Общинският съвет изправи Варна пред криза с боклука, по-тежка от тази в София
Като последица от действията на мнозинството в Общинския съвет, формирано около групата на ГЕРБ, администрацията на Коцев няма да може да извършва плащания към компанията, отговорна за събирането, транспортирането, третиране и депонирането на отпадъците, обясни по време на сесията зам.-кметът Илия Коев. Според него без приета план-сметка "Чистота" за 2026 г. разходната част на бюджета за сметосъбиране не може да бъде изпълнявана.
"Абсолютно недопустимо е два дни преди изтичането на крайния срок план-сметката за чистота на Варна дори да не е минала през ресорната комисия, която впрочем беше овладяна от хората на Даниел Славов още през миналото лято", написа Благомир Коцев и продължи: "Но да не фигурира тя в дневния ред на Общинския съвет за сесията му вече граничи с престъпното! Ако план-сметката за чистота не бъде гласувана извънредно по предложение на ПП-ДБ, от понеделник Варна ще е в криза с боклука, която ще засенчи дори тази в София", предупреди в поста си Коцев.
https://dnevnik.bg/bulgaria/2026/01/29/4877922_obshtinskiiat_suvet_izpravi_varna_pred_kriza_s_bokluka/Open linkView original on feddit.bg