Spyke
linux·LinuksbyMixel

Sk21 numpad. Brak sterowników.

Ktoś wie jak zmusić sk21 od skyloong do współpracy z Linux(linuksem/linuxem?). Zakupiłem tego numpada jeszcze przed migracją z Windows na Linuxa. Jest to wersja z możliwością podłączenia bluetooth, niestety nawet po kablu nie system nie reaguje na wciśnięcia klawiszy. Co ciekawe system wykrywa, że jakaś dodatkowa klawiatura jest podłączona. Zna ktoś remedium na ten problem czy może raczej mam się pogodzić z porażką?

View original on szmer.info
szmer.info

Zobacz sobie program evtest (https://cgit.freedesktop.org/evtest/) pozwala debugować problematyczne peryferia tego typu. Są też osobne do mapowania sygnałów na określone znaki/działania w systemie, ale mogą być zależne od twojego systemu.

Nie zaszkodzi też napisać do producenta: jego interes, żeby działało ;)

2
Mixelreply
szmer.info

Pomimo wielu prób program nie wykrywa sygnałów z numpada.

1
Mixelreply
szmer.info

Niestety komendy mapowania nie działają, a interfejs graficzny jest cały zepsuty.

1

Zostaje reverse engineering i pisanie własnych sterowników

1
szmer.info

Może głupie, ale czy masz włączonego numpad w systemie?

1

Jak go włączyć w przypadku środowiska graficznego KDE.

1

You reached the end