Może ktoś zna jakiś? Korzystałem z zagranicznego ale jest niedostępny przez kilka tygodni. Byłoby fajnie gdyby był polski żeby więcej treści lokalnych było
Jeszcze nie widziałem polskiego serwera pixelfeda, fedit.pl rozważał migrację ale nie wiem na czym stanęło a chwilowo nie jest dostępny. Oczywiście też możesz subskrybować gdziekolwiek dowolne społeczności, ale rozumiem, że nie to jest sednem pytania.
Przy okazji - masz oznaczony zły język posta, może się nie wyświetlić wielu osobom.
To akurat był PieFed, pixelfed jest do fotografii.
Legolas ostatecznie zrezygnował z migracji po tym, jak flagowa instancja przez kilka dni codziennie podmieniała swoje logo na flagi np. ujgurską, tęczową, palestyńską, itp.
Mam wrażenie, że fedit.pl już nie wróci. Legolas w międzyczasie próbował digggggggggggggggga (założył tam nawet jedną z polskich społeczności) - ale diggggggggggg też się zwinął xd
(swoją drogą: minęło kilka dni od rozbudowanej wielopoziomowej dramy, w którą zamieszany został i autor PieFeda. Zarzuty o „cenzurę ideologiczną”, bany wobec wielu użytkowników (również znaczniejszych) pod zarzutem nękania...)
Z tego, co pamiętam, pisał, że autor może i nie jest komunistą ale też jest zaangażowany ideologicznie (?). Samo oprogramowanie jest bardziej, hmm, „dogmatyczne”? ("opinionated"), np. posiada domyślne blokady domen, domyślne defederacje, itd.
Komuniści (w zasadzie bolszewicy) to są devy Lemmiego. Lemmy miał też na początku hardcodowane listy blokowanych terminów, ale po iluś tam dyskusjach i awanturach oddano adminom kontrolę nad tym. Podejrzewam, że jeśli Piefed będzie się rozwijać to też w końcu jakoś rozwiążą problem narzucania takich kwestii. Ogólnie rozumiałbym, gdyby to były blokady albo listy IFTAS albo tak jak swojego czasu w ramach powszechnego bojkotu naziolskiego siedliska (GAB). Wszystko poza tym jest jednak bardziej problematyczne.
Udało Ci się coś znaleźć?
Jeszcze nie widziałem polskiego serwera pixelfeda, fedit.pl rozważał migrację ale nie wiem na czym stanęło a chwilowo nie jest dostępny. Oczywiście też możesz subskrybować gdziekolwiek dowolne społeczności, ale rozumiem, że nie to jest sednem pytania.
Przy okazji - masz oznaczony zły język posta, może się nie wyświetlić wielu osobom.
To akurat był PieFed, pixelfed jest do fotografii.
Legolas ostatecznie zrezygnował z migracji po tym, jak flagowa instancja przez kilka dni codziennie podmieniała swoje logo na flagi np. ujgurską, tęczową, palestyńską, itp.
Mam wrażenie, że fedit.pl już nie wróci. Legolas w międzyczasie próbował digggggggggggggggga (założył tam nawet jedną z polskich społeczności) - ale diggggggggggg też się zwinął xd
(swoją drogą: minęło kilka dni od rozbudowanej wielopoziomowej dramy, w którą zamieszany został i autor PieFeda. Zarzuty o „cenzurę ideologiczną”, bany wobec wielu użytkowników (również znaczniejszych) pod zarzutem nękania...)
Borze szumiący, tak, oczywiście racja. Zdecydowanie za mało ostatnio śpię.
Nie czaję wątku ze zmianą flag - to zniechęciło fedit?
Z tego, co pamiętam, pisał, że autor może i nie jest komunistą ale też jest zaangażowany ideologicznie (?). Samo oprogramowanie jest bardziej, hmm, „dogmatyczne”? ("opinionated"), np. posiada domyślne blokady domen, domyślne defederacje, itd.
Komuniści (w zasadzie bolszewicy) to są devy Lemmiego. Lemmy miał też na początku hardcodowane listy blokowanych terminów, ale po iluś tam dyskusjach i awanturach oddano adminom kontrolę nad tym. Podejrzewam, że jeśli Piefed będzie się rozwijać to też w końcu jakoś rozwiążą problem narzucania takich kwestii. Ogólnie rozumiałbym, gdyby to były blokady albo listy IFTAS albo tak jak swojego czasu w ramach powszechnego bojkotu naziolskiego siedliska (GAB). Wszystko poza tym jest jednak bardziej problematyczne.