Spyke
szmer.info

Jeszcze nie widziałem polskiego serwera pixelfeda, fedit.pl rozważał migrację ale nie wiem na czym stanęło a chwilowo nie jest dostępny. Oczywiście też możesz subskrybować gdziekolwiek dowolne społeczności, ale rozumiem, że nie to jest sednem pytania.

Przy okazji - masz oznaczony zły język posta, może się nie wyświetlić wielu osobom.

1
lemmy.zip

To akurat był PieFed, pixelfed jest do fotografii.

Legolas ostatecznie zrezygnował z migracji po tym, jak flagowa instancja przez kilka dni codziennie podmieniała swoje logo na flagi np. ujgurską, tęczową, palestyńską, itp.

Mam wrażenie, że fedit.pl już nie wróci. Legolas w międzyczasie próbował digggggggggggggggga (założył tam nawet jedną z polskich społeczności) - ale diggggggggggg też się zwinął xd

(swoją drogą: minęło kilka dni od rozbudowanej wielopoziomowej dramy, w którą zamieszany został i autor PieFeda. Zarzuty o „cenzurę ideologiczną”, bany wobec wielu użytkowników (również znaczniejszych) pod zarzutem nękania...)

2
harcreply
szmer.info

Borze szumiący, tak, oczywiście racja. Zdecydowanie za mało ostatnio śpię.

Nie czaję wątku ze zmianą flag - to zniechęciło fedit?

1
lemmy.zip

Z tego, co pamiętam, pisał, że autor może i nie jest komunistą ale też jest zaangażowany ideologicznie (?). Samo oprogramowanie jest bardziej, hmm, „dogmatyczne”? ("opinionated"), np. posiada domyślne blokady domen, domyślne defederacje, itd.

1

Komuniści (w zasadzie bolszewicy) to są devy Lemmiego. Lemmy miał też na początku hardcodowane listy blokowanych terminów, ale po iluś tam dyskusjach i awanturach oddano adminom kontrolę nad tym. Podejrzewam, że jeśli Piefed będzie się rozwijać to też w końcu jakoś rozwiążą problem narzucania takich kwestii. Ogólnie rozumiałbym, gdyby to były blokady albo listy IFTAS albo tak jak swojego czasu w ramach powszechnego bojkotu naziolskiego siedliska (GAB). Wszystko poza tym jest jednak bardziej problematyczne.

2

You reached the end

Jakiś polski serwer pixelfed? | Spyke