p w Firefoxie, w Chromie jest chyba do 4k
  • Firefox faktycznie jest lżejszy i szybciej się włącza, ale Chrome ma szybciej działający interfejs, szybciej wczytuje zawartość, lepiej sobie radzi z dużymi stronami
  • wiele aplikacji webowych wymaga Chromium
  • synchronizacja Firefoxa między urządzeniami jest chujowa -- jak przesyłam kartę z kompa na kompa to liczę, że pojawi mi się z grubsza od razu, a nie po 20 minutach
  • menadżer haseł Firefoxa na Androidzie (kiedyś jako osobna aplikacja Firefox Lockwise, obecnie w ramach przeglądarki) jest tragiczny kiedy wymagamy uzupełnienia hasła poza przeglądarką tj. w 99% przypadków po prostu nie działa
  • Firefox zamraża całego kompa podczas dłuższego udostępniania ekranu z Google Meet
  • Firefox na Androida ma bardzo dziwaczny interfejs i odświeża każdą stronę przy zmienieniu karty (mimo 8GB ramu!)
  • nie ma wersji kompatybilnej z tabletami
  • na Windowsie 11 na lapku mojej dziewczyny FF nie zapisuje cookiesów i historii, mimo że nie jest to wyłączone w ustawieniach. Ani reinstalacja ani odpalenie jako admin nie pomaga, a dzieje się to od zawsze. Permanentny tryb prywatny

Wiem, że trzeba jebać monopolistów, takich jak Google, ale strasznie to ciężkie, kiedy robią produkt, który w kluczowych względach jest obiektywnie lepszy

1
szmer.info

Też wybieram FF ale z tego co czytałem o Brave może się przerzucę, chociaż jest oparte na chromium. Znacznie lepiej chroni przed śledzeniem.

1
harcreply
szmer.info

Szczerze mówiąc nawet bez patrzenia czym się obecnie reklamują nie wierzę, że komercyjna firma budująca cokolwiek na bazie engina do wyświetlania reklam z funkcją przeglądarki robi cokolwiek lepszego od firefoxa.

2

Też im przez to nie ufam ale ich produkt jest na razie dobry. Zobaczymy co będzie dalej.

1

You reached the end