Od lipca portale takie jak OLX, Allegro i Vinted zobowiązane są gromadzić dane dot. sprzedaży towarów i przekazywać je skarbówce
No tak, bo po co zająć się korporacjami nieodprowadzającymi podatków (w tym wieloma powiązanymi z państwem), lepiej im tworzyć specjalne strefy ekonomiczne i uderzać w najdrobniejszych i osoby dorabiające na sprzedawaniu rzeczy przez internet.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/CIT-Kto-nie-placi-podatku-Lista-20-najwiekszych-firm-8416798.html
https://www.instalki.pl/news/internet/olx-allegro-i-vinted-doniosa-do-skarbowki-polacy-dostaja-listy/Open linkView original on szmer.info
30 towarów albo 2000 EUR to limit ale na jaki odcinek czasu? Rok? Miesiąc ?
rok