Wykluczyli Polkę ze względu na płeć. Skandal. "Pierwszy przypadek w Europie"
Nikola Broyak jest polską zawodniczką snookera, która ostatnio musi mierzyć się ze sporymi problemami. Jest osobą transpłciową i z tego powodu została wycofana z udziału w rozgrywkach. Nie zamierzała zostawić tak tej sprawy i zareagował Rzecznik Praw Obywatelskich. "Jest to pierwszy przypadek w Europie, a na pewno w historii polskiego sportu" - napisała w komunikacie na Facebooku.
https://www.sport.pl/inne/7,64998,30368830,wykluczyli-polke-ze-wzgledu-na-plec-skandal-pierwszy-przypadek.htmlOpen linkView original on bin.pol.social
Jaki ma sens w ogóle podział na płcie w przypadku snookera i innych sportów na precyzję/myślenie. Czy ma znaczenie większa masa mięśniowa i wzrost?
Taguję @[email protected] ze względu na ładne fikołki na temat RODO w liście od związku
Żaden. Żadna masa mięśniowa - to jest sport umysłowy, a na estrogenie twoje osiągi fizyczne i tak są dyskusyjne. Kiedyś bilard nie miał kategorii płciowych, ale z powodu zjawisk systemowych mężczyźni wygrywali wszystko, więc stworzono kategorię kobiecą. W Nikolę napierdala się za to za pomocą starej, wręcz atawistycznej transfobii. Wystarczy przeczytać co były przewodniczący związku sportowego tej dyscypliny wypisuje na swoim FB.