Spyke
meteo_i_klimat·Meteorologia i Klimatbywounded_knee7

Klimatolog: osiągamy już temperatury, powyżej których człowiek nie może żyć; dochodzimy do ściany

35 st. C to najwyższa temperatura tzw. mokrego termometru, przy jakiej organizm ludzki może - choć już z dużym wysiłkiem, funkcjonować; przy wyższych nie może się już schładzać przez pocenie. To, co obserwujemy ostatnio np. na południu Europy, zaczyna przekraczać nasze fizyczne możliwości przetrwania - ostrzega fizyk atmosfery prof. Szymon Malinowski

Klimatolog: osiągamy już temperatury, powyżej których człowiek nie może żyć; dochodzimy do ścianyhttps://dzienniknaukowy.pl/aktualnosci/klimatolog-osiagamy-juz-temperatury-powyzej-ktorych-czlowiek-nie-moze-zyc-dochodzimy-do-scianyOpen linkView original on szmer.info

Bardzo potrzebne jest tu przystępniejsze wyjaśnienie czym jest temperatura mokrego termometru, bo przecież jak to gdziekolwiek wkleję to znajdzie się typ od ALE NA SAHARZE JEST +40 A LUDZIE ŻYJĄ.

4
xmszreply
szmer.info

No właśnie, dużo zależy od wilgotnosci powietrza

1

Nie tylko, sporo daje rodzaj klimatu (kontynentalny jest latem bardziej uporczywy niż oceaniczny), strefa (równik, zwrotnik czy umiarkowana) i tak dalej. Ale właśnie metoda mokrego termometru może pokazać nam wskaźnik który jest niezależny od bieżących warunków.

1

You reached the end

Klimatolog: osiągamy już temperatury, powyżej których człowiek nie może żyć; dochodzimy do ściany | Spyke